Dni tygodnia po rosyjsku
Używamy ich umawiając się na spotkanie, mówiąc co się wydarzyło danego dnia, występują on też w planie lekcji.Dni tygodnia i pory roku po rosyjsku .. Dni tygodnia po rosyjsku Dni tygodnia w języku rosyjskim.. Aby utrwalić sobie miesiące po rosyjsku, naucz się wymieniać je po kolei, potem spróbuj wymienić je od końca, a później najpierw parzyste a potem nieparzyste.. W tej kolekcji naprawdę łatwo jest zapamiętywać kolejne .Naucz się języka rosyjskiego.. 2010-02-09 19:34:11; Jak to się czyta po Rosyjsku 2011-03-17 21:05:59; Jak pisze i wymawia sie dni tygodnia po .Wyrażanie częstotliwości po rosyjsku.. 2012-04-12 21:09:35; Jak się czyta dni tygodnia po angielsku .. Rosyjski - Dni tygodnia - Zbuduj pełne słowa.. Rosyjski - Dni tygodnia - Wykreślanka; Rosyjski - Dni tygodnia - Piszemy po śladzie .W tym odcinku nauczymy się dni tygodnia po rosyjsku.. .Sprawdź tutaj tłumaczenei polski-rosyjski słowa dwadzieścia w słowniku online PONS!. 2010-05-30 18:59:18; Mam problem.Mam kartkówkę z angielskiego a będę miała dni tygodnia a niewiem jak sie czyta .Po rosyjsku to będzie odpowiednio: .. Musimy tylko wiedzieć, że dzień tygodnia stawiamy w bierniku, a że poniedziałek, wtorek, czwartek są rodzaju męskiego lub nijakiego, to wiemy, że biernik jest taki sam jak mianownik.. Rosyjski - Dni tygodnia - Ulubiony dzień.. […] # kolejnym dniem po # listopada był # listopada!.

... "dni tygodnia" po rosyjsku.

To kolejny prosty materiał, którego opanowanie nie powinno zająć Ci więcej niż kilka minut.. Naucz się nazw miesięcy i pór roku po rosyjsku.. W porównaniu do innych zagadnień tego języka (uważane przez wielu za najtrudniejszy język świata), miała to być stosunkowo prosta sprawa: niedziela, bo w nim nic nie działa (tak przynajmniej ja to zapamiętałem), poniedziałek, bo jest po niedzieli, środa .Po kursie przeczytasz nawet recepty pisane przez lekarzy i będziesz samodzielnie notować po rosyjsku.. Polish Utalentowani filmowcy w Nigerii kręcą film fabularny w tydzień .Dni tygodnia - Дни недели: poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota niedziela Incoming search terms:dni tygodnia po rosyjskudni tygodnia po rosyjsku pisanedni tygodnia po ruskudni tygodnia po rosyjsku z wymowaNazwy dni tygodnia, jak również tydzień, w języku polskim, podobnie jak w większości języków słowiańskich, wywodzą się z czasów początków chrystianizacji Słowian przez misjonarzy w VII wieku, a nazwy dni zostały utworzone w sposób numeryczny „odliczając" ich kolejność po niedzieli, która pierwotnie była początkiem tygodnia, jednak w potocznym użyciu, nazwy te .Dni tygodnia po rosyjsku Daty po rosyjsku .. Miesiące.W jednej z pierwszych lekcji, uczyliśmy się o nazwy dni tygodnia po polsku..

dni tygodnia {niemęskoos.}

2012-11-10 16:06:48; Czy po angielsku nazwy dni tygodnia piszemy wielką literą?. Dni tygodnia, Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota, Niedziela, Dzień, Tydzień .Na sam koniec podajemy dni tygodnia.. Dni tygodnia to kolejna grupa słów pozwalająca na precyzowanie czasu i podawanie daty po rosyjsku.. Mam nadzieję, że do tego czasu nauczyłeś się alfabetu (przedstawiony w drugiej lekcji)!. Także te, które nie znają języka polskiego czy angielskiego.. Największy problem uczącym się języka rosyjskiego sprawia niedziela.W języku rosyjskim tydzień to нед е ля, a niedziela to воскресенье.Reszta jest bardzo podobna do polskiego tygodnia:Przykłady użycia - "tydzień" po rosyjsku Poniższe tłumaczenia pochodzą z zewnętrznych źródeł i mogą być niedokładne.. Po takich ćwiczeniach nie powinny one stanowić dla Ciebie problemu 🙂 .Sprawdź tłumaczenia 'dzień tygodnia' na język Rosyjski.. Gratis trener słownictwa, tabele odmian czasowników, wymowa.Pojęcia związane z kalendarzem i czasem w języku białoruskim.. Времена́ годаnapisz po angelsku dni tygodnia 2010-10-11 12:24:02; Jak pisze i wymawia sie dni tygodnia po rosyjsku 2014-01-22 18:42:38; Jak się czyta dni tygodnia po angielsku?. Kurs będzie prowadzony od początku ..

Jak to powiedzieć po rosyjsku?

дни недели .. Papież zsynchronizował kalendarz usuwając # dni: w roku # kolejnym dniem po # listopada był # listopada!. Zapoznaj się z przykładami tłumaczeń 'dzień tygodnia' w zdaniach, posłuchaj wymowy i przejrzyj gramatykę.Dni tygodnia: Języki Miesiące i pory roku.. Usłyszysz nie tylko poprawną wymowę, ale też krótki komentarz nt najczęs.Dni tygodnia po rosyjsku Chcesz nauczyć się języków obcych, ale długie godziny w szkole okazały się niesatysfakcjonujące i nieskuteczne?Rozpocznij naukę rosyjskiego z Fiszkoteką.. Pamiętaj, że nazw miesięcy nie pisze się wielką literą.tydzień po rosyjsku .. Zapraszam osoby wszystkich narodowości.. Poznaj podstawy rosyjskiego za pomocą lekcji "Dni tygodnia", gdzie poznasz wszystkie potrzebne rosyjskie słowa.Rosyjski - Dni tygodnia - Gra wisielec (2) Ćwiczenia do wydruku.. W przypadku rodzaju żeńskiego jest inaczej, biernik nie jest taki sam jak mianownik.. Podczas rozmów o rosyjskich tradycjach i kulturze nauczymy się podstaw rosyjskiej gramatyki.. Rosyjski - Dni tygodnia - Ponumeruj wg kolejności.. Rosyjski - Dni tygodnia - Połącz ze znaczeniem.. W czwartej lekcji podstaw rosyjskiego nauczysz się jak poprawnie pisać dni tygodnia i pory roku..

... dni tygodnia.

czwartek m. четверг m: piątek m. пятница ż: sobota ż. суббота ż: niedziela ż. воскресенье n: pory dnia - .Nie tylko miesiące po rosyjsku, ale także dni tygodnia, daty i podstawowe zwroty Miesiące po rosyjsku zebrane w zestawie fiszek uzupełnione zostały o dni tygodnia, pytania o datę urodzenia, plany na weekend i kilka innych podstawowych wyrażeń z poziomu początkującego.. bab.la nie jest odpowiedzialne za ich brzmienie..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt