Napisz podane zdania w czasie przeszłym perfekt anke
1 dzień temu.. Zdania w czasie przeszłym Perfekt tworzymy z czasownikami posiłkowymi haben lub sein.. Już widzimy, że drugie zdanie będzie w czasie Perfekt.. 2 Co jakiś czas z rodzicami jeździłam na rowerze Manchmal bin ich mit meinen .Teraz czas na nieregularne formy participio pasado, które trzeba niestety zapamiętać.Pewnym pocieszeniem może być dla Was to, że będziecie ich używać nie tylko przy tworzeniu czasowników w czasie Pretérito Perfecto, ale będą one też spełniały funkcję przymiotników (zarówno regularne i nieregularne participios), np. he abierto - otworzyłem/am; abierto - otwarty.W czasie dzisiejszej lekcji nauczymy się budować zdania w czasie przeszłym Perfekt z czasownikami złożonymi.. (11 pkt.). Zasadnicza część lekcji: Zdania w czasie Przeszłym Perfekt tworzy się według łatwej do zapamiętania reguły: Ich habe gestern dasz Zimmer aufger ӓ umt.. 1 Co dziennie chodziłem po molo Jeden Tag bin ich auf die Mole gegangen.. Zdania twierdząceDodaj nowy 1.. Meine Mutter .Zadanie: napisz przykładowe zdania do każdego czasownika w czasie przeszłym perfekt 1 piec 2 proponować 3 prosić 4 zostawać 5 łamać 6 przynosić Zaliczaj.pl Jesteś niezalogowany Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.Perfekt to czas przeszly dokonany (np: ich habe gemacht).. Dotychczasowe odpowiedzi napisane sa w czasie Imperfekt, czyli przeszly niedokonany (ich machte) Nie mam ochoty wymyslac nowych zdan, dlatego wykorzystalam te moich poprzednikow..

7.Napisz podane zdania w czasie przeszłym Perfekt.

Am Abend sehen wir einen Film.Co robiłeś w poprzedni weekend napisz po niemiecku w czasie przeszłym perfekt 2012-12-07 19:06:19 Napisz podane zdania w czasie przeszłym Perfekt .. Układając pytanie w czasie przeszłym Perfekt musicie trochę zmienić kolejność wyrazów w zdaniu, czyli: na pierwszym miejscu postawiłam czasownik posiłkowy, ponieważ nie mamy na razie żadnego słówka pytającego (tzw. W-Fragewort - są to słówka pytające).Jeżeli chcesz powiedzieć to samo zdanie w czasie przeszłym Perfekt, musisz na drugim miejscu w zdaniu wstawić odmieniony czasownik posiłkowy.. Manchmal regnet es - Pytania i odpowiedzi - Język niemiecki .. unieruchomić w zastanej pozycji, c) podać doustnie lek przeciwbólowy o silnym działaniu, d) obandażować kończynę w celu zmniejszenia obrzęku.. Jeśli używamy czasownika „to be" - „być" (formy przeszłe to was/were), wtedy szyk zdania wygląda następująco: Podmiot + was/were + reszta zdania np.: I + was + here… Czytaj całośćZadanie: zapisz zdania w czasie przeszłym perfekt 1 am Rozwiązanie: 1 am nachmittag hat sie ihren freund besucht 2 sie sind zusammen ins kino gegangen 3 sp ter Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Czas przeszły Imperfekt to nazwa niemieckiego czasu przeszłego prostego..

...Zapisz podane zdania w czasie przeszłym Perfekt!

Na przykład - Jestem na wakacjach.. W języku niemieckim są trzy czasy przeszłe.. ZDANIA W CZASIE PERFEKT - czasowniki nieregularne.. Jeśli to będzie odmienna część mowy, należy określić jej formy.. Jest to czas dokonany.. Używamy go w przypadku kiedy wykonana, zakończona przez nas czynność wpływa na nasze życie.. ZDANIA Z CZASOWNIKIEM POSIŁKOWYM HABEN.. Oto zdanie: Czytając książkę "Zemsta", często śmiałam się z przedstawionych w niej zabawnych sytuacji oraz bohaterów.Napisz tekst w czasie przeszłym Perfekt, o tym jak Christian spędził wakacje.. Czasownik posiłkowy haben występuje w zdaniach z czasownikami przechodnimi, które łączą się z dopełnieniem w bierniku.. 6.NAPISAĆ ZDANIA W CZASIE PERFEKT.. Czasownik „essen" wędruje na sam koniec zdania jako Partizip II: „Z tym e-bookiem nie da się nie zrozumieć gramatyki!. Sie essen die Torte und horen Musik.Czas przeszły Perfekt jest zaprzeczeniem Präteritum.. Uzupełnij podane zdania czasownikiem posiłkowym oraz imiesłowem czasu przeszłego.. 8.Czas przeszły Perfekt - pytania.. ( niemiecki ) 2011-05-22 15:06:49🎓 Napisz zdania w czasie przeszłym Perfekt.. / Wczoraj posprzątałem pokój.1.Napisz podane zdania w czasie przeszłym Perfekt.. Jego druga nazwa brzmi Präteritum..

Odpowiedz.Napisz zdania w czasie przeszłym Perfekt.

Kupiłem wycieczkę dwa tygodnie temu.. A mianowicie: czas przeszły Perfekt oraz Plusquamperfekt, które są czasami złożonymi.. Widać tutaj ewidentny skutek.Podane zdania napisz w czasie przeszłym Perfekt: 1..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt