Opisz technikę wykonania odbicia sposobem dolnym w piłce siatkowej
Każde ćwiczenie, zabawę możecie dowolnie modyfikować.Piłka siatkowa, siatkówka - sport drużynowy, w którym biorą udział dwa zespoły po 6 zawodników w każdym (rozgrywający, atakujący, dwóch środkowych i dwóch przyjmujących, libero).Na boisku przebywa jednak tylko sześciu zawodników, libero zmienia się ze środkowym będącym w linii obrony, gdy drużyna przyjmuje zagrywkę.Odbicie piłki sposobem górnym w przód Przebieg ruchu: Odbijający przemieszcza się szybkimi, krótkimi krokami z pozycji gotowości na miejsce z którego ma nastąpić nagranie.. Tak uderzona piłka leci na drugą stronę siatki dużym łukiem i z niewielką prędkością.. Zamieszczam obrazek, na którym jest postawa przyjmowania piłki sposobem dolnym:Podstawy nauki odbicia sposobem dolnymNauczanie odbicia sposobem oburącz górnym - konspekt piłki siatkowej Odbicie piłki oburącz sposobem dolnym - technika i ćwiczenia Doskonalenie odbicia piłki oburącz sposobem dolnym - konspekt Doskonalenie odbicia piłki sposobem oburącz górnym z integracją między przedmiotową - konspekt, piłka siatkowaKonspekt lekcji wychowania fizycznego - siatkówka zagrywka sposobem dolnym Zagrywka jest to wprowadzenie piłki do gry z dowolnego miejsca, na przestrzeni trzech metrów za końcową linią boiska, z prawej jej strony, uderzeniem ręką w dowolny sposób przez prawego zawodnika obrony..

Odbicia piłki od podłoża i odbicia sposobem oburącz dolnym.

Poruszanie się w ataku i w obronie 2.. Skupimy się dzisiaj na tych pierwszych.. Plan metodyczny lekcji w ujęciu czynnościowym.. Zadanie główne: Nauka odbicia sposobem górnym i dolnym piłki dorzuconej przez partnera.. Jeśli piłkę odbije jeden zawodnik z dwóch (trzech) stykających się, zaliczone jest jedno odbicie piłki.Odbicia i zagrywka w siatkówce Każda z drużyn tuż po tym, jak piłka znajdzie się po jej stronie boiska ma trzy odbicia na to, aby przenieść ją z powrotem na stronę rywali.. Podczas odbicia uczeń znajduje się w pozycji rozkrocznej pod piłką, stopy rozstawione są na szerokość bioder a jedna z nich .Wiadomości-Doskonalenie przepisów gry w piłkę siatkową, prawidłową postawę siatkarską, przestrzeganie i stosowanie zasady far-play.. Wszystkie opisane sposoby odbicia piłki stosowane są podczas gry.. Uwaga: zabawę można modyfikować stosując odbicie piłki sposobem dolnym.. Chwyty 3.. 5 ćwiczeń z piłką siatkową lub papierem toaletowym.. Zagrywka.. W trójkach - po trójkącie.. „1" stoi obok „2", która wystawia wysoko piłkę sposobem górnym i robi „1" miejsce, która wykonuje to samo wystawienie.. Wychowania:Wykonanie przedramieniem ruchu z góry do dołu, dłoń otwarta przez zawodnika linii obrony, libero, piłki z zagrywki przeciwnika - P.13.3.3; P. Zagrywka sposobem dolnym to najłatwiejszy sposób na wprowadzenie piłki do gry..

Po rzucie w siatkę.Przyjęcie sposobem dolnym.

CELE LEKCJI: Poznawczy- Doskonalenie różnych technik w piłce siatkowej, prawidłowego odbicia piłki sposobem oburącz górnym i sposobem oburącz dolnym.— poprawi technikę odbicia piłki — wzmocni mm kończyn dolnych zadania: — odbija piłkę sposobem górnym w parach w miejscu — odbija piłkę w parach poruszając się krokiem odstawno-dostawnym — odbija piłkę sposobem górnym - po odbiciu wykonuje wyskok z obrotem o 360 stopni — jak wyżej, tylko przechodzi do podporu przodemDwóch lub więcej zawodników może odbić piłkę w tym samym czasie.. Ten typ serwisu nie jest już stosowany przez profesjonalnych .Przebieg: na sygnał prowadzącego, zawodnicy odbijają piłkę sposobem górnym do siebie, a po odbiciu przebiegają na koniec swojego rzędu.. Odbicie piłki sposobem dolnym zazwyczaj stosuje się podczas odbioru mocnej zagrywki oraz w grze obronnej przeciwko dynamicznym atakom.. 13.„ Wyścig po serwie"Czas odpocząć od piłki nożnej (ile można?. Każdy .Siatkówka, nauczanie i doskonalenie poruszania się po boisku oraz postawy siatkarskiej, nauczanie odbić piłki sposobem górnym i dolnym, Materiały szkoleniowe poniedziałek, 26 marca 2012 Doskonalenie odbić piłki sposobem oburącz górnym - ćwiczenia indywidualneOpisz słowami postawę siatkarską w czasie odbić piłki sposobem dolnym 7..

Opisz technikę startu niskiego oraz podaj poprawne komendy startowe 9.

Odbicia piłki nad sobą.. 13.3.5 po rozegraniu piłki przez libero sposobem górnym w polu ataku lub jego przedłużeniu - P.13.3.6 Przekroczenie linii środkowej lub piłka przekracza dolną płaszczyznę podZapraszam na lekcję WF W DOMU!. Technikę gry bramkarzaData: 25.10.2014 Klasa: 3i Gimnazjum Miejsce ćwiczeń: sala gimnastyczna Liczba ćwiczących: 10 Przybory i przyrządy: piłki siatkowe, drabinki Temat lekcji: DOSKONALENIE ODBIĆ SPOSOBEM GÓRNYM I DOLNYM W PIŁCE SIATKOWEJ.. Wpis skierowany jest dla osób, które prowadzą zajęcia z grupami początkującymi oraz średniozaawansowanymi.. Aby ją rozpocząć wykonujemy zagrywkę.. Wyróżniamy: zagrywka dolna zagrywka boczna zagrywka hakiem zagrywka tenisowa Zagrywka dolna .W staniu: zbicie piłki jedną ręką (odbicie piłki od podłoża) wejście pod piłkę i wykonanie odbicia sposobem górnym lub dolnym.. Najważniejsza jest odpowiednia postawa.. gra szkolna w piłkę siatkową; Metoda .Temat: Nauka odbicia sposobem górnym i dolnym piłki dorzuconej przez partnera.. piłka siatkowa klasa V - grupa koedukacyjna.. Przemieszczanie się z piłką - kozłowanie 5. odbicia piłki na przemian sposobami górnym i dolnym.. Zasady bezpiecznego treningu w domu.. Jakie zasady bezpieczeństwa należy przestrzegać w czasie wykonywania przewrotów 8.. Podania 4.. Film instruktażowy jak poprawnie wykonać w piłce siatkowej odbicie sposobem górnym i dolnym z akcentem na celność wraz z zestawem stosownych ćwiczeń dla uczn.5..

Ja wyjaśnię Wam, jak dokładnie odbić piłkę sposobem dolnym, więc zaczynamy.

- Jedna osoba odbija piłkę oburącz sposobem górnym, druga dolnym.. Jakie znasz testy lub próby sprawności fizycznej 10.PRZEBIEG: ćwiczący w postawie wysokiej, rzucają piłkę oburącz od dołu w górę.. Później przechodzą do odbić piłki sposobem .Zagrywka dolna.. W zależności od sposobu, w jaki zagrywający uderza piłkę wyróżniamy: zagrywkę dolną, zagrywkę górną: Zagrywka dolna - do wykonania tej zagrywki trzeba się ustawić za .Jeżeli chce się grać w piłkę siatkową, należy umieć odpowiednio odbijać piłkę, to jest tak naprawdę podstawa.. Zapoznaj się z informacją o bezpieczeństwie ćwiczeń .. Cele szczegółowe w zakresie:Pierwszym krokiem w nauce przyjęcia zagrywki jest dojście do piłki z przyjęciem jej przed sobą w średniej pozycji ciała.. Piłka nie powinna być przyjęta powyżej wysokości pasa, ale jeśli zawodnik nie ma czasu, aby przemieścić się w bok, aby odebrać piłkę na wprost, może przesunąć ramiona w bok do przyjęcia.. 1.a) Robert Lewandowski b) Bartosz Kurek c) Marcin Gortat d) Robert Kubica 11) Błędem jest: a) 2-krotne odbicie przez tego samego zawodnika b) odbicie piłki nogą c) odbicie piłki głową d) odbicie piłki poza boiskiem 12) Błędem jest: a) przyjęcie zagrywki nogą b) wykonanie zagrywki sposobem dolnym c) wyskok w momencie wykonywania .TECHNIKA W PIŁCE RĘCZNEJ Biorąc pod uwagę czynności, jakie wykonuje zawodnik na boisku, technikę w piłce ręcznej dzielimy na: 1.. Ręce powinny być właściwie ułożone do toru lotu piłki.. 10.1.2.1 Jeżeli dwóch (trzech) zawodników tego samego zespołu odbije piłkę jednoczenie, liczą się dwa (trzy) odbicia (z wyjątkiem bloku).. Zapraszam!. Zadania szczegółowe: Usamodzielniające ucznia: uczeń angażuje się w wykonywanie zadań, akceptuje zdolności współćwiczących i doskonali własne .. Nawet małe dziecko wie, że piłka siatkowa to przede wszystkim odbicia górne i dolne.. Odbicia piłki w dwójkach.. Wszystkie ruchy w stronę piłki powinny być zakończone przed kontaktem z nią.. Zawodnik staje w delikatnym rozkroku, nogi ma ugięte, a tułów pochylony do przodu.. W grupie: zawodnicy ustawiają się naprzeciwko siebie w parach i wykonują rzuty do siebie nawzajem jednorącz, następnie oburącz, zza głowy i z boku.. Wiadomości:-uczeń wie, jak przygotować organizm do wysiłku-uczeń zna podstawowe przepisy gry w siatkówkę-uczeń zna technikę wykonania odbicia w postawie o zachwianej równowadze.. W trójkach na wprost ze zmianą miejsc.. ), teraz skręcamy w kierunku siatkówki.. Po odbiciu od podłoża chwytają piłkę nad czołem, następnie podrzucają piłkę i po kolejnym odbiciu od podłoża chwytają piłke nad czolem.. PAMIĘTAJ ĆWICZ W DOMU !. Zawodnik wykonuje zamach ręką do tyłu, a następnie ruchem wahadłowym uderza w piłkę.. PIŁKA SIATKOWA Ćwiczenia na koordynację, doskonalenie odbicia sposobem górnym i dolnym..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt