Opisz najciekawsze wydarzenie w pustyni iw puszczy
37,271 wizyt.. Wywodzący się z plemienia Wa-himów (jak się później dowiadujemy jest synem wodza, Fumby) czarnoskóry niewolnik podróżujący razem ze Stasiem, Nel i Meą przez Afrykę.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. Najbardziej charakterystyczna jest pustynia z jej piaskami i .Bohaterowie „W pustyni i w puszczy" ostatnidzwonek.pl, Staś Tarkowski - jeden z dwójki głównych bohaterów, czternastoletni Polak, syn uczestnika powstania styczniowego - Władysława Tarkowskiego.. Już sam Port Said i ujście do Kanału Sueskiego potrafi zachwycić, szczególnie gdy zbiorą się tam stada flamingów.. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. Od prawie stu lat cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży, która z zapartym tchem śledzi pasjonujące przygody Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison.„W pustyni i w puszczy" - czas i miejsce wydarzeń Akcja powieści rozpoczyna się pod koniec 1884 roku niedługo przed Bożym Narodzeniem.. Początkowo traktuje młodego Tarkowskiego jak swojego pana, który uratował mu życie, szybko jednak nawiązuje .-podróżnicza „W pustyni i w puszczy" - ostatnie dzieło pisarza, który zamieścił w nim własne obserwacje i wrażenia z podróży.. Rozwiąż test!Henryk Sienkiewicz W pustyni i w puszczy ROZDZIAŁ I 1 — Wiesz, Nel — mówił Staś Tarkowski do swojej przyjaciółki, małej Angielki — wczoraj przyszli zabtie (policjanci) i aresztowali żonę dozorcy Smaina i jej troje dzieci — tę Fatmę, która już kilka razy przychodziła do biura do twojego ojca i do mego.W pustyni i w puszczy - autorstwa Henryka SienkiewiczaKanał możesz wesprzeć: rok 1885 - trwa powstanie Mahdiego w Sudanie..

5.Spotkanie z lwem ..."W pustyni i w puszczy" przygoda z lwem.

Wraz z ojcem inżynierem pracującym przy budowie kanału przebywa w Egipcie.Wątek przyjaźni w powieści „W pustyni i w puszczy" Wątek patriotyzmu „W pustyni i w puszczy" „W pustyni i w puszczy" - wyjaśnienie tytułu; Narracja i język „W pustyni i w puszczy" Kompozycja „W pustyni i w puszczy" Główne wątki i problematyka „W pustyni i w puszczy" Czas i miejsce wydarzeń „W pustyni i w .Powieść "W pustyni i w puszczy" powstała w 1911 roku, a jej inspiracją była podróż do Afryki, którą odbył Henryk Sienkiewicz dwadzieścia lat wcześniej (w 1890 roku) i opisał w "Listach z podróży do Afryki".. Jednak było widać oczy owadów, które wydawały się zbyt wielkie jak na oczy tak małych stworzeń.. 4.Droga do Faszody.Warunki podróży przez dżungle,rozlewisk,skały,dzikie wioski.. 2.Porwanie dzieci przez Arabów.Pierwsze wrażenia i przeżycia.Uciąrzliwa podróż przez pustynie-nastruj podróży zachowani ludzi.. Sienkiewicz chciał, aby utwór był przezna-czony nie tylko dla młodzieży, lecz także dla dorosłych czytelników.. Wpływ miała na to nie tylko bardzo dynamiczna i pełna przygód fabuła, ale także warstwa poznawcza dzieła, które przybliżało czytelnikom obraz kontynentu afrykańskiego - miejsca pięknego, tajemniczego i fascynującego zarazem.Podobne tematy: • W pustyni i w puszczy - opracowanie (geneza czas i miejsce akcji motywy) problematyka charakterystyka..

U góry znajdziesz quiz W pustyni i w puszczy 28.W pustyni i w puszczy - przetestuj swoją wiedzę.

1.Pobyt dzieci w Kairze pod opieką ojców.Rozrywki i zabawy rodzinna atmosfera pełna miłości i troski.. Na początek - kodowanie.W pustyni i w puszczy (2001) - Para młodych przyjaciół zostaje uprowadzona w środku afrykańskiego kontynentu.Henryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury.. 5.Spotkanie z lwem .Problematyka.. Opisz nocną wyprawę Stasia (W pustyni i w puszczy) zadanie dodane 17 maja 2011 w Język polski przez użytkownika niezalogowany [Szkoła podstawowa] staś .Potrzebuję pomocy proszę.Opowiedz wybraną przygodę Stasia i Nel z książki pt. "W pustyni i w puszczy".Pomożecie?. 3.Przybycie do Chartuma.Spotkanie z Mahdim.. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. Świadczą o tym informacje o obleganiu przez Mahdiego twierdzy w Chartumie, której bronił generał Gordon.• W pustyni i w puszczy • W pustyni i w puszczy - streszczenie • W pustyni i w puszczy - opracowanie • Czas i miejsce wydarzeń „W pustyni i w puszczy" • Główne wątki literackie „W pustyni i w puszczy" • Opis krajobrazów z powieści „W pustyni i w puszczy" • Spotkanie ze słoniem - opis przygodyW Puszczy było duszno i bardzo ciemno, zwłaszcza w nocy nie można było dostrzec nawet własnej dłoni..

2.Porwanie dzieci przez Arabów.Pierwsze wrażenia i przeżycia.Uciąrzliwa podróż przez pustynie-nastruj podróży zachowani ludzi.

„W pustyni i w puszczy" wydrukowano po raz pierwszy w latach 1910-1911 jakoNiżej prezentuję bazę pomysłów i materiałów znalezionych w Internecie bądź stworzonych przeze mnie, które urozmaiciły lekcje poświęcone omówieniu powieści Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy".. Dzieci przemierzają wiele obszarów klimatycznych.. Dwoje dzieci, Staś Tarkowski i Nel Rawlison, bawiąc się beztrosko nad brzegiem morza, rozkoszują się b.Witaj na stronie Quizz.pl.. Dzięki lekturze tego dzieła czytelnik poznaje takie afrykańskie miasta i krajobrazy, jak wymieniony Port Said w państwie Egipt .1.Pobyt dzieci w Kairze pod opieką ojców.Rozrywki i zabawy rodzinna atmosfera pełna miłości i troski.. Wydarzenie, w podczas którego Staś uwolnił siebie, Nel i Murzynów z rąk porywaczy, jest jednym z najważniejszych momentów kulminacyjnych w powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".Jego przebieg był.Opisane w powieści przygodowej Henryka Sienkiewicza wydarzenia rozgrywają się pod koniec XIX wieku w Afryce, gdzie autor „W pustyni i w puszczy" był w kilka lat po zakończeniu powstania mahdystów, stanowiącego tło historyczne opisywanych wydarzeń.. Miał za sobą 40 lat doświadczeń z pracy literackiej, jego powieści przetłumaczono na 30 języków i drukowano je w rekordowych wówczas nakładach.Grupy 1 TM b - 1D rozmieszczenie w sali - Plan wydarzeń "W pustyni i w puszczy" - W pustyni i w puszczy - bohaterowie - Plan wydarzeń W pustyni i w puszczyPoszczególne obrazy rozgrywają się głównie na pustyni (Sahara, Pustynia Libijska), a także w puszczy..

Mówimy, że „W pustyni i w puszczy" jest powieścią ...„W pustyni i w puszczy" szybko stało się jedną z najbardziej poczytnych powieści Henryka Sienkiewicza.

Pomóżcie plis niewiem zaznacze najlepszą odpowiedz i bardzo bardzo ale to bardzo podziękuję i spróbuję odpowiadać na jego pytania.Wniosek: Wędrując ze Stasiem i Nel przez pustynię i puszczę, przeżywamy wraz z nimi przygody, mniej lub bardziej dramatyczne wydarzenia, a przy okazji poznajemy wspaniałą, lecz groźną przyrodę afrykańską, obyczaje ludzi zamieszkujących ten kontynent (Anglików, Arabów i Murzynów), fragment historii Egiptu i Sudanu.. 4.Droga do Faszody.Warunki podróży przez dżungle,rozlewisk,skały,dzikie wioski..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt