Napisz sprawozdanie z filmu lub spektaklu który zrobił na tobie duże wrażenie
Bawili się na tym przedstawieniu tak samo jak my, widzowie.Jak napisać dobrą recenzję?. Dnia 21 stycznia 2011 roku nasza szkoła zorganizowała dla klas szóstch wyjazd na przedstawienie teatralne pt. "Ten Obcy".. Dekoracje prezentują się bardzo realistycznie, miejsca, w których rozgrywa się akcja zostały ciekawie dobrane i odpowiednio przygotowane na potrzeby produkcji.Ponad czterysta osób przyjechało w sobotę (12 lipca 2008 roku) do zamku Książ na drugi wakacyjny spacer z „Gazetą".. Na zwiedzanie zamku Książ z Beatą Maciejewską, dziennikarką „Gazety", przyjechało tylu ludzi, że musieli się podzielić na trzy grupy.A i tak w salach oraz korytarzach olbrzymiego, trzeciego w Polsce pod względem wielkości, zamku było bardzo tłoczno.Dzień dobry.. Oto przykładowe uczniowskie sprawozdanie z obejrzanego filmu:Temat lekcji: Sprawozdanie z lektury, filmu lub wycieczki.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:1.. Richard Gere opowiedział o swojej działalności >>> Wzór, jak napisać .Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. i problematykę.. Scena filmowa, która mnie rozweseliła, to odnalezienie wody przez Małego Księcia i pilota.. to forma, w której opowiadasz o ksiażce filmie itp., czyli prezentujesz w skócie fabułę, przedstawiasz bohaterów ..

Temat: Jak napisać sprawozdanie z filmu lub spektaklu?

tj 19 grudnia 2019 roku, wybraliśmy się z przyjaciółmi do lokalnego kina "Okienko", na film "Iluzja".. ( akapit ) Fragment z filmu, który najbardziej mnie wzruszył, to opuszczenie planety przez chłopca.. Sprawozdanie warto zacząć od przedstawienia ogólnych informacji o wydarzeniu.. Następnie (podobnie jak w sprawozdaniu z lektury) czas na streszczenie filmu.Wie o tym doskonale Lasse Hallström.Znany szwedzki reżyser otworzył sobie wrota do Hollywoodu komediodramatem "Moje pieskie życie", a po latach potwierdził klasę wzruszającym "Mój przyjaciel Hachiko".Teraz nakręcił film "Był sobie pies".Gdyby nie autentyczna miłość Hallströma do czworonogów, ekranizacja książki W. Bruce'a Camerona, w której cała historia opowiadana jest z .sprawozdanie z lektury, filmu .. 2 - zeszyt ćw.. Spektakl ten miał miejsce w Konińskim Domu Kultury.. • Wymień i krótko opisz główne wydarzenia, tematy, środki wyrazu.Sprawozdanie z filmu — przykład.. Dnia 28 kwietnia 2015 roku uczniowie klas 4-6 wybrali się do Tarnowskiego Teatru im..

Napisz kilkuzdaniową wypowiedź na temat filmu (przedstawienia teatralnego) ,który zrobił na tobie duże wrażenie.

najpopularniejszych filmów na świecie.. Wykorzystaj podane wskazówki.. Angelina Jolie w swojej pierwszej od czterech lat roli toczy ciekawy aktorski pojedynek z Michelle Pfeiffer i już choćby dla niego warto wybrać się do kina.Napisz sprawozdanie filmu.. - rozwiązanie zadania.. To głównie zasługa wspaniałej gry aktorów - zasłużyli sobie na ogromne brawa, jakie otrzymali na zakończenie spektaklu.. Recenzje to forma komentarza, a zwłaszcza oceny dzieła sztuki.. Po przyjeździe pani rozdała nam bilety i zajmowaliśmy swoje miejsca.Więcej mroku, akcji, przemocy i humoru, ciekawy twist, a na deser trochę za duża dawka lukru.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Twoja opinia na temat filmu lub spektaklu Napisz sprawozdanie z filmu lub ze spektaklu.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. W pracy wykorzystaj informacje podane w zad.5- str.322(możesz opisać grę aktorską, kostiumy, scenografię, rekwizyty, muzykę).. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem..

• Przybliż okoliczności, w których film lub spektakl był przez Ciebie oglądany.

Ludwika Solskiego na przedstawienie pt. ,,Mały Książę''.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. ( akapit ) Moim zdaniem, gra aktorów była świetna.Masz tu sprawozdanie z filmu "Zemsta" i zrób na podstawie jego : Film „Zemsta" (produkcja 2002 r.) został wyreżyserowany przez znanego artystę Andrzeja Wajdę, na podstawie komedii Aleksandra Fredry.. W sobotę.. Myślę, że takich filmów więcej nie ma.301 Moved Permanently.. • Podaj informacje o dziele: tytuł, nazwiska twórców.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Krótko opisujemy tematykę dzieła.. Jednym z elementów sprawozdania jest ocena, ale nie jest ona tak istotna jak w przypadku innej formy: recenzji.. Informacje podane w zad.. Proszę o szybką odp Od 1 do 1 z 1Nie cichną komentarze zagranicznych mediów po światowej premierze "365 dni" na podstawie powieści Blanki Lipińskiej.. Akcja filmu toczy się w malowniczej krainie, którą zamieszkuje straszny ogr.. Grupa, która wykonała swoje ćwiczenie najlepiej, uzupełnia luki w szablonie sprawozdańPrzydatność 75% Napisz sprawozdanie z wycieczki do teatru ..

... - napisać sprawozdanie z filmu lub książki na podstawie notatki, - podać synonimy do słowa "sprawozdanie".

str. 120 - 121Jeśli piszemy sprawozdanie z filmu, to w najważniejszych informacjach zawrzeć powinnyśmy obok nazwiska reżysera, nazwiska aktorów grających główne role; kraj, w którym został wyprodukowany film i rok powstania.. 5 zostały wymienione w ustalonym porządku,Sztukę ogląda się z dużym zainteresowaniem, jest wciągająca, nawet dla osób, które znają już jej treść.. Najpierw Decider.pl, serwis poświęcony branży filmowej, nazwał film "najbliższą pornografii rzeczą na Netfliksie", a portal mirror.co.uk przekonywał, że "50 twarzy Greya" przy polskiej produkcji to film dla dzieci.Sprawozdanie z filmu czy spektaklu musi się składać z dwóch części : informacyjnej( zawierać informacje o treści filmu lubspektaklu) i oceniającej ( mocne i słabestrony filmu lub spektaklu).. W sprawozdaniu nie opowiadamy treści zbyt szczegółowo, skupiamy się raczej na elementach, które zrobiły na nas wrażenie albo nam się nie .. Są to powszechne zasady, które możemy zastosować, gdy będziemy pisać sprawozdanie z filmu, z praktyk, sprawozdanie z lektury lub sprawozdanie z wycieczki do teatru.. Sprawozdanie ze ślubu należy napisać tak jak inne sprawozdania reportażowe, tzn. napisać gdzie, kiedy i o której ślub miał miejsce, wskazać uczestników (państwo młodzi, świadkowie, rodzice, goście), napisać kto udzielił ślubu, podać przebieg zdarzeń (prawdopodobnie: przyjazd pod kościół, wejście, msza /o czym ksiądz mówił/, przysięga /jakie były .Sprawozdanie z przedstawienia pt. ,,Mały Książę",,Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu" A.de Saint Exupery.. - karty pracy - "Co wiem o twórcach filmu", "Jaki to gatunek filmowy" - materiał do lekcji str. 131 - 132 - ćw.. Niestety, większość naszych wypowiedzi nt. dzieł estetycznych ma charakter ocen pozornych lub intuicyjnych - można je nazwać niby-sądami.Napisz recenzje wybranego filmu , spektaklu teatralnego , książki , koncertu lub innego wydarzenia zwiazanego z biezacym zyciem kultularnym - ogólne przedstawienie recenzowanego utworu , wydarzenia itp. - szczegolowe omowienie waznych elementow prezentowanego uteoru , wydarzenia itp. - wydazenie opinii , refleksje na temat utworu , wydarzenia itp. , ewentualnie sugestie skierowane do odbiorcowNapisz, który zawód związany z pracą nad filmem najbardziej Ci odpowiada i dlaczego.. Głównym atutem kontynuacji "Czarownicy" jest ona sama - piękna, zimna, magnetyzująca i diabelnie groźna.. Wajda do swojej produkcji zaangażował znakomitych polskich aktorów, którzy oddali charakter postaci dramatu.Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na początek filmu.. Zobacz też: Tylko u nas!. nginxNapisz sprawozdanie z spektaklu pt. ,,Mały Książę'' wszystkie jego przystanki na których się zatrzymywał i co robił żeby było opisane..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt