Napisz opowiadanie odtwórcze na podstawie mitu o syzyfie
Napisz inne zakończenie mitu.. Zaloguj się.. Syzyf z zapałem zabrał się do pracy, gdyż myślał, że to błahostka.. b) Wymyśl inne, zaskakujące zakończenie mitu o Prometeuszu.. Możesz wprowadzić małe dygresje, ale muszą być one epizodyczne.Lekcja do podręcznika "Nowe słowa na start"Mit o Orfeuszu i Eurydyce - streszczenie.. Wtaczanie kamienia przez Syzyfa, któremu Zeus ciągleSaliczka odpowiedział(a) 19.10.2009 o 18:39 1.Zabawa Kory na łące w tow.Napisz plan wydarzeń do mitu i demeter i persefonie Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.. 4.W ramach pracy domowej napiszcie w zeszycie streszczenie mitu o Syzyfie (15-17 zdań).Opowiadanie Napisz opowiadanie miłosne, fantastyczne, opowiadanie o.. 3.Zbieranie kwiatów przez córkę Demeter.. 1.Przestroga Demeter 2.Zabawa Persefony z nimfami na polanie.. Rozdajemy uczniom karty pracy i polecamy im wypełnić w parach pierwszą rubrykę tabeli (Załącznik nr 2) Elementy porównania Mit o Syzyfie Film „Syzyf" Z. Kudły Temat opowiedzianej historii Wtaczanie kamienia przez Syzyfa ukaranego za zdradę tajemnic bogów.. Tezeusz jest największym bohaterem ateńskim.. Musimy pamiętać o tym, że zarówno treść, jak i imiona bohaterów czy wydarzenia nie mogą ulec zmianie.. Przypomnij ustnie, czym charakteryzuje się opowiadanie odtwórcze.. poleca 74 % .. Tam, w Hadesie wymierzono mu karę: miał wtoczyć wielki kamień na wysoką i stromą górę..

Przeczytaj wzorcowe opowiadanie twórcze na podstawie mitu - str. 270.

Napisz opowiadanie pod tytułem Mój jeden dzień w XI.. 10 godzin temu; Napisz wypracowanie o XIX wiecznej Warszawie 11 godzin temu; Potrzebuje na dziś Rozprawka spotkanie wrogów.. Na skutek własnych działań popadł jednak w ich niełaskę.. Przed ucieczką ojciec udzielił synowi rad, jak powinien lecieć, by nie zginąć, jednak młody Ikar zlekceważył je, w efekcie czego spadł do morza i zginął.Temat: Redagujemy opowiadanie odtwórcze.. Jego słabość do plotek stała się przyczyną gniewu Dzeusa.. c) Tezeusz zostawił śpiącą Ariadnę na wyspie Naksos.Oto fragment przykładowego opowiadania napisanego na podstawie mitu o Syzyfie.. Pamiętaj .Napisz plan wydarzeń do mitu o Syzyfie.. Zwróć uwagę, w jaki sposób autor wprowadza istotne elementy do swojego tekstu: -określa czas i miejsce zdarzeń, - odwołuje się do mitu, -wprowadza dialogi, opisy, zwrot akcji, elementy charakterystyki.. Opowiadanie napisz w zeszycie i wyślij zdjęcie do sprawdzenia do poniedziałku do godz.18.00.. Spokojnej i twórczej pracy.. Dodatkowo, specjalnie dla Was, udostępniamy udostępniamy opracowania przykładowych tematów esejów i rozprawek.Pamiętaj o czasownikach dynamizujących akcję (biegł, szedł, skoczył, rozbił, huknął), a także o określeniach miejsca akcji (na rogu stał, z lewej strony wyskoczył, w parku znajdował się) oraz czasownikach, przysłówkach i przymiotnikach uplastyczniających opisy (drzewa kwitły, zieleniły się liście, było ciepło, miała .Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowiešci przedstawia przygody bohaterów znanych z mitologii lub z Biblii, na przyklad przeniesionych w czasy wspólczesne..

Masz tam przykład opowiadania twórczego na podstawie mitu.

Mieszkali w niewielkim miasteczku i prowadzili mały sklepik.Opowiadanie odtwórcze na podstawie lektury, filmu itp. Odtworzenie przebiegu zdarzeń.. Jak potoczyłyby się losy Syzyfa, gdyby zrozumiał, że popełnił błąd,Mit o Syzyfie to opowieść o królu Koryntu, który był uwielbiany przez bogów.. Ćwiczenia - do wyboru.. Otwórz zeszyt ćwiczeń na str.130 i wykonaj ćw.5 - prześlij zdjęcie na mój adres e-mailowy.. 3.Wyjaśnijcie znaczenie wyrażenia - syzyfowe prace, zad 5 z gwiazdką, podręcznik, str.213.. Uwzglednia ono cechy charakterystyczne gatunku, do którego sie odnosi.. Proszę wybrać jeden temat.. Temat 1.. Zawiera zdarzenia w porządku chronologicznym, te same motywy bohaterów i imiona.. Jaką karę dostał Syzyf.74% Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, treść utworu, szczegółowe omówienie najważniejszych postaci, a także głównych motywów literackich pojawiających się w utworze.. Zapoz.Napisz w formie cząsteczkowej równanie reakcji tlenku wybranego spośród powyższych (SO 2, Cr 2 O 3, NO) reagującego z kwasem solnym i zasadą sodową, wiedząc, że produktem reakcji tego tlenku ze stężonym, wodnym roztworem NaOH jest związek kompleksowy (hydroksykompleks), w którym liczba koordynacyjna jonu centralnego wynosi 6.Na podstawie wybranej przypowieści biblijnej ułóż opowiadanie osadzone we współczesnych realiach Studia w wielkim mieście - na podstawie przypowieści o synu marnotrawnym..

Opowiadanie odtwórcze.

Wszystko co trzeba wiedzieć o utworze Mit o Orfeuszu i Eurydyce znajdziecie na .Jak napisać opowiadanie odtwórcze na podstawie konkretnego dzieła?. Otóż w dużej mierze przypomina ono streszczenie.. Jest podobne do streszczenia.. 4.Zerwanie zakazanego kwiatu, narcyza, przez .1.. 1.2.Następnie na podstawie tekstu zredagujcie krótką notatkę kim był Syzyf( np.w formie schematu,punktów- o tym mówiliśmy w klasie 4).. Nic zresztą dziwnego- głaz , który starał się wtoczyć na górę, był gigantyczny.Temat: Piszemy opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści Wybierz jeden z podanych tematów.. Antropomorficzny (posiadający ludzkie cechy) bóg posiadał własne sekrety, które król Koryntu zdradził.Początek ich znajomości na podstawie mitu Persefona i hades lub syzyf i Charon .. Czuł się już naprawdę bardzo zmęczony.. a) Wymyśl zabawne zakończenie mitu o Syzyfie.. Opowiadaniem posługujemy się na co dzień.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, treść i genezę dzieła, plan wydarzeń, opis czasu i miejsca akcji, szczegółowe omówienie najważniejszych postaci i scen, a także głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze..

"Mit o Syzyfie" - opowiadanie odtwórcze.

Opowiadanie na podstawie mitu lub przypowieŠci Przydatne stowa, na przyk\ad: rozpoczynajace .Opowiedz pisemnie filmową wersję mitu o Syzyfie (opowiadanie odtwórcze) lub Która wersja mitu - oryginalna czy filmowa - podoba Ci się bardziej i dlaczego?. Napisz przetworzoną wersję wybranego mitu w formie opowiadania (praca dla chętnych).Otwórz podręcznik na stronie 270.. Przeczytaj uważnie tekst!. Napisz własną interpretację mitu o Syzyfie.. Państwo Kowalscy mieli dwóch synów.. M.Mierzejewska .. "Mit o Syzyfie" - opowiadanie odtwórcze.. 11.05.2020r.Mit o Tezeuszu - streszczenie, Mitologia - opracowanie.. 78% Losy Małego Księcia - opowiadanie odtwórcze; 73% Opowiadanie - czym jest opowiadanie, struktura, jak napisać, analiza przykładowych opowiadań.2.. Wymyśl inne (nowe) wersje znanych mitów.. Ćwiczenia.. Syzyf otarł pot z czoła.. We wstępie powinniśmy zawrzeć informacje o autorze, ciekawostki, tytuł książki, filmu etc., a także być .o jego stanie zdrowia, samopoczuciu i potrzebach Zwrot akcji obydwoje postanawiają pomoc - młody człowiek idzie do baru po posiłek Zakończenie mężczyzna dziękuje darczyńcom, młodzi żegnają się z bezdomnym 1- 2 czerwca 2020r.. Ćwiczenie 9 Wyszukajcie (np. w słowniku wyrazów obcych, w mitologii) podane postacie, ich złe uczynki i kary, na jakie zostały skazane, aby odpokutować swoje winy.Czy tylko mnie wkurza to jak podobam sie dziewczynia dla tego że jestem o dniej wyższy 2021-01-21 19:19:42; Dlazcego jak ktoś powie ż ekobiety lecą na portfel to jest afera e jak możesz tak wkąłdać do jednego wora ale jak ktos powie że mezczyan leci na biust to już ok 2021-01-21 19:10:47Opowiadanie ma jeden główny wątek - czyli opowiada o jednej tylko historii!.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt