Opisz dwie sytuacje w których staś i nel spotkali lwa
Jedyną osobą w karawanie, która potrafiła strzelać był Staś.1.Zabicie lwa 2.Pójście w nocy do nieznanego obozu (mogło to prowadzić do śmierci) troskliwy.. Dzieci spędzają większość czasu w pniu drzewa; Staś wychodzi jedynie na polowania, a Nel dokarmia słonia.. Podczas nieobecności Stasia Nel schodzi do wąwozu, w którym uwięziony jest słoń.. Odtąd karawana poruszała się tylko w nocy, gdyż zbyt wielu ludzi ich szukało.. "W pustyni i w puszczy" 2012-04-10 13:43:31; Wiesz, że Bóg jest kreatywny, bo czasem wysyłał lwa, aby zabił za niego?. Byli to dwaj wdowcy - Polak Tarkowski, ojciec czternastoletniego Stasia, i Anglik Rawlison, ojciec ośmioletniej Nel.. W tej sytuacji Staś wykazał niezwykły hart duch.. Na rynku Stasia i Nel zaczepił Grek Kaliopuli.. Po chwili zwrócił się do Nel: Nel!. Chartum ( podroż przez pustynię) 6.. Przez dwa dni wędrowali stromym wąwozem.Staś był szybszy załadował strucel, a Saba zagryzł źle postrzelonego Araba.. Smain bowiem otrzymał pieniądze od rządu w celu wykupienia jeńców.Beduini, którzy w celach zwiadowczych jechali daleko z przodu napotkali strażnika, który skuszony wysoką nagrodą, chciał uratować Stasia i Nel.. 1.Dbał o Nel podczas porwania.. Saba biegał poszczekując na małpy.Rozpoczyna się pora deszczowa.. inteligentnyPrzyglądali się Białemu Nilowi oraz akacjom , papirusom , rozlewiskom nilu..

Opisz dwie sytuacje, w których Staś i Nel spotkali lwa.

Ich długotrwała znajomość stworzyła między mężczyznami i ich dziećmi silne więzy.a) Idrys.. Gebhr za wszystkie niepowodzenia mścił się na Kalim.. Bronił Nel.Dziewiątego dnia okazało się, że Smain rozdzielił swój oddział na dwie części, więc nie wiedzieli, czy dobrze idą.. Szukał jakiegoś bezpiecznego miejsca, które dałoby schronienie przed dzikimi zwierzętami.. Przerażona Nel zaczęła krzyczeć, murzyni błagali litość, a Staś zapewnił że to wszystko uczynił by wyrwać się z rąk prześladowców Odtąd zdani byli tylko na siebie.Gebhr który był wodzem karawany Chamis Beduini Staś i Nel wędrowali w poszukiwaniu Smaina.. W obronie Nel gotów był stawić czoło całemu światu.. Staś stał nieruchomo z błędnym wzrokiem.. 14) W jaki sposób Staś zabił porywaczy?. daje 40 pkt.Staś i Nel spotkali lwa gdy porywacze wieźli ich przez pustynię,wtedy Staś zabił lwa,a potem porywaczy.. Drugi raz dzieci spotkały lwa kiedy szły przez dżunglę,w tej sytuacjii dzieci uciekły na drzewo,a lwy zagryzły konie i po bardzo długim czasie odeszły.Opisz dwie sytuacje w których staś i nel spotkali lwa Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.. 13) Jak mieli na imię niewolnicy, którzy zostali oddani w ręce dzieci?. Samotna wędrówka wąwozem (atak lwów) 10.. Wąwóz King'a ( baobab "Kraków .Staś i Nel oglądali piekło na ziemi: Europejczyków i Egipcjan bitych korbaczami, głód, żebrzące dzieci, kiedyś dorastające w dostatku..

1 Opisz dwie sytuacje, w których StaÊ i Nel spotkali lwa.

Z góry dziękuje :)Nigdy się nie poddawał, zawsze potrafił poradzić sobie w trudnej sytuacji.. Nie załamywał się w trudnych sytuacjach, podejmował mądre i dojrzałe decyzje, choć sam był dzieckiem.Wrażenie na Nel nad Kanałem Sueskim robią olbrzymie stada flamingów, zwanych po polsku „czerwonakami".Wśród innych ptaków, ze względu na swą oryginalność (malownicze upierzenie i imponujący dziób) wyróżniają się tukany, a także marabuty, których nie płoszą nawet wystrzały Stasia.Przypominają one „starców o łysych, wciśniętych między ramiona głowach".W jakim mieście Staś i Nel spotkali słonia i lwa.. Port Said (miejsce pobytu bohaterów) 2.. W końcu usłyszał jej głos dobiegający z głębi wąwozu.. c) Idrys, Gebhr oraz Chamis.. Gdy mała Nel zachorowała, Staś nie tracił nadziei, lecz postanowił walczyć, szukając w nocy lekarstwa dla niej.. 2.Wymyślał nieprawdopodobne historie o swoich przygodach.. W dwóch sąsiednich domach, w Port Saidzie (miasto egipskie) mieszkali przyjaciele i współpracownicy.. 2012-02-12 18:21:57; Napisz opowiadanie o przygodzie Stasia i Nel, gdy zastrzelił Staś Lwa.. WyjaÊnij, jak zakoƒczyła si´ ka˝da z tych przygód.Streszczenie szczegółowe Rozdział 1.. Gdyż to pewnego dnia Saba wybiegła na przód i wróciła po kilku minutach z najeżoną sierścią na grzbiecie.. Gdy usłyszał od nich historię porwania i podróży przez pustynię (po angielsku), obiecał, że wspomni o nich prorokowi.Czy staś słusznie zabił porywaczy w lekturze w Pustyni i w Poszczy?.

Przechodzili przez wąwóz i spotkali lwa.

Jego marzenie spełniło się, gdy wraz z Nel znaleźli się w trudnej sytuacji.. Kair - Egipt ( największe miasto Egiptu) 3.. O to jedna z nich: Była godzina piąta po południu.. b) Ukradł .. Natychmiast zsunął się po obdartej z kory lianie w dół.Niebezpieczna w´drówka 2 Uzupełnij tabel´ wspólnymi przemyÊleniami dotyczàcymi niebezpieczeƒstw, na które były nara˝one dzieci podczas w´drówki przez pustyni´, step, sawann´ i busz.. Faszoda (zabicie lwa i porywaczy) 9.. Zastrzelił Gebhra i Chamisa.. Został jednak zabity.. Akcja powieści zaczyna się w roku 1884 w Port Said rozmową 14-letniego Polaka Stanisława Tarkowskiego i jego towarzyszki, 8-letniej Angielki Nelly Rawlison (Nel).. Przez dwa dni wędrowali stromym wąwozem.. Zauważa szczelinę między ścianą wąwozu, a kamieniem tarasującym wąwóz.Staś wówczas podjął drastyczną decyzję o zabiciu zwolenników Smaina.. Podczas wędrówki przez pustynię i puszczę był skazany tylko na własne siły i pomysłowość.. Bohater był również bardzo zaradny.. Pierwsza z nich, zredagowana ostrożnie w obawie, by nie uczyniła zbyt .a) Idrys.. Huknął strzał, lew wspiął się na chwilę i wyprostował na całą wysokość, po czym runął na wznak łapami do góry.1.. Staś poszukiwał chininy dla ciężko chorej Nel.Staś zawsze chciał dokonać czegoś wielkiego..

Bym chciała wiedzieć w jakim mieście spotkali tego słonia i lwa.

Nel bała się go, gdyż po raz pierwszy widziała jak zabił ze sztucera ludzi.W którym rozdziale "W pustyni i w puszczy" Staś i Nel spotykają słonia ?. Gebhr chciał rzucić Kalego na pożarcie, ale Staś powiedział, że on zabije lwa.. a) Zabił lwa i wykorzystując sytuacje zabił porywaczy.. Gebhr który był wodzem karawany Chamis Beduini Staś i Nel wędrowali w poszukiwaniu Smaina.. 2.Chronił ją przez całą podróż przez Afrykę północno - wschodnią.. chełpliwy.. Potrafił znaleźć pożywienie, a także wydostać się z rąk porywaczy.. Nastała grobowa cisza.. nie bój się.Staś stanął oko w oko z lwem, który patrzył na niego ze zdziwieniem.. Całą siłą woli przemógł bezwładność nóg, przesunął się dalej i mierząc w środek czoła bestii, pociągnął za cyngiel.. 14) W jaki sposób Staś zabił porywaczy?. Wyjaśnij, jak zakończyła się każda z tych przygód.. nicoljankowskaoyn1mk nicoljankowskaoyn1mk 11.02.2019Opis przygody jak Staś i Nel spotkali lwa .. "W pustyni i w puszczy" spotkanie z lwem.. Gebhr chciał przenocować.. Oto na skale stał lew.Staś i Nel są bohaterami powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. c) Idrys, Gebhr oraz Chamis.. Zastrzelił lwa, a potem wszystkich porywaczy.Gdy Staś wrócił z polowania, nie mógł znaleźć dziewczynki.. b) Ukradł .Co zaś i on i kapitan myśleli o Stasiu, dowodem tego były dwie depesze, które w dwa tygodnie po przybyciu do podnóża Kilima-Ndżaro wysłali przez umyślnych na ręce zastępcy kapitana w Mombassa, wraz z poleceniem, by ów przesłał je dalej do ojców.. Omdurman (Spotkanie z Mahdim) 7. droga do Faszody ( Śmierć Dinah) 8.. W czwartym etapie podróży dzieci odzyskały wolność.Jechały konno od Faszady do Baobab.. Medinet (Święta Bożego Narodzenia) 4.. Gebhr za wszystkie niepowodzenia mścił się na Kalim.. 1.Czuł się lepszym od innych.. Dzieci widziały antylopy, pantery , lwy , małpy , tukany , motyle , kukułki afrykańskie , mchy , trawy , palmy, storczyki.. 13) Jak mieli na imię niewolnicy, którzy zostali oddani w ręce dzieci?. 2010-05-12 16:32:39 W którym rozdziale ,, w pustyni i w puszczy " Staś wybiera sie po chinine dla Nel 2012-06-01 21:26:15Gdy Beduini i Sudańczycy wznosili okrzyki radości Staś stał ze sztucerem w dłoniach i zdał sobie sprawę, że lepszej okazji do uwolnienia się od tych złych ludzi już nie będą mieli.. Jego serce zamarło ze strachu, że zwierze zrobi jej krzywdę.. Byli wraz z Nel wolni, ale w głębi Afryki bez map, kompasu, lekarstw, doświadczenia.. Rozmawiają oni o zatrzymaniu w areszcie domowym żony sudańskiego dozorcy Smaina - Fatmy - i jej dzieci przez Anglików..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt