Napisz streszczenie lektury szatan z siódmej klasy
Tata Adasia pracuje jako lekarz, a jego mama zostaje wtedy w domu i zajmuje młodszym i licznym potomstwem.. Dlaczego Adaś poddał rodzeństwo testowi z moczeniem rąk?. 0 odpowiedzi.. "Jak ona ślicznie marszczy czoło" - pomyślał Adam.Całość kupisz tu: Makuszyński "Szatan z siódmej klasy" audiobook.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.. 75% "Szatan z siódmej klasy" streszczenie z opisem Adasia Cisowskiego.„Szatan z siódmej klasy" - streszczenie szczegółowe ostatnidzwonek.pl, I. Agata_Froncz 3 lata temu.. PATKA71928 4 lata temu.. Pytania w teście są o różnym poziomie trudności ale dla osób, które czytały książkę nie powinny stanowić problemu.. 495 wizyt.. Napisz do nas.. Zapraszamy do rozwiązywania testu!Szatan z siódmej klasy - Problematyka Powieść Kornela Makuszyńskiego można nazwać „młodzieżowym kryminałem" z ciekawym wątkiem przygodowym.. Wszedł przez okno do pokoju profesora i w tajemnicy udał się na strych.Szatan z siódmej klasy - test.. Jego ojciec jest szanowanym lekarzem, a matka - kobieta dobroduszna - zajmuje się prowadzeniem domu i wychowywaniem czwórki młodszych, niezwykle krnąbrnych dzieci.Rozwiąż test z lektury - Szatan z siódmej klasy - i przekonaj się ile pamiętasz z lektury..

80% Streszczenie "Szatan z siódmej klasy".

Uczniowie mają lekcje historii z profesorem Gąsowskim.. Swoje przezwisko zawdzięcza profesorowi Gąsowskiemu, który uznał, że tylko szatan mógł odkryć jego metodę egzaminowania uczniów.. Streszczenie wydarzeń w książce 1.. Jego główną cechą było roztargnienie.Podobne tematy: • Szatan z siódmej klasy - opracowanie, problematyka, bohaterowie • Kornel Makuszyński - biografia i charakterystyka twórczości • Literatura dla dzieci i młodzieży • Awantura o Basię - streszczenie, plan wydarzeń • Szaleństwa Panny Ewy - streszczenie, plan wydarzeń, problematyka • O dwóch takich, co ukradli księżyc - streszczenie, plan wydarzeńStreszczenie lektury „Szatan z siódmej klasy".. Adam pochodzi z zacnej i uczciwej rodziny.. napisz charakterystykę porównawczą kolegi/koleżanki i Adama Cisowskiego z książki "Szatan z siódmej klasy .Przydatność 80% Streszczenie lektury "Szatan z siódmej klasy".. Adam Cisowski to 17-letni chłopiec.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Lektor Tomasz Sobczak.. Napisz sprawozdanie z lektury " Szatan z siódmej klasy "zadanie dodane 2 kwietnia 2017 w Język polski przez .. sprawozdanie -1 głos.. Dlaczego uczniowie byli zawsze przygotowani na lekcje profesora Gąsowskiego?. 6Charakterystyka postaci - charakterystyka • Szatan z siódmej klasy Bohaterowie: Adam Cisowski - siedemnastoletni uczeń siódmej klasy, najstarsze spośród pięciorga dziecko lekarza, przezywany ze względu na swój spryt Szatanem.Przydatność 80% Streszczenie lektury "Szatan z siódmej klasy"..

Uczniowie mają lekcje…Streszczenie lektury "Szatan z siódmej klasy".

Wszystko co trzeba wiedzieć o utworze Szatan z siódmej klasy Kornela .Adaś Lisowski, czyli główny bohater książki Kornela Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy".. 118 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. 118 Obserwuj autora Zobacz profil Zapraszam do rozwiązywania moich quizów: Z .Plan wydarzeń - "Szatan z siódmej klasy" Cz.II; Opis Adasia Cisowskiego („Szatan z siódmej klasy" Kornela Makuszyńskiego) Jedna przygoda Adama Cisowskiego („Szatan z siódmej klasy" K. Makuszyńskiego) „Szatan z siódmej klasy" - autor, problematyka, streszczenie; Charakterystyka Adasia Cisowskiego (Szatan z siódmej klasy)Adaś Cisowski jest głównym bohaterem powieści Kornela Makuszyńskiego - tytułowym „szatanem z siódmej klasy".. Jego niezwykła zdolność logicznego myślenia i rozwiązywania trudnych, zawiłych zagadek sprawia, że profesor Gąsowski, historyk, prosi go o pomoc w rozwiązaniu niezwykłej rodzinnej zagadki.. Udostępnij.. Diabeł wyskakuje z pudełka Nauczyciel historii pan Gąsowski miał specyficzny sposób nauczania - o niektórych postaciach mówił wiele i z zapałem, a innych istnienie przemilczał.. 0 głosów.. Streszczenie wydarzeń w książce.. Motyw detektywistyczny zdecydowanie wysuwa się na pierwszy plan powieści.streszczenie lektury.. 1,078 wizyt.. Obejrzyj szczegółowe streszczenie Szatana z 7 klasy i zaoszczędź swój czas dzięki lekturek.pl!„Szatan z siódmej klasy" to jedna z najchętniej czytanych książek Kornela Makuszyńskiego..

80% Kornel Makuszyński "Szatan z siódmej klasy" - streszczenie.

Pewnego wieczoru Adaś wrócił do domu państwa Gąsowskich.. Chłopca obdarzonego dużymSzatan z siódmej klasy - plan wydarzeń, Kornel Makuszyński, Szatan z siódmej klasy - streszczenie i opracowanie lekturyMożecie mi napisać streszczenie lektury szatan z siódmej klasy 2012-10-12 15:19:36 Znacie jakieś pytania z treści lektury Szatan z siódmej klasy 2009-05-10 07:33:59 Załóż nowy klubJak dobrze znasz lekturę „Szatan z siódmej klasy"?. Opowiada ona o wakacyjnej przygodzie siedemnastoletniego Adasia Cisowskiego.. Jego niezwykła zdolność logicznego myślenia i rozwiązywania trudnych, zawiłych zagadek sprawia, że profesor Gąsowski, historyk, prosi go o pomoc w rozwiązaniu niezwykłej rodzinnej zagadki.Szatan z siódmej klasy; cytaty z książki "Szatan z siódmej klasy" katalog cytatów [+ dodaj cytat] Panienka zmarszczyła czoło, jak gdyby miała wygłosić uczoną rozprawę i pragnęła to uczynić z wielką rozwagą.. Jeżeli Twoje dziecko musi przeczytać lekturę na test lub lekcję języka polskiego, bardzo nie lubi czytać książek, ma problem z czytaniem lub wypożyczeniem lektury w bibliotece to skorzystaj z możliwości pobrania na własność legalnej pełnej wersji tego audiobooka (w wygodnych plikach MP3).Rozwiąż test z lektury „Szatan z siódmej klasy niemowlę płacze przy jedzeniu oblicz medianę danych 0 2 4 4 4 miesięczny niemowlak nie chce jeść mleka concordia zgłoszenie szkody tel umowa zlecenia jaki okres wypowiedzenia jak wypełnić formularz in-11 lektor francuski praca warszawa czy potrzebne pozwolenie na garaż blaszak wzór ..

78% Streszczenie "Szatan z siódmej klasy" z opisem Adama Cisowskiego.

Powieść została wydana w 1937 roku a obecnie jest lekturą w VI klasie szkoły podstawowej.. Jego niezwykła zdolność logicznego myślenia i rozwiązywania trudnych, zawiłych zagadek sprawia, że profesor Gąsowski, historyk, prosi go o pomoc w rozwiązaniu niezwykłej rodzinnej zagadki.„Szatan z siódmej klasy" to jedna z najchętniej czytanych książek Kornela Makuszyńskiego.. Adam Cisowski to 17-letni chłopiec.. Jak co lekcję, nauczyciel wywołuje ucznia do tablicy .Test z lektury "Szatan z siódmej klasy" (Kornel Makuszyński).. Powieść została wydana w 1937 roku a obecnie jest lekturą w VI klasie szkoły podstawowej.. ''Szatan z siódmej klasy'' K. Makuszyński streszczenie.,, Szatan z siódmej klasy " to kolejna, znakomita i ponadczasowa powieść Kornela Makuszyńskiego.. 0 odpowiedzi.. Jest siedemnastolatkiem i uczęszcza właśnie do siódmej klasy gimnazjum i to właśnie on jest tym tytułowym szatanem.. Lektura szkolna - jeden z uczniów klasy siódmej, został zapytany przez profesora Gąsowskiego w dzień, gdy nie przypadała jego kolej.. Skomentuj.. Sprawdź, czy dobrze znasz tę powieść!Szatan z siódmej klasy„ była ta w której Adam Cisowski przechytrzył złoczyńców i odnalazł skarb..Komentarze

Brak komentarzy.