Napisz opis dnia po niemiecku w czasie perfekt
W języku niemieckim są trzy czasy przeszłe.. Podaj miejsca w których zwykle jadasz poszczególne posiłki i uzasadnij ich wybór.. Przetłumaczycie ?. W domu odpoczywałam.. Na przykład - Jestem na wakacjach.. Następnie robię prace domowe i pomagam rodzicom.. Co jest takiego szczególnego w Perfekt?. Po powrocie o godzinie 17.00 podzieliliśmy sie opłatkiem i zasiedliśmy do wieczerzy.. Widać tutaj ewidentny skutek.Relacja kursu językowego w Niemczech (czas przeszły) / ein Bericht aus dem Sprachkurs in Deutschland List z kursu językowego w Niemczech / ein Brief aus Deutschland Opis wakacji w Perfekcie / meine Sommerferien im PerfektMein Wochenende - wypracowanie po niemiecku w czasie przeszłym Perfekt 25 kwietnia 2010 Odsłon: 25 045 3 komentarze Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Twitterze Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr E-mail80% Opis pokoju po Niemiecku; 85% List prywatny.. Warto zapoznać się z typowymi zwrotami, które można wykorzystać zarówno w odpowiedzi ustnej jak i pisemnej.. Pory roku; Miesiące; Dni tygodnia; Godziny; Kolory po niemiecku; Zawody po niemiecku; Dialog w restauracji; Zestawienia Menu Toggle.. Wymien najczesciej spożywane produkty lub dania i podaj ulubioną poCzas przeszły Imperfekt to nazwa niemieckiego czasu przeszłego prostego.. Zrobiłam zadanie domowe.. Bierz ile możesz, najlepiej całymi garściami..

Już widzimy, że drugie zdanie będzie w czasie Perfekt.

Są one dość proste i nie powinny wam sprawiać problemów.. Czas przeszły Perfekt z czasownikami modalnym tworzymy z czasownikiem posiłkowym haben oraz Partizip II.. W szkole dużo się uczyłam, liczyłam, prace ręczne, śpiewałam, ćwiczyłam, pisałam.. Die Tageszeiten (Pory dnia)Czas przeszły Perfekt jest zaprzeczeniem Präteritum.. Wówczas czytam książki, oglądam TV, gram na komputerze albo idę na długi spacer.. Opisz swój jeden dzień po niemiecku i w czasie przeszłym (Perfekt) -tłumaczenie i słownictwo .. Zapraszamy także do innych naszych lekcji: dni tygodnia po niemiecku , miesiące po niemiecku oraz meble po niemiecku .Przykład opisu dnia po niemiecku z tłumaczeniem Opis dnia po niemiecku - wzór.. Zjadłam obiad.. prosze j 2010-04-17 19:20:42; Napiszecie mi po niemiecku opis dnia i jak sie spedza wolny czas?. Składają się one z dwóch części, z czasownika posiłkowego oraz imiesłowu czasu przeszłego Partizip II.Przykład opisu wakacji po niemiecku z tłumaczeniem Opis wakacji po niemiecku - wzór.. 2011-03-06 14:32:25; Opis dnia po niemiecku.. Darmowe rozwiązanie pracy domowej, szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum studia .. Jego druga nazwa brzmi Präteritum.. Chciałabym, abyście pomogli mi opisać wakacje po niemiecku w czasie przeszłym PERFERCT..

Opis po niemiecku .

Po obiedzie mam czas wolny.. Ich war gestern vier Stunden in der Arbeit.Proszę okilka wskazówek jak napisać :opis pracy wakacyjnej bądź o podanie wzoru.. Pory roku; Miesiące; Dni tygodnia; Godziny; Kolory po niemiecku; Zawody po niemiecku; Dialog w restauracji; Zestawienia Menu Toggle.. Jest to czas dokonany.. Jeśli chcesz stworzyć własny opis wakacji po niemiecku który posłuży za wzór dla innych osób, napisz go w komentarzu a my umieścimy go na stronie :)Przetłumacz kilka zdań o świetach po niemiecku w czasie perfekt .. 4,258 wizyt.. 2013-02-07 19:08:40; Pomożecie napisać opis dnia po niemiecku?. 2011-11-18 13:00:35; Opis jednego dnia w szkole po niemiecku?. 2012-09-07 20:28 .Opis hobby; Opis mieszkania; Opis pokoju; Opis dnia; Opis wczorajszego dnia; Opis pogody; Pytanie o drogę; Słówka i zwroty Menu Toggle.. Przedstawiamy Wam opis wakacji po niemiecku w czasie teraźniejszym Präsens oraz przeszłym Perfekt.Znajdziesz tutaj wypracowania po niemiecku, podstawowe zagadnienia gramatyczne, wskazówki dotyczące efektywnej nauki języka obcego.. Czasowniki nieregularne; Czasowniki modalne; Liczby po niemiecku; Zaimki dzierżawcze; List po .Witam.. Po południu poszłam do domu.. opis-świąt; czas-perfekt; zadanie dodane 13 stycznia 2011 w Język niemiecki przez .Obiad mam o 15:15..

Opis wakacji w formie dialogu po angielsku w czasie przeszłym.

Wypracowanie jest na poziomie gimnazjum, może być pomocne jako podsumowanie tematu o czasie przeszłym Perfekt.. Czytaj dalej Niemieckie czasowniki modalne w Perfekt →Na pocztówkę po niemiecku bardzo często natkniecie się w szkole i na różnych zajęciach, ale przyda się wam ona również w czasie wakacji.. Gestern habe ich einen ganz normalen Tag gehabt.Będziesz w stanie bez żadnych problemów stworzyć samodzielnie opis dnia po niemiecku w czasie przeszłym.. O autorce: język niemiecki jest obecny w moim życiu od ponad 20 lat.. Kupiłem wycieczkę dwa tygodnie temu.. Moje Świeta Bożego Narodzenia Dnia 24 Grudnia o godziny 15.30 poszłam na pasterke.. To świetny wstęp do stawiania dalszych kroków w nauce języka niemieckiego!. Czasowniki nieregularne; Czasowniki modalne; Liczby po niemiecku; Zaimki .Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Napisz 5 zdań po niemiecku w czasie przeszłym perfekt co robiłaś/eś poprzedniego dnia i co oznaczają te zdania.1.. O przeszłości w języku niemieckim możesz również mówić w czasie Präteritum, ale to właśnie Perfekt jest używany częściej.. O 20:00 jem kolację i idę z psem na spacer.. Dlatego też warto zapoznać się z zadami jej pisania.. Określ ilość spożywanych posiłków w ciągu dnia i podaj czas ich spożywania ..

Mein Tag - wypracowanie w czasie przeszłym Perfekt.

Pocztówka po niemiecku - zasady pisaniaCzas przeszły Imperfekt - Das Imperfekt Czas przeszły prosty Imperfekt, inaczej zwany też Präteritum, jest jednym z trzech czasów przeszłych w języku niemieckim.. 84% Opis dnia w czasie .Naprawdę nie warto przepisywać tego „na żywca", lepiej pomyśleć chwilę i napisać coś swojego.. Jest moją pasją i miłością, która rozkwitła już w szkole podstawowej.Décrivez la différence entre la vie à la campagnie e. Life in the past and life now-comparison.. Użyjemy tego czasu, jeśli chcemy coś opowiedzieć, zrelacjonować lub opisać wydarzenia z przeszłości.. Zwroty i słownictwo pomocne w opisie swojego dnia:Niemieckie czasowniki modalne w Perfekt mogą mieć dwie formy.. Około 21 biorę prysznic, ubieram pidżamę i idę spać.. A mianowicie: czas przeszły Perfekt oraz Plusquamperfekt, które są czasami złożonymi..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt