Opisz obraz jana matejki kochanowski nad zwłokami urszulki wykorzystaj
Na pierwszym planie dzieła widzimy trumnę, a w niej martwą aczkolwiek spokojną .Opis obrazu Jana Matejki "Kochanowski nad zwłokami Urszuli" bohemma, czw., 03/12/2009 - 19:54 Jan Matejko na obrazie pt. „Kochanowski nad zwłokami Urszuli" ilustruje treść trenów, które wspomniany w tytule poeta napisał na cześć swojej zmarłej córeczki.Jan Matejko, „Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki", 1862, zaginiony, cyfrowyczarnolas.pl, CC BY 3.0 Ważne daty 1838‑1893 - lata życia Jana MatejkiJan Matejko „Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki" (1862 r.) Zainspirowany lekturą Trenów, Jan Matejko stworzył obraz, przedstawiający zbolałego ojca pochylającego się nad ciałem córeczki.. Dzieło wykonane techniką olejną powstało w 1862 roku, niestety obecnie uznawane jest za zagin.swoje popiersie (ksero - popiersie Jana Kochanowskiego z książki Janusza Pelca „Jan Kochanowski, szczyt renesansu w literaturze polskiej"), reprodukcję obrazu Jana Matejki „Kochanowski nad zwłokami Urszulki", dedykacj ę i epitafium do „Trenów"(ZAŁ ĄCZNIK 1).. Malarz przedstawił ją jakby śpiącą spokojnie w trumnie, nad która pochyla się zbolały ojciec.Reprodukcja obrazu, która wywarła na mnie ogromne wrażenie to dzieło Jana Matejki pt. „Kochanowski na zwłokami Urszulki " .. Namalował wiele dzieł o tej tematyce np: ,,Hołd pruski", ,,Stańczyk"..

Ukazuje on Jana Kochanowskiego pochylonego nad zwłokami Urszulki.

To cudowne arcydzieło stworzył sławny polski malarz - Jan Matejko.Na pierwszym planie widać małą dziewczynkę, która przyodziana jest w białą szatę z czarnym krzyżem.. Do dziś zachował się jedynie akwarelowy szkic na papierze w rozmiarze 24 × 32 cm - studium do obrazu.. Na pierwszym planie dzieła znajduje się postać Jana Kochanowskiego po stracie swojej córki, Urszuli.Poeta, pochylając się nad zwłokami dziewczynki, troskliwie .Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki - Obrazy Matejki Jan Kochanowski nad zwłokami UrszulkiJan Kochanowski nad zwłokami Urszulki - obraz Jana Matejki namalowany w 1862 roku, uznawany za zaginiony.. Na pierwszym planie dzieła znajduje się postać Jana Kocha- Wzrokowcy: praca z tekstem źródłowym, ilustracje (obraz Władysława Łuszczkiewicza ,,Jan Kochanowski z Urszulką'' oraz Jana Matejki ,,Kochanowski nad zwłokami Urszulki'', sentencje).. Na pierwszy plan wysuwa się zmarła Urszulka, leżąca w trumience.. Na pierwszym planie, w centrum uwagi, skupione jest ciało Urszulki, w którym już brak życia i zrozpaczonego ojca, całującego jej czoło.„Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki" jest pięknym obrazem namalowanym w 1862r..

Na pierwszym planie widać ojca pochylającego się nad zwłokami dziewczynki.

Miała na sobie białą, szeroką i płócienną koszulę.jan matejko, jeden z najwybitniejszych malarzy polskich jest twÓrcĄ obrazu pt.: "jan kochanowski nad zwŁokami urszulki".. Szkic do obrazu znajduje się w zbiorach prywatnycObraz Jana Matejki pt. "Kochanowski nad zwłokami Urszulki" przedstawia poetę Jana Kochanowskiego wraz z jego zmarłą córką.. Jej twarz jest spokojna, ma delikatne rysy, sprawia wrażenie jakby zapadła w głęboki sen.. Nad .Uważam, iż obraz pokazał doskonale, co czuć mógł Jan Kochanowski w chwili straty swej ukochanej Urszulki.. Na jego twarzy rysują się żal, smutek i rozpacz z powodu straty ukochanego dziecka.Obraz pt. "Kochanowski nad zwłokami Urszulki" namalował wybitny Polski malarz Jan Matejko.. "Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki" Jan Matejko podjął się malarskiej próby zrelacjonowania ostatniego pożegnania ojca, Jana Kochanowskiego, z córeczką.. Odziana w biały strój wygląda niezwykle delikatnie i niewinnie.. Znany polski malarz Jan Matejko namalował w 1862 r. obraz pt. "Kochanowski nad zwłokami Urszulki".. Dzieło namalowane jest farbami olejnymi na płótnie.. Obraz przedstawia mistrza Jana nachylającego się nad trumną.. Obraz Jana Matejki Kochanowski nad zwłokami Urszulki przedstawia pisarza czuwającego przy zmarłej córeczce.. obraz ten powstaŁ w xix w. przedstawia poetĘ z czanolasu, przeŻywajĄcego wielkĄ tragediĘ spowodowanĄ ŚmierciĄ najukochaŃszej cÓrki urszulki.Opisz postać ojca w obrazie Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki 2013-11-08 20:52:31 napisz krótką biografie jana kochanowskiego 2009-11-19 18:28:39 Napisz list do Jana Kochanowskiego w imieniu jego siostry, w którym pocieszasz go po stracie Urszulki 2013-10-17 18:49:57Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki - obraz olejny Jana Matejki namalowany w 1862 roku, uznawany za zaginiony..

Przedstawia załamanego poetę nad zwłokami swojej najmłodszej córki.

Inspirowana jest oczywiście cyklem „Treny" Jana Kochanowskiego i zawiera wiele bezpośrednich odniesień do niego.. Obraz przedstawia poetę z Czrnolasu, przeżywającego wielką tragedię spowodowaną śmiercią ukochanej córeczki.Jan Matejko, Kochanowski nad zwłokami Urszulki - interpretacja Urszula Kochanowska nie była jedynym dzieckiem Jana Kochanowskiego i też nie tylko ją spośród swych pociech polski poeta stracił, jednak to jej śmierć była dla niego wyjątkowym ciosem i jej poświęcił „Treny", zbiór przepełnionych smutkiem i filozoficzną .Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki - kopia obrazu Jana Matejki namalowana przez Jerzego Primke w 1984 roku, na postawie kopii z Pałacu Prymasowskiego w Warszawie.. Treny Jana Kochanowskiego zainspirowały Jana Matejkę do namalowania tego fascynującego obrazu.Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki - obraz olejny Jana Matejki namalowany w 1862 roku, uznawany za zaginiony.. W trumnie spoczywa córka poety, dwuletnia Urszulka (w chwili śmierci dziecko nie miało więcej nad trzydzieści miesięcy - Tren XII).Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki Jan Matejko, Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki, 1862, obraz zaginiony, domena publiczna Jan Kochanowski - jak zgodnie twierdzą badacze kultury dawnej - to największy polski poeta epoki zwanej odrodzeniem, która w Polsce przypadła głównie na XVI wiek.Kochanowski nad zwłokami Urszulki - opis obrazu - Jan Matejko..

obraz powstał w XIX wieku po śmierci Urszuli Kochanowskiej.

Artysta żył w XIX wieku i reprezentuje polskie malarstwo historyczne.. Obraz ten powstał w 1863 r.Dzieło Jana Matejki wykonane jest farbami olejnymi na płótnie .Na pierwszym planie artysta umieścił zmarłe dziecko… Czytaj dalej →Autorem obrazu ,,Kochanowski nad zwłokami Urszulki" jest Jan Matejko.. Uczniowie po wysłuchaniu zadają poecie pytania.. Obraz przedstawia poetę z Czrnolasu, przeżywającego wielką tragedię spowodowaną śmiercią ukochanej córeczki.Znany polski malarz Jan Matejko jest twórca obrazu pt. "Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki".. Postacią pierwszoplanową jest dziewczynka.. Do dziś zachował się jedynie akwarelowy szkic na papierze w rozmiarze 24 × 32 cm - studium do obrazu.Obraz, który opisuję to dzieło Jana Matejki pt. „Kochanowski nad złokami Urszulki", pochodzący z 1862r.. Ręce ma złożone, a usta… Czytaj dalej →Jan Matejko na obrazie pt. „Kochanowski nad zwłokami Urszuli" ilustruje treść trenów, które wspomniany w tytule poeta napisał na cześć swojej zmarłej córeczki.. - Słuchowcy i czuciowcy: wykorzystanie nagrań z recytacją Trenu VIII oraz z fragmentami piosenki Ryszarda Rynkowskiego.Akwarela Jana Matejki pochodzi z 1862 roku.. Moim zdaniem malarz podjął się ciężkiego tematu, bowiem nie jest łatwo malować niezrozumiałą, być może niesprawiedliwą śmierć dziecka oraz nie dający się opisać słowami smutek rodzica.,,Kochanowski nad zwłokami Urszulki" to obraz olejny namalowany w 1862 roku przez polskiego malarza, Jana Matejkę.. Przedstawiona jest ona w centrum obrazu, ponieważ jej najważniejszą postacią.Przydatność 70% "Kochanowski nad zwłokami Urszulki" - obraz Jana Matejki z 1862 roku.. Najwybitniejszy polski malarz okresu renesansu namalował w 1862 roku obraz olejny "Jan Kochanowski nad zwłokami córki" Dzieło przedstawia poetę, pogrążonego w rozpaczy po śmierci córki, z którą wiązał plany na przyszłość.Przydatność 80% Opis obrazu Jana Matejki "Kochanowski nad zwłokami Urszulki" Znany polski malarz Jan Matejko namalował w 1862 r. obraz pt. "Kochanowski nad zwłokami Urszulki".. Dominika Grabowska 29 stycznia, 2013 II Gimnazjum, język polski 1 Comment.. Jego najsławniejszym obrazem jest ,,Bitwa pod Grunwaldem"..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt