Napisz wypowiedz zachęcającą do przeczytania ani z zielonego wzgórza
"Ania z Zielonego Wzgórza" to pierwsza z książek o losach rudowłosej Ani Shirley.. Wejdź i dodaj zadane wypracowanie, projekt, prezentację.. Opowiada o dziewczynce, sierocie, którą adoptuje rodzeństwo- Maryla i Mateusz.. Wtedy to gazety na Wyspie Księcia Edwarda rozpoczęły akcję poszukiwania przybranych rodziców dla osieroconych dzieci z Anglii.. Przekonaj się, czy pamiętasz przygody Ani Shirley!Piszę do Ciebie, ponieważ chcę Ci przybliżyć książkę, którą przeczytałam.. Jednakże gdy mężczyzna przyjeżdża po podopiecznego na stację, nie zastaje tam nikogo, z wyjątkiem rudowłosej dziewczynki Anne Shirley.„Ania z Zielonego Wzgórza" to moja ulubiona książka ze względu na jej interesującą i trzymającą w napięciu treść.. Uważam, że każdy młody człowiek powinien ją przeczytać.Wracając do "Ani z Zielonego Wzgórza" - dla mnie rewelacyjny jest Mateusz: cichy, spokojny, pozostający pod wpływem siostry, ale wrażliwy i starający się zrozumieć innych, a zwłaszcza tych, których kocha, i od czasu do czasu zrobić dla nich (tzn. dla Ani) coś dobrego, nawet narażając się na dąsy Maryli.Test z lektury „Ania z Zielonego Wzgórza".. W Polsce jest lekturą szkolną w klasie szóstej.. Właśnie ona ubarwia tą powieść.. My dziś polecamy ten, który ukazał się w drugim numerze "Paidii i Literatury".. Dorota 5 lat temu.. W opowieść o Ani Shirley wkraczamy, gdy smutne dzieciństwo dziewczynki ma szansę odmienić się, bowiem z sierocińca trafia na zachwycające Zielone Wzgórze, do domu niezamężnego, starszego rodzeństwa.Ania z Zielonego Wzgórza należy do światowego kanonu literatury dziecięcej..

Napisz kilkuzdaniową wypowiedź zachęcającą do przeczytania książki Ania z Zielonego Wzgórza ...Ania z Zielonego Wzgórza Anne of Green Gables.

Nie.Pierwsze moje spotkanie z Anią z Zielonego Wzgórza miało miejsce w szkole podstawowej.. Mieszkają na Zielonym Wzgórzu, gdzie Ania poznaje przyjaciół i przeżywa niesamowite przygody.Ania z Zielonego Wzgórza (ang. Anne of Green Gables) - seria powieści młodzieżowych autorstwa kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery opowiadająca o losach Ani Shirley, osieroconej dziewczynki wychowanej w Avonlea przez rodzeństwo Marylę i Mateusza Cuthbertów.Ania z Zielonego Wzgórza (oryginalny tytuł angielski: Anne of Green Gables) - powieść autorstwa kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery, pierwsza część cyklu powieściowego Ania z Zielonego Wzgórza, po raz pierwszy wydana w 1908..

2010-03-02 20:05:54; najciekawsze wydarzenia z ksiazki ania z zielonego wzgórza 2010-05-28 16:10:42; ania z zielonego wzgórza?

Opowiada ona ciekawą historię, jeszcze ciekawszej bohaterki.. Wówczas historia głównej bohaterki wydawała mi się realna, a z jej niepoprawnością i imaginacją nieustannie się utożsamiałam.Matthew i Marilla Cuthbert decydują się zaadoptować chłopca, by pomagał w pracy przy farmie zwanej Zielonym Wzgórzem.. Lucy Maud Montgomery (1874-1942) urodziła się i spędziła część życia na Wyspie Księcia Edwarda w Kanadzie.. Przypomnij sobie rozdział piąty Historia Ani.. Zadanie: 1.. Od wielu lat przyciąga ona do siebie liczne rzesze czytelniczek, które nieustannie fascynują się jej życiem.. Pamiętaj o zastosowaniu słownictwa oceniającego.. Dzięki niej, przeczytałam książkę do końca.Film pt. "Ania z Zielonego Wzgórza" opowiada historię Ani Shirley, mieszkającej na Zielonym Wzgórzu razem ze swoją opiekunka Marylą, a początkowo także z Mateuszem, jej bratem, który jednak potem zmarł.. Jej młodsza siostra Minnie zachorowała na krup.. 9474 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Tu urokliwe łowiska u brzegów French River.. Najlepszą przyjaciółką Ani, przyjaciółką "od serca" jest mieszkająca niedaleko Diana.spotkanie z premierem.. Nazwa tej książki to "Ania z Zielonego Wzgórza.. Tylko na zadanie.pl - bez żadnych opłat.Napisz list do Ani Shirley z propozycją przyjaźni i przedstaw się w nim ..

pisząca w języku ang.; z zawodu nauczycielka.Ania z Zielonego Wzgórza 2010-05-30 19:30:30; napisz list w którym zachęcisz do przeczytania książki ania z zielonego wzgórza?

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Jest to opowieść o jedenastoletniej Ani, która miała bardzo ciężkie dzieciństwo, ale z czasem wszystko w jej życiu zaczyna się układać i.Lucy Maud Montgomery pracowała nad „Anią z Zielonego Wzgórza" od wiosny 1904 roku do października 1905.. Publikowana 67 lat po śmierci Lucy Maud Montgomery książka zaskakuje, to kipiący kocioł ciemnych spraw - ocenił ukazujący się w Toronto dziennik "The Globe and Mail".Kanadyjczycy „miejsce na ziemi" Ani Shirley, czyli Wyspę Księcia Edwarda, nazywają w skrócie PEI - od Prince Edward Island.. Tłem historii, przedstawionej w powieści, było autentyczne zdarzenie z roku 1892.. Jest to opowieść o jedenastoletniej Ani, która miała bardzo ciężkie dzieciństwo, ale z czasem wszystko w jej życiu zaczyna się układać i zmieniać na lepsze.Uważam, że warto było przeczytać lekturę pt. "Ania z Zielonego Wzgórza".. Panna Shirley dobrze wiedziała jak się leczy tę chorobę, gdyż, gdy była u państwa Hammond,ich dzieci przechodziły tę chorobę.. W przyszłości chciałabym zostać dziennikarką.. Mark Twain nazwał Anię "najukochańszym dzieckiem literackim od czasów Alicji w Krainie Czarów".. Ania, jest dziewczyną spontaniczną, pełną energii.. -- Zachęcamy i link zostawiamy.. Ania wraz z Dianą pobiegły do chorego dziecka..

2010-10-05 16:35:55; ania z zielonego wzgórza 2010-06-08 17:13:52; Prosze pomocy!Recenzja książki "Ania z Zielonego Wzgórza" Ostatnio miałam okazję przeczytać książkę autorstwa Lucy Maud Montgomery pt. „Ania z Zielonego Wzgórza".

Udostępnij.. Mateusz szybko pojechał po lekarza.. "Ania z Zielonego Wzgórza" to opowieść o niesfornej dziewczynce, Ani Shirley, urodzonej i wychowanej na Wyspie Księcia Edwarda, która tylko i wyłącznie dzięki szczęśliwej pomyłce trafiła do Avonlea.. Jakie streszczenie szkolnej lektury Mietczyński.. Prawda czy fałsz .Na temat najnowszej adaptacji "Ani z Zielonego Wzgórza" powstał już niejeden tekst.. Wówczas, jako chyba jedenastoletnia dziewczynka, byłam zafascynowana powieścią Lucy Maud Montgomery.. Mongomery Lucy Maud -ur. 1874 w Clinton (obecnie New London) na Wyspie Księcia Edwarda, zm. 1942 w Toronto.. To też opowieść pełna ciepła, nadziei, która uczy, wzrusza i bawi.. Czy mógłbyś być bratnią duszą Ani?. Pokochałam postać Ani za jej niezwykłą naturalność, a także za to, jak bardzo jesteśmy do siebie podobne.. Skomentuj.. Polskie tłumaczenie ukazało się w 1911 roku nakładem Wydawnictwa M. Arcta (późniejsze M. Arct Zakłady Wydawnicze S.A.)Chcę byście mi napisali wypracowanie dobre wypracowanie!List do Ani z Zielonego Wzgórza - Napisz list do Ani Shirley z propozycją przyjaźni i przedstaw się w nim Kochana Aniu, piszę do Ciebie ten list, bo bardzo chciałbym się z Tobą zaprzyjaźnić .Ostatnio przeczytałam lekturę Lucy Maud Montgomery pt. „Ania z Zielonego Wzgórza".Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie szczegółowe, Lucy Maud Montgomery Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie i opracowanie lekturynapisz kilku zdaniowa wypowiedz o ani z zielonego wzgorza i jej.. Tu dodasz ZA DARMO zadanie!. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się wydać własną książkę, którą potem przeczyta wiele osób..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt