Napisz jak należy ugasić palącą się odzież na człowieku
Żadną inną gaśnicą nie powinno się gasić płonącej odzieży na człowieku.W przypadku powstania pożaru należy zachować spokój, nie wywoływać paniki i natychmiast zaalarmować okrzykiem „PALI SIĘ - POŻAR!". 19.Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się też np., że najczęstszą czynnością, jaką wykonuje ofiara, jest ucieczka.. Koc.. Jak należy się zachować po dostrzeżeniu pożaru?. Musisz położyć tę osobę na ziemi w taki sposób, aby palące się ubranie było na wierzchu, następnie ugasić płomienie, np. poprzez polewanie wodą.Połóż na poszkodowanym, przyduszaj rękoma z góry na dół, zsuń kurtkę/bluzę w dół - nie odrywając od ciała, by nie wzbudzać płomienia.. Płonącą odzież należy gasić najprostszym sposobem - odcięcie dopływu tlenu poprzez przewrócenie i przykrycie osoby poszkodowanej kocem, płaszczem itp.palący się człowiek powinien położyć się na plecach a potem ktoś inny powinien położyć na nim mokrą szmatę lub ręcznik w celu ugaszenia palących się ubrań.Paląca się odzież: - podciąć nogi; - zdusić ogień kocem, ale nie zarzucać koca na głowę (chyba, że też się pali), bo możemy spowodować zatrucie poszkodowanego; - lać wodą jeśli jest i dopiero potem zdjąć odzież, - jeżeli wody nie ma w pobliżu to zdjąć jak najszybciej odzież; - owinąć w maksymalnie czyste prześcieradło, koc termiczny, a najlepiej w .Przekonaj się, jak będzie wyglądać świat bez niezależnych mediów..

W jaki sposób gasimy palącą sie odzież na człowieku ?

- Co powinniśmy zrobić, gdy zauważymy pożar?. Nie wszystko da się ugasić wodą - zapewne wiedzą to ci z was którym zapalił się olej podczas pieczenia frytek.. Jak należy się zachować podczas wypadków i katastrof?. Płonącą odzież ugasić kocem gaśniczym.. Najskuteczniejszym sposobem jest odcięcie dopływu tlenu do płonącej odzieży.. Zapisz ją w zeszycie.. Alarmując STRAŻ POŻARNĄ należy podać: - gdzie i co się pali - adres, nazwa obiektu, kondygnacja, - czy jest zagrożone życie ludzkie, - swoje nazwisko i numer telefonu, z którego się dzwoni.Zdarzają się sytuacje, gdy pali się cały człowiek.. Jeśli go nie masz, użyj swojego ubrania lub innego dużego kawałka materiału, a także wody.. Gdy nie masz koca, możesz użyć swojej garderoby i zaproponować poszkodowanemu turlanie się.. - Postępuje tak, ponieważ myśli, że w ten sposób uda jej się uciec przed bólem i płomieniami.. Ruszyła akcja Media bez wyboru.. Co wówczas należy zrobić?. W ostateczności przy nieskutecznej akcji możemy wykorzystać wodę do gaszenia płonącej odzieży.. Ofiarę należy przewrócić na ziemię, okryć czymkolwiek i turlać nim po ziemi tak, aby przydusić ogień nie pozwalając na dostanie się tlenu pod koc czy inną materię, którą .Palący się tłuszcz ugasi sól, a płomienie w obrębie garnka lub patelni należy przytłumić pokrywką..

Jak należy gasić odzież palącą się na człowieku?

Napisz zwięzłą instrukcję zachowania się osoby, która musi ugasić odzież płonącą na człowieku .. Płonącą odzież najlepiej ugasić wodą.Człowiek w ogniu.. Jeśli doszło do zapalenia się odzieży, a nie możemy jej zdjąć, płomienie stłumi położenie się na ziemi i obracanie się z boku na bok.- W jaki sposób należy ugasić palącą się odzież na człowieku?. Czynnik gaśniczy może zostać wessany do dróg oddechowych człowieka.. Dlatego musisz młody ratowniku, koc lub .Człowiek, na którym pali się ubranie, najczęściej będzie biegł, uciekał.. Może jest blisko dostępna zimna woda?. W okresie starożytnym stosowana była przez Hetytów w Anatolii i na Bliskim Wschodzie [potrzebny przypis], a od średniowiecza rozpowszechniła się na ziemiach najeżdżanych przez Imperium Osmańskie bądź podległych temu państwu - głównie na .. (załącznik nr 2) Załącznik nr 2 Rodzaje pożarów: A - stałe materiały pochodzenia organicznego: papier , drewno, tkaniny, węgiel;Wyłącz gaz pod płonącym naczyniem (patelnią, garnkiem) - odcinasz w ten sposób źródło ciepła.. Gaszenie rozpocznij od .1. .. dotyczących zasad które obowiązują rowerzystów na każdym z nich umieść inne pytanie do zapisania zagadnień należących do tej samej kategorii Użyj jednego koloru .Tak ułożony materiał dociskamy do poszkodowanego w celu usunięcia resztek powietrza..

Opisz jak należy gasić zarzewia ognia.

Aktywność fizyczna ma pozytywny wpływ na zdrowie.Spacer, nordic walking, bieganie, pływanie, jazda na rowerze, a nawet zabawa z dziećmi - niezależnie od tego, jaki rodzaj aktywności fizycznej wybierzemy, pozwoli nam ona:.. Najczęstsze przyczyny wypadków i katastrof.. Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty.Przede wszystkim nie możesz dopuścić do tego, aby osoba, na której pali się ubranie, wpadła w panikę i wybiegła, np. na zewnątrz (ruch i podmuch wiatru podsycają płomienie).. Co należy a czego nie wolno robić w czasie powodzi?. poprawić lub zachować wydolność fizyczną; utrzymać odpowiednią wagę; zachować siłę mięśniową, która .Wezwać straż pożarną (numer alarmowy 998 lub 112).. Osoby leżącej nie powinniśmy w żadne sposób przesuwać, może to tylko pogorszyć stan zdrowia i powodować rozprzestrzenianie się ognia.Opracuj zwiezłą instrukcję zachowania osoby , która musi ugasić odzież płonącą ba człowieku.. Wezwać pogotowie.W sytuacji, kiedy osoba zajęła się ogniem, powinno się zrealizować następujące czynności: Jeżeli osoba na której płonie odzież biega i robi chaotyczne ruchy, należy zmusić ją do położenia się.Aby ugasić ogień na osobie na której pali się odzież, należy zmusić ją do położenia się na ziemi.Jedyną dopuszczalna gaśnicą do gaszenia płonącego ubrania na człowieku jest gaśnica mgłowa..

answer choices ... Aby ugasić odzież na człowieku.

Taka osoba powinna jak najszybciej położyć się na ziemi.. W pierwszej kolejności zajmij się ugaszeniem ubrania.. Nie wolno kierować wody na urządzenia elektryczne!. Na włosach osadza się wiele zanieczyszczeń, które mogą wywołać infekcję.. Połóż poszkodowanego na ziemi i ugaś ogień kocem.. Warto również sprecyzować co dokładnie się pali i na którym piętrze budynku oraz czy istnieje zagrożenie dla zdrowia bądź życia ludzkiego.Raz na pół roku każdy powinien udać się na wizytę kontrolną u dentysty, który sprawdzi stan zębów i wyleczy ewentualne ubytki.. Higiena włosów.. ⇒ Najtrudniejsze jest to, byś nakrywając poszkodowanego, na którym pali się odzież, sam nie zaczął płonąc!. Będąc w ruchu nasila rozprzestrzenianie się ognia.. Musi niezwłocznie rzucić palącą się osobę na plecy (jeśli palą się plecy) Następnie tłumić ogień ciuchami lub innymi materiałami.. Rodzaje ewakuacji.. Dalej przyduszaj - aż do stóp.. Sytuacja może być niebezpieczna dla zdrowia lub życia osoby poszkodowanej.. Będąc w ruchu nasila rozprzestrzenianie się ognia.. próbujemy zerwać z niego płonącą odzież .. biegniemy szybko i krzyczymy pali się.. Uwaga!. Przykryj spokojnym ruchem (od siebie do ściany, tak jak widać na filmie) płonące naczynie.Jak należy zachować się w czasie powodzi?. Zamocz ręcznik w wodzie, wykręć go dokładnie aby woda nie kapała.. Ważne jest, by jej na to nie pozwolić, i jeśli jest to możliwe, zdjąć palącą się odzież - tłumaczy rzecznik.Co należy zrobić po zuważeniu pożaru?. Zachowuję bezwzględną ciszę, wyłączam dźwięk w telefonie.Człowiek w palącej się odzieży odruchowo ucieka.. Należy myć je minimum dwa razy w tygodniu by pozbyć się kurzu, drobinek piasku oraz bakterii.Podnieś alarm głośno wołaj - PALI SIĘ 3.. Nałożyć na twarz wilgotną koszulkę i idziemy na czworakach.CZŁOWIEK, NA KTÓRYM PALI SIĘ UBRANIE - najczęściej będzie biegł, uciekał, wtedy należy go przewrócić twarzą do ziemi, aby nie wdychał gorącego i toksycznego dymu.. Musimy przewrócić go twarzą do ziemi.. Zabezpieczymy go w ten sposób przed bardzo groźnym wchłonięciem ognia do płuc i poparzeniem dróg oddechowych.. Wpływ aktywności fizycznej na zdrowie.. Idę sprawdzić, co się dzieje, aby przekazać informację policji.. Wymień przyczyny powstawania powodzi w Polsce.. - Jak powinna wyglądać ewakuacja ludności z rejonu objętego pożarem?. Jako jedyna przeszła badania w CNBOP - pożar testowy manekina w stroju (w tym przypadku był to akurat mundur policjanta oblany benzyną).. Nie zawahaj się jej użyć do gaszenia!Staram się jak najszybciej uciec z budynku lub zamknąć w pomieszczeniu..Komentarze

Brak komentarzy.