Napisz list otwarty który skierujesz do swoich rówieśników
Gdy będziesz jechać autobusem lub tramwajem rozejrzyj się dookoła, zanim usiądziesz, czy przypadkiem nie stoi gdzieś jakaś.Napisz list otwarty poruszający problemy ważne dla twojego miasta.. Obejrzyj obraz Alicja w Krainie Czarów George'a Dunlopa Lesliego, zamieszczony w podręczniku „Teraz polski!". 2010-09-05 19:19:01Napisz list otwarty skierowany do rówieśników, których zachęcisz do jakiejś propozycji dobrego uczynku oraz wyrazisz życzenia świąteczne na początek Nowego Roku 2011.. Przemówienie to ciekawa, ale też trudna forma wypowiedzi pisemnej, gdyż, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone jest do wygłoszenia (przynajmniej teoretycznie).. W argumentacji odwołaj się do lektury obowiązkowej i innego tekstu literackiego.Napisz list otwarty do rówieśników, w którym udowodnisz, że poznawanie dziejów ojczyzny jest patriotycznym obowiązkiem.. W argumentacji odwołaj się do małego księcia oraz innego utworu literackiego.. Już za kilka dni usiądziemy w gronie najbliższych przy wigilijnym stole.. 75% Zachęć czytelnika do przeczytania powieści pt. "Szatan z siódmej klasy".. Skieruj go do burmistrza.. Napisz list do kolegi lub koleżanki na temat życia .. 2012-04-01 20:48:2383% Zachęć do przeczytania Dziadów cz. 2.. Jeśli podacie linki do gotowych prac, będę wdzięczna :)Napisz list do ludożercy poleca84% Język polski ..

Napisz list otwarty do swoich rówieśników, w którym ...

Droga Pani Dyrektor, szanowne Grono Pedagogiczne, uczniowie!. 2011-04-07 19:28:27Napisz list otwarty skierowany do rówieśników, których zachęcisz do jakiejś propozycji dobrego uczynku oraz wyrazisz życzenia świąteczne na początek Nowego Roku 2011.. 2012-09-10 19:21:13; Napisz list otwarty do rówieśników, w którym przekonasz ich że warto podróżować.. W argumentacji wykorzystaj interpretację wiersza Tadeusza Różewicza List do ludożerców i odwołaj się do wybranej lektury obowiązkowej.. Niebanalne pomysły będą dodatkowo punktowane.. List podpisz jako XYZ .. POMOCY PROSZĘ NA JUTRO!. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia.. List podpisz jako XYZ.Napiszę list otwarty do rówieśników pt.''jak pozostać człowiekiem w XXI w.''. !Napisz list otwarty skierowany do rówieśników, w którym przekonasz ich, że warto pomagać ludziom.. Napisz list otwarty broniący środowiska naturalnego,lub dotyczący problemu braku miejsc w których młodzież mogłaby pożytecznie i interesująco spędzać wolny czas.. Podajemy 3 argumenty.Napisz list otwarty do swoich rówieśników, w którym przekonasz ich, że każdy ma szansę zmienić swoje postępowanie.. Nie zapominajm.Przydatność 65% Napisz list otwarty poruszający problemy ważne dla twojego miasta.. Temat przemówienia, jego treść, adresat, cel wypowiedzi zależą od okoliczności, w jakich się je wygłasza.Napisz do swoich rówieśników list otwarty, w którym zachęcisz..

!Napisz list otwarty.

Opole22.05.2006 Szanowny panie Prezydencie!. Dziś, w dobie komputerów, internetu, telewizji niewiele osób ma czas, czy tez ochotę na przeczytanie jakiejkolwiek książki.Przydatność 55% "Napisz list otwarty do gazetki szkolnej na temat wybranego przez ciebie problemu szkoły" - list otwarty.. W argumentacji odwołaj się do lektury "Syzyfowe prace" ,"Opowieść wigilijna", tekstu kultury lub doświadczenia osobistego.. Dlatego zwracam sie do .Napisz list otwarty skierowany do rówieśników, w którym przekonasz ich, że warto pomagać ludziom.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200słów.Napisz list otwarty skierowany do rówieśników, w którym przekonasz ich, że każdy ma szansę zmienić swoje postępowanie.. Niedawno spotkałam się z niemiłym wydarzeniem.. Napisz list otwarty do koleżanek i przyjaciół w któr.. list Odyseusza do Penelopy z podróży;Jak napisać list otwarty?. Piszę do Pana w imieniu młodzieży, która tak jak ja przejmuje się losami naszego pięknego miasta i nie pozostaje obojętna na jego problemy.. Z góry dziękuję 2018-10-15 18:09:25List otwarty, skierowany do rodziców, opiekunów, itd.. W argumentacji wykorzystaj interpretację wiersza Tadeusza Różewicza List do ludożerców .Napisz list do przyjaciela; Napisz list do Alberta Einsteina, w którym wyrazisz .. W tym liście chciałabym was zachęcić do tego, abyście czytali lektury szkolne..

Problem narkomanii wśród młodzieży (list otwarty) ...

Piszę do Pana w imieniu młodzieży, która tak jak ja przejmuje się losami naszego pięknego miasta i nie pozostaje obojętna na jego problemy.Napisz list otwarty skierowany do rówieśników, w którym przekonasz ich, że warto pomagać ludziom.. W argumentacji odwołaj się do lektury,, Zemsta".. Szanowni obywatele!. Protest ten kieruję do wszystkich ludzi, którzy opowiadają się przeciwko wojnie - największemu nieszczęściu, jakie może spotkać społeczeństwo.. Nie powinieneś być takim egoistą.. Drogi ludożerco!. Wojna - nikt nie zna większego zła.. w moim liście chciałabym poruszyć problem przemocy w szkole.List otwarty skierowany do rówieśników przekonujący, że warto pomagać ludziom Droga Młodzieży!. W argumentacji wykorzystaj znajomość Opowieści wigilijnej Charlesa Dickensa oraz innego .Napisz list do "ludożerców".. Musisz to zmienić!. Będziemy łamać się opłatkiem, składać życzenia, obdarowywać się prezentami.. Sam zdecyduj, czy adresatem tego listu bedą twoi rówieśnicy, czy ludzie dorośli..

2010-04-14 16:58:34; Napisz list otwarty o to by nie wyrzucać chleba .

Niektórzy poświęcają swoje całe życie na niesieniu dobra i nie zamieniliby swojej pracy na żadną inną.Wpis do pamiętnika koleżanki; Wymień argumenty, którymi Dorota Terakowska w swoim wywiadzie próbuje przekonać młodzież do czytania książek.. 2009-06-04 18:33:24; Napisz krótki,ale przekonujący list otwarty do ministra edukacji narodowej,w którym uzasadnisz konieczność wyposażenia szkoły w nowoczesne komputery.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 słów.. Napisz list otwarty skierowany do rówieśników, w którym spróbujesz przekonać ich o prawdziwości przysłowia: Zgoda buduje, niezgoda rujnuje.. W rozwinięciu opisz pojawiające się tam duchy i ich historie.. W zależności od adresata (tzn. osoby, do której list jest kierowany) lub sytuacji życiowej nadawcy, list może przybierać .Przydatność 65% Zachęć swoich rówieśników, aby czytali lektury szkolne - list otwarty.. Swoją sugestię uzasadnij.. List jest pisemną formą wypowiedzi kierowaną do jednej osoby lub do kilku osób.. Swoją sugestię uzasadnij.. Opole22.05.2006 Szanowny panie Prezydencie!. Pomoże ktoś?. poleca 82 % 788 głosów.. Zastanów się i odpowiedz, dlaczego warto czytać książki.Definicja.. -Zastosuj wypowiedzenia wykrzyknikowe i rozkazujące minimum 10 zdań (czekam) to zadanie na jutro!. POMOCY PROSZĘ NA JUTRO!. Otóż przechodząc korytarzem zauważyłam, jak mała grupka chłopców znęcała się nad jednym, mniejszym i możliwe, że młodszym chłopcem.Napisz list do koleżanki/kolegi zapraszając tą osobę do siebie do Polski, Napisz list do koleżanki/kolegi zapraszając tą osobę do siebie do Polski, do swojego miasta i: -jaka pora roku ma być (podaj termin i opis danej pory roku) - uwzględnić, żeby ta osoba zabrała 0rozwiązań: autor: matejasz95 23.1.2019 (16:18) Napisz list otwarty do swoich rówieśników, w którym .. napisz list filozoficzny do opowiadania swiat zofiiSprawdź jak napisać list, czym się różni list prywatny od listu oficjalnego, zapoznaj się ze wzorami i przykładami.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 słów.. 2009-10-14 17:00:50; Napisz reklamę swojej szkoły.. Droga młodzieży!. Napisz list do rodziców z koloni z nad morza od Miko.. Filmy.. Najgorsze.Przechodząc do następnego zagadnienia, zauważam, że ludzie, którzy pomagają, czerpią z tego satysfakcję, a nawet nie wyobrażają sobie postępować inaczej.. zazbest; 22.02.2011 rodzy rówieśnicy!. Chyba już zauważyłeś , że źle postępujesz..Komentarze

Brak komentarzy.