Do podanych wyrazów dopisz po dwa słowa o bogatszej treści
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA, obowiązuje Polityka prywatności oraz Warunki korzystania z usług Google Zamknij Wyślij zgłoszenie [143] 29.1.. - to pomoże Ci poprawnie pisać zawarte w nim wyrazy.. np. mebel - komoda, fotel, szafa; droga - ; ptak - ; róża - ; krzew .Do podanych wyrazów o najbogatszej treści dopisz wyrazy o najuboższej treści, ale najszerszym zakresie: kawa, kakao,herbata, mleko- .. (jeden wyraz) 20 maja 2020Dopisz do niego wyrazy o zakresach węższych, ale o bogatszej treści.. Do podanych wyrazów dopisz słowa o znaczeniu przeciwnym: dodatni-ascetyczny-tolerancyjny-właściwy-2.. Natomiast im zakres będzie węższy, tym treść będzie bogatsza, konkretniejsza i tym samym coraz mniej przedmiotów może się do niego zakwalifikować.. .Wtedy używamy słowa który od razu daje nam do zrozumienia co mamy na myśli.. 2012-03-28 18:36:20; Dopisz do wyrazów po dwa rymujace sie słowa, które w zakończeniu .1.. Do podanych wyrazów dopisz po trzy wyrazy o bogatszej treści i węższym .Zapamiętaj wszystkie słowa, gdy z pisownią nie chcesz wojny.. Nie chcą ślizgawki na żadnym zbiorniku wodnym.. Do podanych wyrazów dopasuj odpowiednie synonimy słowa mężczyzna, tak aby powstały poprawne związki wyrazowe.. PYTANIA: Układanie wyrazów z sylab lub uzupełnianie wyrazów brakującymi sylabami.. ies .. Do podanych wyrazów o najbogatszej treéci dopisz wyraz O NAJUBOŽSZEJ TREŠCI, ALE O NAJSZERSZYM ZAKRESIEWyrazy w nawiasach zastąp słowami o bogatszej treści ( precyzyjniejszym znaczeniu )..

Do podanych wyrazów dopisz po 4 wyrazy bliskoznaczne.

(2).. przykłady ; ) 2010-12-25 16:26:00; Do podanych wyrazów dopisz rymujące sie z nimi, ale pisane przez u .. Synonimy te .Dopisz do podanych słów wyrazy różniące się od nich tylko miękkością jednej głoski : -maleć -odpowiedź -obraź -wóz -miecz -sad -głos Pliss na jutro daje naj!Słownik synonimów rekomendowany przez prof. Jerzego Bralczyka.. W językach analitycznych „wyraz" to to samo co „słowo", w językach fleksyjnych pojęcie wyrazu .Słownik języka polskiego PWN - znaczenie słów, ich pisownia, odmiana i pochodzenie, frazeologia, porady i ciekawostki językowe.. Hubert chciał uciszyć słowa, więc literki im pochował.. Zwróć uwagę, że wszędzie pojawia się wspólny rdzeń: koń : konny ń : n kot : kociak.Podział wyrazów złożonych: zestawienia - dwa odrębne wyrazy, które tworzą jedną całość znaczeniową, np.: czarna jagoda, wieczne pióro, panna młoda, Morze Bałtyckie, Nowy Sącz, Boże Ciało, Stare Miasto, Zielona Góra, Ocean Spokojny, pierogi ruskie.. •lekarz • •- •zwierzę • •- szkoła •••- narzędzie •••- Do podanych wyrazów o najbogatszej treści dopisz wyraz O NAJUBOŻSZEJ TREŚCI, ALE O NAJSZERSZYM ZAKRESIE piłkarz narciarz ----- koszykarz hokeista kuchnia pokój dodawanie -----łazienka .Lista słów i wyrażeń podobna do słowa bogaty: bogaty szlachcic, bogaty w ciesz żel, bogaty w coś, bogaty w kalorie, bogaty w treść..

Do podanych wyrazów z ó niewymiennym dopisz po dwa wyrazy pokrewne.

Kupiliśmy pomarańcze,cytryny,winogrona,jabłka i śliwki.. Pragną bezpiecznie się bawić, bo o wypadek nietrudno.. (Naukowcy) .. odkryli kolejną planetę w odległej galaktyce.. Przedstaw graficznie zależności .Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Zaznacz kolorem ch.. W niniejszym słowniku synonimów języka polskiego dla słowa samochód znajduje się łącznie 47 synonimów.. Im zakres nazwy jest szerszy, tym mniej dokładna jest jego treść.Dopisz do niego wyrazy o zakresach węższych, ale o bogatszej treści.. fajny - miły - 2.. Największe w Polsce wiarygodne źródło informacji poprawnościowych Wydawnictwa Naukowego PWN.Lista słów i wyrażeń podobna do słowa samochód: samochód ciężarowy, samochód policyjny, samochód sanitarny, samochód terenowy, samochód zdezelowany.. Mądry i głupi : Wół i mrówki : p.. Do podanych wyrazów dopisz wyrazy: (1) bliskoznaczne, (2) przeciwstawne, (3) pokrewne.. „Wyraz" nie jest tworem w pełni obiektywnym i co jest wyrazem, a co nim nie jest, zależy w sporym stopniu od tradycji językoznawczej danego języka..

Słownik wyrazów bliskoznacznych do słowa samochód.

Zapisz je tutaj lub w zeszycie.Przez trudy do gwiazd.. Dobieranie podpisów do obrazków.Pisownia cząstek wyrazów -ąd, -ędy, -dziesiąt, .. Treść uwagi.. Słownik wyrazów bliskoznacznych do słowa bogaty W naszym słowniku wyrazów bliskoznacznych języka polskiego dla słowa bogaty znajduje się łącznie 181 synonimów .Dopisz po 2 rymujące się słowa 2015-03-15 14:44:55; Dopisz synonimy do wyrazów?. Ponad 42 000 haseł i 500 000 wyrazów bliskoznacznych języka polskiego.. Skróć podane zdania.Zastosuj wyrazy o uboższej treści i szerszym zakresie.. Zapamiętaj!. 2011-02-09 19:51:31; słowa rymujące się do słowa krzesło ?. Sformułuj definicje wyrazów: np. apatyczny- człowiek przygnębiony, czujący niechęć do życia pesymista-tolerancyjny-pedant-choleryk-subtelny-erudyta-melancholik-sangwinikIm zakres nazwy jest szerszy, tym mniej dokładna jest jego treść - ponieważ obejmuje więcej wyrazów.. W razie trudności pomóż sobie słownikiem wyrazów bliskoznacznych.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Przez kilka dni dzieci będą też na lodowisku, prawdziwym, a nie na rzece, czy stawie.. W podanych zdaniach zaznacz kolorem fioletowym wyrazy stanowiące wyjątki w zasadach pisowni rz lub ż. fioletowy Słowo jest jak pszczoła: posiada miód i żądło.. ( 8 p.Przejdź do treści; ..

🎓 Do każdego podanego wyrazu dopisz kilka wyrazów o treści bogatszej.

Popatrz na wzór.. Ćwiczenie 3.. Dziewczynki ulepią dwa bałwanki, Jurek przygotuje trasę saneczkową.. Wyrazy pokrewne słowa mąż Synonimy wyrazu mężczyzna Źródło: Contentplus.pl sp.. Naucz się wiersza na pamięć!. I Przeczytaj tekst, a następnie odpowiedz na pytania Jeremi Przybora Nie będę dorosły Niech mały osioł z osłem wyrosną na dorosłe!. zrosty - dwa wyrazy zrośnięte ze sobą bez żadnych elementów .1.. Wzór: otyły-grubyPrzejdź do treści; .. wróg - siódemka - klasówka - kotków - drób - przyjaciółka-główka - znój - zbiór - wizytówka - 2.. (3).. chytry - mądry - (1).. Do podanych wyrazów dopisz po 2 o coraz bogatszej treści , a następnie uporządkuj je w kolejności od wyrazu mającego najwęższy zakres znaczeniowy do mającego zakres najszerszy .. Ćwiczenie 1.. (2 .Planują, jak spędzą wolny czas.. Najlepsze synonimy i wyrazy bliskoznaczne w sieci.Sprawdzian wiadomości dla klasy IV z rozdziału III "O sobie, o nas" podręcznik "Nowe słowa na start", 2 grupy./ Sprawdzian z rozdziału III „O sobie, o nas" gr.. Przykład: Krótki-skrót, .Wyraz - pewna wyróżniona fonetycznie, czy też graficznie, część wypowiedzi, składająca się z jednego lub więcej morfemów.. Do podanych wyrazów dopisz po dwa przykłady wyrazów wyrażających dodatni i ujemny stosunek mówiącego.. Gdzie się z chęcią zejdzie praca, tam się hojnie trud opłaca Sformułuj swoimi słowami morały dwóch bajek Ignacego Krasickiego.. Będzie wesoło i przyjemnie.. Azor seter NajubožszQ trešé ma wyraz zwierze.. Do odgadniętych wyjątków dopisz tutaj lub zeszycie po dwa wyrazy pokrewne.Do każdego wyrazu dopisz po dwa wyrazy z ramki należące do tej samej rodziny.. Co to są wyrażenia przyimkowe .. po: po co, po cóż, po .Wyjaśnij pisownię „ó" w podanych wyrazach.. humorystyczny, bohaterski, błahy, historyczny, niepohamowany, hermetyczny, hałaśliwy,Rodzina wyrazów - to grupa wyrazów pokrewnych.. A ja przeciwnie, a ja to wcale do tego się nie palę.Do podanych wyrazów dopisz wyrazy o podobnym znaczeniu- muszą zawierać literę „u"..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt