Napisz dni tygodnia po niemiecku
W ten sposób dowiesz się, jak poprawnie wymawiać miesiące po niemiecku.Miesiące i pory roku po niemiecku.. 2011-06-02 15:21:51; Opisz dzień jakiegoś sportowca po Niemiecku (10zdań 1 kl. gimnazjum) 2016-03-06 13:53:08; Opisz swój dzień po niemiecku w 20 zdaniach !. Dni tygodnia po niemiecku są postawą o której należy pamiętać ucząc się niemieckiego.. Niemcy też lubią krótsze formy, więc użyją AM zamiast " an dem ".Dni tygodnia po niemiecku wraz z tłumaczeniem, rodzajnikami oraz nagraniami z poprawną wymową.. A więc po kolei: Montag - w języku średniowysokoniemieckim mōntac, māntac, w starowysokoniemieckim mānetac.. Należy pamiętać, że dni tygodnia po niemiecku, jak większość wyrazów tego typu, zapisujemy wielką literą.Podobnie jak w przypadku miesięcy i pór roku w języku niemieckim - dni tygodnia są rodzaju męskiego.. Wyślij mi bonusyWystarczy dodać kilka określeń czasu, jak dni tygodnia (PATRZ POST "dni tygodnia - Wochentage"), porę dnia lub określenia, którego dnia coś miało/ma miejsce i już mamy gotowe troszkę bardziej rozbudowane zdanie.. Postaram się przedstawić w jak najszybszy i najprostszy sposób dni tygodnia po niemiecku.. Miesiące, dni tygodni, pory roku Połącz w pary.Opis dnia; Opis wczorajszego dnia; Opis pogody; Pytanie o drogę; Słówka i zwroty Menu Toggle.. Sama znajomość nazw 4 pór roku nie wystarczy i jest mało praktyczna..

Dni tygodnia po niemiecku.

W poniedziałek.. Klasa 1 Klasa 2 Matematyka Kalendarz.. wg Malgosiamoscinska.. Po zajeciach wracam o domu.. Dni tygodnia po niemiecku mają rodzajnik „der" i pisze się je wielką literą.. Na obiad najchetniej jem zupe pomidorowa, a na drugie danie ziemniaki, mieso i salatke.. 5.Ćwiczenie 10 str. 41 - COULD / COULDN'T / SHOULD / SHOULDN'T - Rodzina po niemiecku - Ćwiczenie 11 str. 41 - Ćwiczenie 6 str. 40 - Dni tygodnia po niemiecku Dlatego radziłbym się nauczyć słówka die Jahreszeit - pora roku oraz kilku przykładowych zdań, które umieszczam na samym końcu lekcji.🎓 Dni tygodnia po niemiecku.. To połączenie przyimka " an" z odmienionym rodzajnikiem, czyli " dem ".. Polish Zawiesinę podaje się we wstrzyknięciu dożylnym, raz dziennie, przez 3 kolejne dni .Zapraszam zatem do lekcji pory roku po niemiecku!. Przydają one się na każdym kroku, na przykład w planie lekcji, określaniu swoich planów na najbliższe dni, lub podawaniu daty po niemiecku.. 2012-09-07 20:28 .Przykład opisu dnia po niemiecku z tłumaczeniem Opis dnia po niemiecku - wzór.. Czasowniki nieregularne; Czasowniki modalne; Liczby po niemiecku; Zaimki dzierżawcze; List po niemiecku Menu .Sprawdź tłumaczenia 'dni tygodnia' na język Niemiecki.. Napisz do adminia; Hosting zdjęć .Dni tygodnia po niemiecku: Montag - poniedziałek Dienstag - wtorek Mittwoch - środa Donnerstag- czwartek Freitag - piątek Samstag - sobota (Sonnabend - rzadziej stosowane) Sonntag - niedziela..

... "tygodnie" po niemiecku.

Słowo oznacza Tag der Mondes, czyli dzień Księżyca.. Pory roku, dni tygodnia, czy miesiące Sortowanie grup.. Opiszę, skąd wzięły się nazwy niemieckich dni tygodnia, do czego konieczne jest sięgnięcie do historii języka.. Zauważ, że wszystkie dni tygodnia poza środą kończą się na „tag":Lekcję poświęcam osobom, które mają problemy z podstawami niemieckiego.. Podawanie daty po niemiecku jest łatwe :) O ile dobrze nauczyliśmy się liczb oraz miesięcy, możemy określać czas trwania wszystkich wydarzeń, niezależnie od tego czy zdarzyły się one kilka dni temu, czy tysiąc lat temu.Plan tygodnia po niemiecku pline.. Przy okazji podam tutaj kilka naprawdę ciekawych przykładów.. jako bolus pierwszego dnia powtarzany co 3 tygodnie),W lekcji Miesiące, pory roku i dni tygodnia po niemiecku możesz uczyć się na wiele sposobów.. 2011-11-18 13:00:35; Opis jednego dnia w szkole po niemiecku?. Pory roku; Miesiące; Dni tygodnia; Godziny; Kolory po niemiecku; Zawody po niemiecku; Dialog w restauracji; Zestawienia Menu Toggle.. 84% Napisz list do koleżanki lub kolegi w Niemczech i .Od trzeciego tygodnia leczenia co dwa tygodnie dokonywano modyfikacji diety w zależności od poziomu fenyloalaniny we krwi.. Zacznijmy od 7 standardowych nazw dni tygodnia.. der Montag poniedziałek; der .Podawanie daty, to ostatnia po liczbach, godzinach, dniach tygodnia i miesiącach przydatna umiejętność do określania czasu po niemiecku..

2011-03-06 14:32:25; Opis dnia po niemiecku.

3,609 wizyt.. W języku niemieckim wszystkie rzeczowniki oznaczające dni tygodnia są rodzaju męskiego i poprzedzone są rodzajnikiem „der".Pobierz fragmenty naszych kursów i otrzymuj darmowe lekcje na mail.. prosze j 2010-04-17 19:20:42; Napiszecie mi po niemiecku opis dnia i jak sie spedza wolny czas?. 2015-04-28 18:28:18; Opisz DŁUGO swój poprzedni dzień po niemiecku i polsku 2016-09-29 15:22:08; Opisz mój dzień po .Dni tygodnia po niemiecku: Montag, Dienstag, Mittwoch, Donnerstag, Freitag, Samstag, SonntagDni tygodnia po niemiecku są podobne do angielskiej wersji.https:.Sprawdzi mi ktoś opis dnia po niemiecku?. Zobacz również: Miesiące po niemiecku i Dni tygodnia po niemiecku.Godziny po niemiecku Dni tygodnia po niemiecku Miesiące po niemiecku Pory dnia i pory roku po niemiecku .. Napisz, jak zmieniła się po ogłoszeniu tego dokumentu sytuacja chrześcijan w cesarstwie rzymskim.. bab.la nie jest odpowiedzialne za ich brzmienie.. Naucz się dni tygodnia po niemiecku z systemem Fiszkoteki w niecałą minutę!Dni tygodnia (po niemiecku) Dni tygodnia (po niemiecku) 0 8 fiszek romars.. Do każdej fiszki dołączone są nagrania, podczas których możesz ćwiczyć razem z lektorem.. Po obiedzie spotykam się z przyjaciółmi.. Najlepsza szybka nauka i kurs niemieckiego za da.Opisz swój dzień w czasie przeszłym Perfekt po niemiecku?.

- Wszystkie dni tygodnia są rodzaju męskiego.

Jeśli chcemy napisać np. w czwartek piszemy am Donnerstag.. Przetłumaczycie ?. 0 głosów.. Poniedziałek - der Montag.. O 7.45 ide do szkoły.. Poniedziałek - Montag, wtorek - Dienstag, śr - Pytania i odpowiedzi - Język niemiecki .. nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie.. Zapoznaj się z przykładami tłumaczeń 'dni tygodnia' w zdaniach, posłuchaj wymowy i przejrzyj gramatykę.Przykłady użycia - "dni" po niemiecku Poniższe tłumaczenia pochodzą z zewnętrznych źródeł i mogą być niedokładne.. Wywodzi się od łacińskiego dies Lunae - dzień Luny .Opis dnia - niemiecki .. Najczesciej na sniadanie jem kanapke z serem, jogurt i pije szklanke mleka.. Z poniższego artykułu dowiecie się jak podawać i pytać o datę w języku niemieckim.. Die Tageszeiten - Pory dniaDzisiaj przygotowałam dla Was ciekawostkę.. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt