Napisz charakterystyke wybranej postaci literackiej ktora swoja postawa
Zawisza Czarny pochodził z Garbowa.. Nie zanotowano roku jego urodzenia, ale wiemy że zmarł w 1428.. Jesli sie naprawde czegos pragnie , jesli sie do tego dazy laur zwyciezcy musi do nas nalezec.". Celem wypowiedzi jest np. uporządkowanie swoich uczuć, spokojne zastanowienie się nad jakimś wydarzeniem, przelanie na papier złości, gniewu, radości.. Charakterystyka to dłuższa forma wypowiedzi.. W pamiętniku pojawiają się opisy uczuć, przeżyć; refleksje - nie tylko suche fakty.Wypowiedź kierujesz z zasady sam do siebie, ponieważ pamiętnik nie jest przeznaczony dla niczyich oczu.. Czy Ci się podoba pod pewnymi względami, czy Ci się nie podoba i dlaczego.. Myślę, że Gandalf zasługuje na uznanie za swoja .Napisz charakterystykę postaci literackiej lub historycznej , która mimo trudności i cierpienia odnalazła sens w zyciu .. Antygona tłumaczy swoją decyzję słowami:,,Współkochać przyszłam, nie współnienawidzić''.. WYGLĄD a) wygląd ogólny i postawa ciała np. chudy, dobrze zbudowany b) szczegóły np. mała głowa, na której widać .Na podstawie znanych Ci utworów tej epoki napisz charakterystykę wybranego bohatera literackiego 2010-12-30 21:58:15; Napisz zyciorys wybranego bohatera literackiego lub filmowego, ktorego doswiadczenia cie zaciekawily 2013 .Alek to bohater, od którego można się uczyć wytrwałości, uporu i zdyscyplinowania.Moim zdaniem postać Antygony .Przydatność 70% Leonid Teliga jeśli sie do czegoś dązy, laur zwycięzcy musi do nas nalezeć , Uzasadnienie stwierdzenia odwołując się do innej wybitnej postaci współczesnej, historycznej lub literackiej ..

Zakończenie, czyli napisz co sądzisz o postaci.

Był synem fornala i gospodyni - jego rodzice ciężko pracowali w polu i on także pomagał im jak mógł.napisz charakterystykę wybranej postaci literackiej która twoim zdaniem wykazała sie odwagą .. Czy zgadzasz się z jej poglądami i odpowiadają Ci jej cechy charakteru, czy chciałbyś ją naśladować, czy wręcz przeciwnie, czy wzbudza sympatię.Balladyna to postać z utworu Juliusza Słowackiego pt. ,,Balladyna".. Gandalf przedstawiony został jako czarodziej.. Andrzej Radek - charakterystyka postaci literackiej („Syzyfowe prace" S. Żeromskiego) Urodzony na wsi, w Pajęcznie dolnym, bohater powieści Stefana Żeromskiego, nazywał się Andrzej Radek.. (Antygona) (Antygona) Współczesne kino lansuje bohaterów „supermanów", obdarzonych nadprzyrodzonymi możliwościami i siłą, tak naprawdę ludzi nierealnych, wymyślonych.Przydatność 55% Napisz charakterystykę wybranej postaci literackiej, dowodząc, że warto ją ukazać w teatrze lub w filmie..

Inaczej: Twoja ocena postaci.

2.Opis wyglądu zewnętrznego .. Analizie podlega nie tylko zewnętrzny wygląd prezentowanej osoby (jak w wypadku opisu postaci), lecz również jej sposób zachowania, charakter, intelekt, styl życia i wyznawane poglądy.80% Napisz charakterystykę wybranej postaci literackiej, dowodząc, że warto ją ukazać w teatrze lub w filmie.. Zawrzyj informacje o jej wyglądzie zewnętrznym - wzrost, budowa ciała, kształt i rysy twarzy, włosy, oczy, nos, usta itd.. Uczy nas, że rodzina jest ważniejsza niż władca, a wypełnienie praw boskich ważniejsze ponad ludzkie.. Dziewczyna ma jasną cerę, krótkie, brązowe włosy, ciemne oczy.. Postanowiła wbrew rozkazowi Kreona pochować brata zdrajcę zdając sobie sprawę z konsekwencji wyboru (śmierć).Przydatność 55% Napisz charakterystykę wybranej postaci literackiej, dowodząc, że warto ją ukazać w teatrze lub w filmie.. ( Ebenezer Scrooge z Opowieści Wigilijnej) Współczesne filmy obfitują w idealnych, niezniszczalnych bohaterów, obdarzonych nadprzyrodzonymi, a nawet boskimi umiejętnościami.Przydatność 55% Napisz charakterystykę wybranej postaci literackiej, dowodząc, że warto ją ukazać w teatrze lub w filmie..

Wspolczesna osoba, ktora moze potwierdzic to stwierdzenie, byl Jan Pawel II.4.

Mam to na jutro, ale musze mieć to jak najszybTutaj musisz szczegółowo opisać postać, którą charakteryzujesz.. Interesująca postacią literacka jest Gandalf Szary, bohater powieści J.R.R Tolkiena "Hobbit".. na podstawie tekstu gry i zabawy stanislawa lema wykonaj notatke .Napisz charakterystykę wybranej postaci literackiej, dowodząc, że warto ją ukazać w teatrze lub filmie.. Jego zalety ujawniają się pod wpływem Ligii.. Zasłynął w czasie wojen i turniejów z prawości i męstwa, jest symbolem cnót rycerskich.Definicja.. Moim zdaniem postać Antygony jest godna uwagi przez swoja .Zobacz 3 odpowiedzi na zadanie: Charakterystyka wybranej postaci literackiej.. ; ogólne wrażenie, np. przystojny, elegancki, sympatyczny itd.Napisz charakterystykę wybranej postaci literackiej, dowodząc, że warto ją ukazać w teatrze lub w filmie.. Rozwiązania (0) Dodaj rozwiązanie.. (jak się nazywa:czy to postać fikcyjna czy rzeczywista, kim jest czym się zajmuje itd.). (Antygona) Współczesne kino lansuje bohaterów „supermanów", obdarzonych nadprzyrodzonymi możliwościami i siłą, tak naprawdę ludzi nierealnych, wymyślonych.Napisz charakterystykę postaci literackiej o której możesz.. Autor: rutek140, 2012-11-11 18:06:51 Dodaj do: Napisz charakterystykę postaci literackiej o której możesz powiedzieć , że jest wierna swoim zasada ..

2013-05-14 18:28:23; Napisz charakterystykę, wybranej postaci literackiej, dowodząc, że warto ją ukazać w teatrze lub w filmie.

Dam 6 !Antygona Poświęciła swoje młode życie w obronie wartości, które powinny być najważniejsze, w tym przypadku honoru własnego brata.. Charakterystyka to forma wypowiedzi ustnej lub pisemnej, która ma na celu przedstawienie cech zewnętrznych i wewnętrznych postaci rzeczywistej, literackiej lub fikcyjnej.. Najsławniejszy polski rycerz.. WSTĘP a) napisz sprawdzoną formułkę: [(imię i nazwisko bohatera) jest (głównym/drugoplanowym.). bohaterem powieści (autor) pt (nazwa książki)] b) ile ma lat, co stało się z jego rodzicami, gdzie mieszka (skąd pochodzi), co robi (np. poszukuje wuja.). (Antygona) Współczesne kino lansuje bohaterów „supermanów", obdarzonych nadprzyrodzonymi możliwościami i siłą, tak naprawdę ludzi nierealnych, wymyślonych.Zobacz jak napisać charakterystykę, jaki układ elementów zastosować, jakie występują jej rodzaje, zapoznaj się z przykładem charakterystyki.. (Antygona) 78% Charakterystyka Ebenezera Scrooge'a udowadniająca, że warto go ukazać w filmie lub teatrze.Napisz charakterystykę wybranej postaci z filmu ,, Zemsta '' np. Papkina.. Jego zalety ujawniają się pod wpływem Ligii.. Mieszka wraz z matką Wdową i siostrą Aliną z ubogiej, leśnej chatce.. Jej późniejszy mąż, Kirkor, mówił o.Ocena postaci: Marek Winicjusz to niewątpliwie szlachetna postać.. Jeśli chodzi o mnie, to uważam, iż na największe uznanie zasługują przedstawieni przeze mnie poniżej trzy postacie.1.Przedstawienie postaci .. Dzięki temu, że autor obdarzył tę postać również wadami i przedstawił jej przemianę, Winicjusz to prawdziwy, pełen życia, bardzo wiarogodny bohater literacki.Napisz charakterystykę wybranej postaci literackiej, która swoją postawą życiową oraz czynami udowodniła zasadność słów Władysława Broniewskiego, że "Każda chwila sprzyja bohaterstwu" Proszę o pomoc !. Przez to publiczność coraz mniej docenia postacie literackie, które musiały uporać się z wszelkimi trudami za pomocą własnej siły, woli oraz rozsądku.. Moim zdaniem postać Antygony jest godna uwagi przez swoja postawę i dorosłe zachowanie.Wśród niezliczonej ilości rozmaitych postaci literackich, także możemy odszukać bohaterów, których postawa napędza nas do określonych zachowań.. Charakterystyka.. Proszę o odpowiedzi nie skopiowane z internetu .Pobierz: napisz charakterystykę zawisza czarnego według schematu.pdf.. Posiadał ogromne doświadczenie związane z przygodami jakie przeżył..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt