Napisz wypracowanie z lektury w pustyni i w puszczy
Podróż na wielbłądach w kierunku wzgórz Wadi-Rajan, w kierunku Nubii.. 2012-03-12 19:15:58 wypracowanie w pustyni i w puszczy 2010-03-29 13:38:25Staś Tarkowski jest główną postacią powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. 46 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Rozwiąż test!5.. Mamy ponad 160.000 użytkowników.. Przeżyli oni wiele przygód.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. 2.a) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?Więcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej » Działamy nieprzerwanie od 1998 roku.. Powieść ukazała się w roku 1911, wcześniej publikowana była w odcinkach na łamach prasy.Czas akcji przedstawionej w utworze to lata 1884 - 1885, kiedy to miał miejsce opisywany konflikt w Afryce.Miejscem akcji jest właśnie ten kontynent, po którym bohaterowie odbywają podróż rozpoczynającą się w Port-Said, wiodącą przez Chartum oraz Faszodę .Trudny test z lektury W pustyni i w puszczy, pytający o najdrobniejsze szczegóły..

Henryk Sienkiewicz, W pustyni i w puszczy więcej.

Książka H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową, w której przedstawione zostały niezwykłe losy dwojga przyjaciół w Afryce.. Jaki prezent otrzymał Staś z okazji Bożego Narodzenia?. Komponenty wyświetlamy 33 mln razy dla 1,5 mln użytkowników miesięcznie.. Czym obdarowano wtedy Nel ?. Staś miał czternaście lat.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury W pustyni i w puszczy, poziom trudnySpotkanie z lwem przygoda z lektury "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza.. Urodził się i wychował w Port-Saidzie pod opieką ojca - Polaka, który pracował przy budowie Kanału Sueskiego.. Kim była Fatma ?. Nad całością czuwa agencja interaktywna CATALIST, specjalizująca się w rozwiązaniach .. ODWDZIĘCZĘ SIĘ NA 100% Proszę o pomoc do końca ferii.2.. „W pustyni i w puszczy" wydrukowano po raz pierwszy w latach 1910-1911 jako .Staś i Nel są bohaterami powieści Henryka Sienkiewicza pt " W pustyni i w puszczy ".. Test z lektury "Szatan z siódmej klasy" K. Makuszyńskiego.. Jeżeli chcesz, możesz pomóc swoim znajomym, którzy mają z tę lekturą .Zadanie: napisz charakterystykę stasia z lektury pt,, w pustyni i w puszczy i podaj strony w książce na których jest coś o stasiu np był odważny Rozwiązanie: staś był odważny silny przechwalał siePodobne tematy: • W pustyni i w puszczy - opracowanie (geneza czas i miejsce akcji motywy) problematyka charakterystyka..

Test z lektury „Zemsta" A. Fredry.

Jest to utwór, który ukazując niezwykłe przygody dwojga młodych ludzi, mówi o przyjaźni, odwadze i niezłomności.Moim zdaniem po przeczytani lektury pt. „W pustyni i w puszczy" jest powieścią przygodową dla młodzieży, napisaną przez Henryka Sienkiewicza na kilka lat przed śmiercią.. 3.Charakterystyka wybranej postaci Prosze o pomoc musze wybrac jeden temat z 3 podanych i napisac na jego temat wypracowanie to jest na jutro prosze o szybka pomocProblematyka.. Mirusinda 4 lata temu.. Była Francuzką.. Dobry, to jak Kali zabrać komuś krowy .. W pustyni i w puszczy najbardziej spodobał mi sie bohater o imieniu Staś.Miał wiele zalet a mało wad.Zaimponował mi w wielu sytuacjach np. gdy zabił lwa strzelając z sztucera , gdy wybrał się sam po lekartwo dla chrej Nel.Był barzdo madrym i rozsądnym chłopakiem,pomimo 14-czternastu lat zachowywał sie jak dorosły mężczyzna.Był polakiem .2.. Opisz przygode z lektury z lektury " W pustyni i w puszczy " która cie najbardziej zainteresowala..

Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.

Sienkiewicz chciał, aby utwór był przezna-czony nie tylko dla młodzieży, lecz także dla dorosłych czytelników.. Widać, że dobrze znasz tę książkę.. Co zrobiła Nel, aby zostawić ślad dla pościgu ?. Kto zorganizował porwanie dzieci ?. Zatytułuj tą historię.. O to jedna z nich :Była godzina piąta po południu.. Udostępnij.. Czym była fatamorgana ?. Szukał jakiegoś bezpiecznego miejsca, które dałoby schronienie… Czytaj dalej →Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - Charakterystyka Stasia Tarkowskiego Dominika Grabowska 15 lutego, 2013 język polski , Szkoła podstawowa 2 komentarze Staś Tarkowski, główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza W pustyni i w puszczy, był z pochodzenia Polakiem.W pustyni i w puszczy; cytaty z książki "W pustyni i w puszczy" katalog cytatów [+ dodaj cytat] Jeśli ktoś Kalemu zabrać krowy to jest zły uczynek.. Więcej Dodał/a .Wątek przyjaźni w powieści „W pustyni i w puszczy" Autor: Karolina Marlęga Serwis chroniony prawem autorskim Jednym z ważniejszych motywów powieści „W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza jest motyw przyjaźni jaka łączy parę głównych bohaterów - czternastoletniego Stasia Tarkowskiego i ośmioletnią Nel Rawlison.W 2001 Wiesław Kot, w ramach cyklu Fakty i Mity, napisał książkę W pustyni i w puszczy - prawda i legenda, w której opisał m.in. okoliczności powstania powieści, historię jej zdobywania popularności - również za granicami kraju, pierwsze i ostateczne próby ekranizacji itp."Spotkanie z lwem" - przygoda z lektury "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza Dziewięć dni wędrowali już Staś i Nel do Smaina po wypalonej dżungli i bezdrożnych stepach Afryki..

Kartkówka dla kl. V ze znajomości lektury „ W pustyni i w puszczy" cz II 1.

Matka chłopca - Francuzka zmarła przy jego urodzeniu.. Matka bohatera zmarła zaraz po urodzeniu chłopca.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraGeneza, czas i miejsce akcji.. Dzięki lekturze tego dzieła czytelnik poznaje takie afrykańskie miasta i .Napiszę mi ktoś wypracowanie na podstawie lektury,,W pustyni i w puszczy " 2011-03-09 06:36:10 Jakie może być wypracowanie z lektury " w pustyni i w puszczy " ?. Od prawie stu lat cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży, która z zapartym tchem śledzi pasjonujące przygody Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison.Czas i miejsce wydarzeń „W pustyni i w puszczy" Opisane w powieści przygodowej Henryka Sienkiewicza wydarzenia rozgrywają się pod koniec XIX wieku w Afryce, gdzie autor „W pustyni i w puszczy" był w kilka lat po zakończeniu powstania mahdystów, stanowiącego tło historyczne opisywanych wydarzeń.. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. Znalezienie się w… Całe wypracowanie → Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - spotkanie z bestią - plan wydarzeńTest do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt. Gebhr, który był wodzem karawany, z łatwością odnajdywał ślady pochodu Smarna.. Po upływie kilku dni trafili na przestrzeń spalonego stepu, gdzie.W pustyni i w puszczy to także niezwykła panorama ludów afrykańskich, począwszy od wyznających islam Arabów, Zanzibarytów (inaczej Zanzibarczyków) zamieszkujących wyspę Zanzibar, poprzez plemię Dangalów (z niego wywodzą się Mahdi, Fatma, Idrys i Gebhr), plemię Dinka (jego przedstawicielką jest Mea - posiadaczka najbardziej .Test z lektury „W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza.. Gebhr, który był wodzem karawany, z łatwością odnajdywał ślady pochodu Smaina.Henryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury.. Skomentuj.. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. Gebhr chciał przenocować.. Ojciec natomiast był Polakiem.Potrzebuje wypracowanie z lektury W pustyni i w puszczy temat:Najniebezpieczniejsza przygoda Stasia, tak jakby Staś opowiadał o niej ojcu i panu Rawlisowi.. Wyjazd pociągiem do Gharak (koło Medinet).. W jakim celu to zrobiono?. Wędrówka wzdłuż lewego brzegu Nilu przez pustynię Gezire.. Bohater miał czternaście lat, urodził się w Port-Saidzie.. pomocy !.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt