Przeczytaj opowiadanie i odpowiedz na pytania
• Jak zdołała się uratować?. - Przeczytaj wstęp opowiadania, a następnie przepisz ten wstęp do zeszytu, dopisz rozwinięcie i zakończenie tej opowieści.. Przeczytaj uważnie Człowiek na widok cierpienie zrobił coś bardzo ważnego pomodlił się do boga, który może zrobić wszystko.1.. • Jak sądzicie, dlaczego pasterz nie naprawił płotu?. • Jaki był dalszy los dziury w płocie?. Zadanie 3 W zeszycie uzupełnij poniższe zdania dotyczące zmian zachodzących wiosną w przyrodzie (chodzi o zwierzęta i rośliny).. 22 - Czym ludzie latali kiedyś, a czym latają teraz?. Co powiedział mu Bóg we śnie?. Nagle zerwała się burza.. Powtórz 10 razy.Plik 02 przeczytaj tekst i odpowiedz na pytania.pdf na koncie użytkownika kukaczka • folder czytanie ze zrozumieniem • Data dodania: 17 lis 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Przeczytaj głośno opowiadanie „Szafka skarbów" (str. 51).. Mówiono mu: „Idźże prosto, nie unikaj dróg i mostów!. Postaraj się znaleźć jak najwięcej informacji na jej temat.Test sprawdzający rozumienie opowiadania Przeczytaj uważnie tekst i odpowiedz na pytania Pewnego razu wybraliśmy się do lasu na jagody.. Quizy Os. .. Dear Mendes <3 czytam ta seria jest boska z niecierpliwością czekam na każdą część 😍💘 ..

Przeczytaj podane ogłoszenia i odpowiedz na pytania.

Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Możesz skorzystać z wyrazów z ramki.Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. - Co poradziła mama Ani w związku z tym, że dziewczynka miała dużo na głowie ?. wyskoczyła na Lisieckich, zbiła z nóg młodszego, który zaraz rozciągnął się na .Przeczytaj poniższy fragment dialogu Platona Fedon i odpowiedz na pytania: Na jakie dwie grupy Platon dzieli w swoim tekście przedmioty poznania?. w którym opisana jest akcja Sprzątania Świata.. Przygotuj ogłoszenia na podane tematy.. przyslowek odpowiada na pytania jak gdzie kiedy 30 .. odpowiedział(a) 13.12.2009 o 13:51 .Przeczytaj teksty Defoe i Kapuścińskiego i odpowiedz na pytania.. Jak charakteryzuje rzeczywistość uchwytną rozumem?Sprawdź jakie opowiadanie powinieneś przeczytać!. Zrób 10 małych kółek w przód i 10 w tył.. jednym z forów trafiłem na wpis dziewczyny, która opowiada zdarzenie z czasu kiedy miała 13 lat, a jej brat miał 12 lat: "Niemalże każdego dnia chodziliśmy na plażę.. Przeczytaj rozdział „Jak napisać ogłoszenie".. Adam Ziemianin Modlitwa o śmiech Śmiechu mi trzeba Na te dziwne czasy ..

4.Przeczytaj, proszę, i odpowiedz na 2 pytania.

Zgromadz informacje na temat ich osiągnieć.. Śmiał się, śpiewał: „W tym przyjemność, że święto jest wciąż przede mną.. W kartach ćwiczeń cz.5- edukacja polonistyczna - ćwiczenia do tematu „Jesteśmy Europejczykami „ W matematycznych kartach pracy cz.5 - wykonujemy ćwiczenia ze str. 14,15. a) do parku b) do kina c) do lasu 3) Jakie są jesienne liście?Podręcznik cz.5, str.16.Przeczytaj tekst wspólnie z rodzicami - odpowiedz ustnie na pytania pod tekstem.. Lecz osiołek z drogi zboczył, piął się wciąż po stromym zboczu.. a) Przeczytałeś?. Powtórz 5 razy.. Przeczytaj go i odpowiedz na pytania: Na czym ta .Przeczytaj "Mit o powstaniu świata" i odpowiedz na pytania pod tekstem: 1, 4, a 8 dla chętnych.. Oglądali piękne, kolorowe liście.. Szukaj.. Zapoznaj się z zasadami z podręcznika ze strony 238 i wykonaj w zeszycie zadania: 1,2,3,4.- Na pytanie 6 odpowiedz pisemnie w zeszycie, zrób zdjęcie i prześlij na mojego messengera!. Następnie podziel tekst na pięć krótkich części i nadaj im tytuły.. Wyjaśnij, jakie wartości były ważne dla ludzi oświecenia.Zaznacz w tekście opowiadania na czerwono nazwy przedmiotów wyrzucanych w lesie, a na zielono nazwy lub imiona osób, które dbają o środowisko naturalne.. 3) Krążenia ramionami.. Przez pewien czas słuchaliśmy .Przeczytaj krótki test i odpowiedz na 2 pytania: Gdyby Krystian Wieczorek (38) umieścił w gazecie swój anons matrymonialny, a potem umówił się choćby na jedną randkę z każdą chętną kobietą, zapewne nie starczyłoby mu czasu w życiu na nic innego.Przeczytaj " Obiady czwartkowe" i odpowiedz na pytania: 1..

Przeczytaj opowiadanie Dużo na głowie.

Czyli w jakiej osobie wypowiada się każdy narrator, co można o nim powiedzieć itd.. - Zadanie 4: Tajemnice przyrody 5 - strona 63 - Co wprawia w ruch wymienione w tekście pojazdy latające?. Wypisz nazwiska uczestników obiadów czwartkowych.. Zadanie 2.. • Jak oceniacie takie postępowanie?Przeczytaj rozdział „Jak napisać ogłoszenie".. Korzystaj z internetu.Szedł osiołek ścieżką krętą do miasta na wielkie święto.. Którędy uciekła?. b) odpowiedz na pytania --> :-) 2) Dokąd poszedł Damian z rodzicami?. Co możesz powiedzieć o osobie wypowiadającej się w wierszu?. Na jakie pytania odpowiadają zaznaczone przez ciebie słowa?. Które z nich wykorzystują doUstnie odpowiedz na pytania do opowiadania w podręczniku na stronie 56.. W kartach pracy zrób ćwiczenie 1, 2, 3.. Któreś z nas dostrzegło na polance - szałas.Przeczytaj opowiadanie.. Wtorek Podręcznik str.20,21 - przeczytajcie tekst ,Przeczytaj wiersz i odpowiedz na pytania.. 4) Krążenia ramion.. Schroniliśmy się pod ogromnym drzewem.. 3.Temat : Pisownia z "ch" i "h" .. 5) Wyprostuj ręce w bok a następnie skrzyżuj przed sobą.. Zrób 10 dużych kółek w przód i 10 w tył.. 1.Jakie są dwie perspektywy narracyjne i dwa punkty widzenia w obu tekstach.. (Podaj 3 przykłady i poprzyj cytatami) 3.. 🎓 Przeczytaj opowiadanie i odpowiedz na pytania..

🎓 Przeczytaj definicję puszczy i odpowiedz na pytania.

Zeszyt ćwiczeń str.82 - 83 - Wykonaj pisemnie ćwiczenia 1 - 5!. O co prosił Boga w swojej modlitwie?. Pewnego dnia kiedy plaża już wyludniała ja z bratem włączyliśmy sobie radio.. Możesz pominąć gwiazdkę przy ćwiczeniu 1.Przeczytaj opowiadanie i tekst informacyjny z podręcznika na str. 50-51; obejrzyj zdjęcia z Warszawy; opowiedz na temat stolicy, jej charakterystycznych obiektów i zabytków, miejsc, które warto odwiedzić; odpowiedz ustnie na pytania do tekstów; określ cechy wielkiego miasta; opisz herb Warszawy; pisownia wielką literą nazw własnych .1) Kręć głową 5 razy w prawo i 5 razy w lewo 2) Dotknij głową na przemian prawego i lewego ramienia.. Jak charakteryzuje rzeczywistość uchwytną zmysłami?. -Co to znaczy MIEĆ DUŻO NA GŁOWIE?. Zapoznaj się z zasadą stosowania dwukropka i przecinków przy wyliczaniu.. Jak został przedstawiony Ignacy Krasicki?. • Co zrobił pasterz, gdy znalazł owcę?. Wykonaj zadanie 1 (polecenie z gwiazdką również)ze strony 55 w zeszycie ćwiczeń.1) Damian z tatą i mamą poszli na spacer do lasu.. Odpowiedz ustnie na pytania do tekstu: gdzie ma miejsce akcja?, kto jest głównym bohaterem, a kto drugoplanowym?, z jakiej okazji pani ogłosiła porządki?. Podkreśl nazwy pojazdów.. Nie napiszę tego opowiadania bo jest za długie a ja się pytam tych osób które znają te zadanie z gimnazjum to jest z Języka Polskiego.Posłuchaj opowiadania i odpowiedz na pytania.. Przeczytaj uważnie opowiadanie i zastanów się czy warto jest działać pod wpływem emocji.. 2.Odpowiedz pisemnie w zeszycie na pytania: -Kto występuje w opowiadaniu?. Na zadanie domowe ćwiczenie 4 ze strony 65.. Bo gdy w sercu kwitną róże, droga wcale się .Wymyśl i napisz opowiadanie twórcze rozpoczynające się od zdania: .. przysłówki jakościowe podlegają jednak często stopniowaniu.. Musisz szybko iść do celu, by się cieszyć i weselić.".. Tata i Damian szukali grzybów.. Jaka to część mowy?. Mama zbierała wrzosy.. 2.Jakie można dostrzec różnice między pojęciami opisującego człowieka obcego : "Dziki" oraz "Inny" 3.Jakie są efekty spotkania między Europejczykiem a .Odpowiedz na pytania: Co zrobił czlowiek, który zobaczył staruszkę i kiedy dowiedział się o wojnie?.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt