Podziel bohaterów na głównych drugoplanowych i epizodycznych katarynka
Zawsze nosi ze sobą wielki plecak ze wszelkimi rodzajami narzędzi, akcesoriów i gadżetów, ma także „superzegarek", który oprócz godziny pokazuje takie informacje jak czas wschodu i zachodu słońca, oraz ma wbudowany alarm.Bohater epizodyczny, Jedyny krewny Scrooge'a, Młody człowiek, który dopiero się ożenił, Pogodny, życzliwy,, Nie żywi urazy do stryja, ale mu współczuje, Mimo stałych odmów odwiedza stryja i ciągle ponawia zaproszenia do wspólnego posiłku świątecznego.. Geneza „Katarynka" to nowela, która opublikowana została po raz pierwszy na łamach prasy - 1880 roku.. Pytania i odpowiedzi .Postacie epizodyczne: - Śmigalski - Perełka - Murarze 3.. Wątek główny:-s pór o mur 6. niewidoma dziewczynka o stróŽ o matka dziewczynki o przyjaciólka matki pan Tomasz o lokaj mecenasa o kataryniarz Bohaterowie drugoplanowi epizodyczni Na podstawie tekstu lektury zapisz jak najwiqcej informacji na ternat bohaterki utworu —W SWIECIE BOHATERÓW Podziel bohaterów na: gkównych, drugoplanowych i epizodycznych, a nastqpnie wpisz ich do tabeli.. Ma duży wpływ na męża.Charakterystyka niewidomej dziewczynki, Ośmioletnia ociemniała dziewczynka wraz z matką i jej koleżanką od niedługiego czasu zamieszkuje lokal przeznaczony dla mniej zamożnych najemców, mieszczący się na wprost okien pana Tomasza.Katarynka Na ulicy Miodowe co dzień około południa można było spotkać egomościa¹ w pewnym wieku, który chodził z placu Krasińskich ku ulicy Senatorskie ..

Podziel bohaterów na : głównych, drugoplanowych i epizodycznych.

Pan Tomasz - główny bohater Katarynki; emerytowany adwokat, kawaler, znawca sztuk pięknych, miłośnik wysmakowanych drobiazgów i gustownych mebli.. Zapisz w tabeli.. Utrata wzroku na skutek ciężkiej choroby.. Niewidoma dziewczynka.. Postaci epizodyczne.nokia, psotnik i próżniak.. Mieszka z rodzicami w domu na przedmieściach Warszawy.. Wszystkie pozostałe postacie są epizodyczne (narrator wymienia imiona dziewcząt, z którymi spotykał się p. Tomasz: Frania, Zosia, Józia, Filka).. Aktorzy epizodyczni wymieniani są w napisach końcowych danej produkcji, w przeciwieństwie do statystów, którzy nie wypowiadają żadnych kwestii, a ich nazwiska nie widnieją w napisach końcowych.BOHATERÓW podziel bohaterów na: glównych, drugoplanowych i epizodycznych, a nastqpnie wpisz ich do tabeli.. niewidoma dziewczynka stróŽ matka dziewczynki przyjaciólka matki pan Tomasz lokaj mecenasa kataryniarz Bohaterowie Na podstawie tekstu lektury zapisz jak najwiqcej informacji na ternat bohaterki utworu —Podzielcie bohaterów wymienionych w ramce na głównych, drugoplanowych i epizodycznych.. Wyprawy na strych i do piwnicy..

7.Podziel bohaterów na: g*ównych, drugoplanowych i epizodycznych, a nastqpnie wpisz ich do tabeli.

Bohaterowie: -Pan Tomasz.. Miejsce akcji: - zamek ogrodzony murem 4.. Przeprowadzka do nowego mieszkania.Poznajemy bliżej bohaterów lektury pt. „W 80 dni dookoła świata".. (scenariusz lekcji z języka polskiego dla klasa 4) Czas trwania: 90 min cele (uczeń): zna bohaterów lektury; potrafi podzielić ich na głównych, drugoplanowych i epizodycznych; potrafi wymienić pozytywne i negatywne cechy postaci; uzasadnia swój wybór; wie, dlaczego pozytywne cechy są ważne w życiu każdego .Rola epizodyczna - drugoplanowa rola aktorska z co najmniej jednym zdaniem dialogu.. W telewizji mianem tym określa się rolę, w której aktor wypowiada mniej niż 6 zdań.. ośmioletnia sąsiadka pana Tomasza, cicha, smutna, samotna, jedynym jej zajęciem było siedzenie przy oknie i zabawa lalką, z zachwytem słucha katarynki.. niewidoma dziewczynka stróŽ matka dziewczynkl przyjaciólka matki pan Tomasz lokaj mecenasa kataryniarz g}ówni Bohaterowie drugoplanowi epizodyczni Na podstawie tekstu lektury zapisz jak najwiqcej informacji na temat bohaterki utworu —Istotnym jest jednak użycie retrospekcji, która wyjaśnia wątek choroby, a także sytuację życiową bohaterów.. Na św.Quo vadis - charakterystyka bohaterów drugoplanowych Poppea Sabina - druga żona Nerona, najpiękniejsza, ale również najokrutniejsza kobieta na dworze cezara..

2014-02-26 20:28:31Podziel bohaterów na: g*ównych, drugoplanowych i epizodycznych, a nastqpnie wpisz ich do tabeli.

Dojrzały mężczyzna, prawnik (obrońca, mecenas), ubrany schludnie i elegancko, bardzo zadbany i z szykiem.. niewidoma dziewczynka o stróŽ o matka dziewczynla o przyjació}ka matki o pan Tomasz lokaj mecenasa o kataryniarz BohateroGåie 2.. Ptak, który zabrał Pinokia w miejsce, w którym ostatnio widział jego ojca.. niewidoma dziewczynka stróŽ matka dziewczynki przyjaciólka matki o pan Tomasz lokaj mecenasa kataryniarz Bohaterowie Aðrúgoplanown Na podstawie tekstu lektury zapisz jak najwiqcej informacji na temat bohaterki utworu —Temat 3: W świecie bohaterów.. Z usposobienia melancholijny, uporządkowany samotnik, mimo że w młodości nie stronił od towarzystwa (zwłaszcza kobiet).. Cześnik Maciej Raptusiewicz - bohater główny, jego nazwisko pochodzi od słowa „raptus" - ktoś gwałtowny, porywczy, łatwo wybuchający gniewem.. Bob Cratchit: Bohater drugoplanowy,, Kancelista (urzędnik), Pracownik .🎓 Wymień bohaterów lektury "Ten obcy", podziel ich na: głównych, drugoplanowych i epizodycznych.. Nienawidzi katarynek.budzi się w nim silne współczucie, przezwycięża niechęć, staje się altruistą..

Imiona i nazwiska pierwszych z nich podkreślcie dwiema liniami,postaci drugoplanowych - jedną ciąłą linią.

Jakie uczucia wywołały w dziewczynce podane wydarzenia?. Otrzymanie od matki porcelanowej lalki.. -Niewidoma dziewczynka.. Szczupły i jasnowłosy chłopak o piwnych oczach, niższy od Neta o pół głowy.. Latem nosił on wy-Stró kwintne, ciemnogranatowe palto, popielate spodnie od pierwszorzędnego krawca, buty połysku ące ak zwierciadła — i — nieco wyszarzany cylinder².Wybierz właściwą opowieśćJakie są przedstawienia bohaterów (głównych,drugoplanowi, epizodyczny,pierwszoplanowi) z noweli Dymu ?. To on namawia kolegę na ucieczkę do Krainy Zabawek.. Stolarz, który podarował drewno, z którego wystrugano Pinokia.. Czas akcji: XVIII w.. Pomaga pajacykowi uniknąć wielu kłopotów.. Następnie wydano ją w tomie zatytułowanym „Szkice i obrazki".Podziel bohaterów na: gkównych, drugoplanowych i epizodycznych, a nastqpnie wpisz ich do tabeli.. -Matka niewidomej dziewczynki.Bohaterowie Pan Tomasz - wykształcony, starszy jegomość, z zawodu adwokat - pedantyczny, systematyczny, samolubny; - miłośnik sztuki, wróg katarynek i kataryniarzy; - przeżywa wewnętrzną przemianę (bohater dynamiczny), budzi się w nim silne współczucie, przezwycięża niechęć, staje się altruistą.Bohaterowie Głównym bohaterem jest pan Tomasz.. niewidoma dziewczynka stróŽ matka dziewczynki przyjaciólka matki pan Tomasz lokaj mecenasa kataryniarz glówni Bohaterowie drugoplanowi epizodyczni Na podstawie tekstu lektury zapisz jak najwiqcej informacji na temat bohaterki utworu —Wydarzenia rozgrywają się w XIX wiecznej Warszawie,w jednej z kamienic,gdzie mieszkają pan Tomasz i niewidoma dziewczynka.. Rozwiązania zadań.. Jego tata jest wynalaz.podziel sole o podanych wzorach sumarycznych na sole obojetne Napisz wzory sumaryczne soli, które można otrzymać w podanych reakcjach chemicznych przy założeniu, że produktami są wyłącznie sole obojętne.. Jest cześnikiem ziemskim (w dawnej Polsce cześnik kładł przed królem potrawy) i prawnym opiekunem swej bratanicy, Klary, starym kawalerem.W SWIECIE BOHATERÓW Podziel bohaterów na: g+ównych, drugoplanowych i epizodycznych, a nastqpnie wpisz ich do tabeli..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt