Opisz postać pana kleksa według planu
Gdy pan Kleks przykładał ją do jakiegokolwiek przedmiotu i naciskał jej denko, przedmiot ów zaczynał natychmiast rosnąć i powiększać się.Wersja B: Uczniowie podaj przyka dy wydarze i postaci fantastycznych w Pinokiu .. Jest twórcą i gospodarzem Akademii Pana Kleksa.. Głównym bohaterem tej książki jest Adam Niezgódka , który uczy się w akademii .W swojej akademii Profesor przyjmuje jedynie chłopców których imiona zaczynają się na A .Temat lekcji: Jest takie miejsce.. /Lekcja związana z omawianiem lektury „Akademia Pana Kleksa"; Prace uczniów w całości zostaną zaprezentowane na blogu klasowym/ Wymagania szczegółowe podstawy programowej (cytat): Uczeń: - tworzy spójne teksty na tematy poruszane na zajęciach - związane z otaczającą rzeczywistością (III.1.1) - dostosowuje sposób wyrażania się do .Charakterystyka może być statyczna, jeśli charakteryzujemy postać w określonym momencie jej życia (w klasie, w czasie obozu itd.. Już na początku uderza nietypowość jego stroju.. Z otworów wprost na nosy śpiących chłopców skapywała zimna woda.Opis Pana Kleksa.. Odczytaj te fragmenty.. Pan Kleks różni się od innych ludzi przyzwyczajeniami.Pan Kleks - charakterystyka.. bardzo pilne, proszę!. Ocena postaci.. Profesor prowadzi bardzo ciekawe lekcje, a nauka przeplata się cały czas z zabawą.Temat: Jak opisać postać?. Plan Opisu 1 kim był Ambroży Kleks 2 jak wyglądał Profesor, w co się najczęściej ubierał 3 jakie cechy charakteru Pana Kleksa sprawiały że był on niezwykłą osobą Dlaczego ?.

Opisz Pana Kleksa według podanego planu.

- oglądanie zdjęć z wykonanymi przez siebie kolorowymi potrawami - odczytanie kilku napisanych w domu przepisów, z których mógłby skorzystać Pan Kleks - zapoznanie z materiałem str. 92.. 1.Odszukaj w treści utworu fragmenty opisujące Akademię oraz mówiące o tym, jak wyglądała nauka w szkole pana Kleksa.. Po obejrzeniu wskazują różnice i podobieństwa w opisie Kleksa proponowanym przez reżysera oraz przez Jana Brzechwę.. Jest on jedynym, ale za to bardzo wybitnym, nauczycielem w Akademii.PatRyyŚ.. Akademia Pana Kleksa opowiada o Ambrożym Kleksie , który ma swoją akademie .. Przesanie utworu.. Długość około 1,5 strony.. Opisz jeden ze swoich snów, który mógłby się znaleźć w senniku Akademii Pana Kleksa.. Oczy pana Kleksa są , niewielkie ,przenikliwe jak dwa świderki oraz przykuwające uwagę.Opis nauki w Akademii pana Kleksa, Dzień w Akademii pana Kleksa rozpoczynał się bardzo wcześnie.. 4.Cechy charakteru.. Uczniowie oglądają wraz z nauczycielem fragmenty filmu, w których wyeksponowana jest postać Kleksa.. tZbGLnPPnL_000tp003 .„Akademia pana Kleksa" Brzechwy przede wszystkim opowiada o nauce młodych chłopców w cudownej Akademii prowadzonej przez Ambrożego Kleksa.. ), albo dynamiczna, kiedy postać zmienia swą osobowość pod wpływem różnych okoliczności życiowych (czas, otoczenie, przejścia życiowe, wpływ innej osoby itp.).Biegniemy wówczas wszyscy do gabinetu gabinetu pana Kleksa, gdzie pan Kleks już ..

Literacka geografia Sortowanie według grup.

ja chodzę do 1 gim i już nie pamiętam tej lektury.. :(Pomóżcie!. Przygotowanie do opisu Ambrożego Kleksa.. Ktoś .. Napisz dalsze losy cudownego guzika ( Pana Kleksa ) .. Według nich Hogwart to wypisz wymaluj nasza Akademia.. Głównym bohaterem utworu Jana Brzechwy pt. „Akademia pana Kleksa" jest Ambroży Kleks.. {Pana Kleksa} 2.Opis wyglądu.. Przypowieść o pannach.Chciałabym opisać lekturę pod tytułem : "Akademia Pana Kleksa ' .. Dziwak to ty jesteś a Pan kleks to bajka .Opisz pana Kleksa, podkreślając jego niezwykłość, według podanego planu: Kim jest?. 3.Ubiór.. Uczniowie cenią go za dobroć, sprawiedliwość i fantazję.. bardzo proszę o pomoc!. Akademia Pana Kleksa przestrzega nas przed tym aby,słuchać się rodziców .. Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 Klasa 4 Polski Geografia.. Pan Kleks bardzo kocha i dba o swoich uczniów.. Podsumowanie rozwa a i w spólne uzupenienie notatki karta pracy nr 2 .. Oczy pana Kleksa są niczym dwa świderki i patrzą przenikliwie na rozmówcę.. Nauczyciel nosi szerokie spodnie, długi surdut koloru czekoladowego, aksamitną cytrynową kamizelkę, wysoki kołnierzyk i aksamitną kokardę.Większą część twarzy pana Kleksa zajmuje nos, przekrzywiony na prawo lub lewo zależnie od pory roku, na którym tkwią srebrne binokle..

Według następującego planu: 1.przedstawienie postaci.

Szkoła niczym nie przypomina normalnej placówki edukacyjnej - zamiast zwykłych lekcji - historii, arytmetyki czy geografii uczniowie kształtują swoją wyobraźnie.Ambroży Kleks jest .. bohaterem książki Jana Brzechwy pt.: „Akademia pana Kleksa".. Jak wygląda?. 3.Akademia pana Kleksa - Język polski akademia pana kleksa lektura - Opis postaci - pan Kleks - Akademia Pana Kleksa, Rozdział I - Akademia pana Kleksa.. Główną postacią w książce "Akademia Pana Kleksa", napisanej przez Brzechwę, jest niejaki Ambroży Kleks.. aa i praca ma być ładna, ponieważ pani od polskiego jest wymagająca!1 JĘZYK POLSKI KLAS IV - 03.04.2020r.. Jest on założycielem .. szkoły dla chłopców.. 4 Jak pan kleks bawił sowich uczniów, Jak uczył ich .Ambroży Kleks to bohater utworu Jana Brzechwy pt.: „Akademia Pana Kleksa".. Do tej szczególnej szkoły uczęszcza 24 uczniów, których imiona zaczynają się na literę „A".. TEMAT LEKCJI 8: W baśniowym świecie pana Kleksa.. piątek - 20.11.2020 r. Temat: Niezwykłe lekcje w Akademii pana Kleksa.. Bardzo luźne spodnie pęcznieją na wietrze niczym balon.opisz pana kleksa wg planu: 1.określenie jego postury i sylwetki (wzrost i masa ciała) 2.wygląd: a)głowa b)ubiur* (*można na odwrót) 3.umiejętności (osobliwości) 4.nawyki i przyzwyczajenia 5.stosunek do uczniów 6.własne zdanie o bohaterze (nie musicie pisać) (nie piszcie wstępu bo już mam) Proszę o szybką odpowiedź!.

!Proszę o szybką ...Muszę opisać postać literacką pana Kleksa.

Jest to mężczyzna średniego wzrostu, ale nie wiadomo czy jest gruby, czy chudy, ponieważ cały „tonie" w swoim ubraniu.. Jest dość osobliwą, barwną postacią i to nie tylko w przenośni.Opis Akademii Pana Kleksa Akademia przedstawiona w utworze Jana Brzechwy to fantastyczne, niezwykłe miejsce, w którym uczniowie przyjemnie spędzają swój czas.. 2.Uwaga: Nie opisuj pana Kleksa, zrobisz to w poniedziałek po realizacji tematu: Jak opisać postać?. 5.Mój sąd o postaci plis muszę to na dziś bo wyjeżdzam na wekendGłowa pana Kleksa jest pokryta wielokolorową czupryną i czarną jak smoła brodą.. Przypomnienie warunków, jakie musia spen i Pi nokio, by sta s i chopcem (je eli wcze-niej omawiana bya Akademia pana Kleksa, wskazujemy podobiestwo midzy Alojzym Ubiera się w luźne rzeczy i dlatego czasem, a zwłaszcza podczas wiatru jego spodnie wyglądają jak balon.Pan Kleks to postać fantastyczna .. Ma zwichrzoną brodę , która barwą przypomina czarną smołę.. Opis postaci - Kim jest i gdzie mieszka?. Pod nosem ma długie i sztywne wąsy koloru pomarańczowego.. Punktualnie o piątej rano do sypialni chłopców wlatywał Mateusz i otwierał specjalne śluzy, rozmieszczone dokładnie nad ich łóżkami.. Doskonalisz umiejętność analizy świata przedstawionego utworu, opisywania bohaterów, kształcisz umiejętności wyszukiwania w tekście potrzebnych informacji, wymieniasz bohaterów, omawiasz łączące ich relacje, potrafisz opisać wybrane postacie, utrwalisz znajomość cechMagiczne są także ich lekcje i tereny otaczające uczelnie.. Posiada bardzo duży nos, na którym są okulary.. Uczy w niej dziwnych i oryginalnych przedmiotów., Kleks jest postacią fantastyczną.. - Sylwetka - Wiek - Twarz (oczy, nos .2.. Pamiętaj o akapitach (każda cześć pracy w oddzielnym akapicie) 29.10.2020 (czwartek) Temat: Uczymy się pisać opowiadanie.. 1.Napisz dalsze losy cudownego guzika ( Pana Kleksa ) .. Brzechwa J., Akademia pana Kleksa, Siedmioróg, Warszawa 1996.. Jakie posiada niezwykłe umiejętności?. Według mnie profesor jest postacią .Kto mi opisz twarz pana Kleksa .. Twórz lepsze zajęcia w krótszym czasie.. Za co można polubić pana Kleksa?. Jego ogromną czuprynę zdobią kolorowe włosy.. Pamiętaj o uzasadnieniu cech.. Nawet bliznę i okulary Harrego uważają za plagiat piegów i okularów pana Kleksa.Magiczne przedmioty w Akademii ostatnidzwonek.pl, Powiększająca pompka - z wyglądu przypominała zwykłą oliwiarkę, używaną do oliwienia maszyny do szycia.. Jest mężczyzną o średnim wzroście, nie można jednak określić, czy szczupłym, czy grubym, bowiem tego nie widać spod wielu warstw jego ubrania.Pan Ambroży Kleks to osoba niezwykła.. Przypatrzmy się tej kolorowej i nieco zwariowanej postaci.. W co się ubiera?.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt