Napisz opowiadanie o odwiedzinach małego księcia na wymyślonej przez ciebie planecie
Wyrusza w nią w poszukiwaniu nowych doświadczeń.. Po długiej i męczącej podróży Mały Książę trafił na kolejną planetę.. Gdzieniegdzie były wykopane niewielkie dziury w ziemi.. To małe planety zamieszkałe tylko przez jedną osobę.Rozprawka na temat tego, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem czy rozumem lub opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia - takie tematy do napisania mieli .Przydatność 75% Pewnego dnia odżył we mnie błędny rycerz…-napisz opowiadanie o jednej sytuacji (prawdziwej lub wymyślonej), w której zachowałeś się jak Don Kichot.. Biegłem właśnie do sklepu po nową fascynującą grę do komputera, gdy zobaczyłem jak schodząca z chodnika starsza pani potknęła się i upadła prosto na jezdnię.Przydatność 55% Dalsze losy Małego Księcia.. Lista lektur obowiązkowych znajduje się na stronie 3 tego arkusza egzaminacyjnego.Napisz opowiadanie o przyjaźni.. Dawno , dawno temu przed wieloma wiekami , w pięknym dalekim miasteczku , którego na mapie już nie ma mieszkała pewna dziewczynka o imieniu Himena .. Posiadał też różę, którą się opiekował, mimo jej ciągłych narzekań.. Chce dowiedzieć się, czy właściwie traktuje ukochaną Różę.. Lądowanie na nowo odkrytej planecie: opowiadanie twórcze z elementami opisu, pisane z pozycji Małego Księcia.. Był ona dość dziwna.. Niestety wraz z pojawieniem się róży, w głowie Małego Księcia rodzi się zamęt.Przydatność 65% Wędrówki Małego Księcia po planetach..

Bardzo cieszy go pojawienie się na jego planecie róży.

Przyjazn!. Gdzieniegdzie były wykopane niewielkie dziury w ziemi.. Chodziła ona do 6 klasy .. Zdziwiony swoją nową postacią Mały Książe zastanowił się co będzie dalej robić?. - Kogo?. Bardzo zdziwił ten widok Małego Księcia, lecz był już bardzo zmęczony i postanowił troszeczkę przespać się.Rozprawka na temat tego, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem czy rozumem lub opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia - takie tematy do napisania mieli do wyboru uczniowie VIII klas szkół podstawowych, którzy pisali w poniedziałek egzamin ósmoklasisty z języka polskiego.Podługiej podróży Mały Książę trafił na jeszcze jedną planetę.Planeta było dość dziwna, ponieważ cała była z piernika i innych słodkich rzeczy.Ten widok bardzo zdziwił Małego Księcia, lecz był już tak zmęczony, że położył sią na dość duzym kawałku waty cukrowej i zasnął jak małe niemowle.Gdy już się obudził, był to już następny dzień.Poszedł więc .Napisz opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia, podczas których lis przekonuje się, czy chłopiec wykorzystał wiedzę zdobytą podczas podróży..

opowiadanie z opisem przeżyć wewnętrznych.

Był ona dość dziwna.. napisz jaki to rodzaj wyrazu złożonego 2021-01-27 14:04:59; Na podstawie wydarzeń przedstawionych w Rozdziale XXIV i na początku Rozdziału XXV powieści Henryka Sienkiewicza napisz opowiadanie, którego narratorem będzie Staś (np. relacjonuje .Mały Książę mieszkał na małej planecie, miał tam trzy wulkany, w tym jeden wygasły, który służył mu jako krzesełko.. I kiedy mały książe miał już się wynieśc z planety król i inni mieszkańcy przyszli do małego kięcia i powiedzieli mu jak bardzo im pomógł gdy ich odwidzil i chcieli się odwdzięczyć znalezli dużo motyli i wyprawili przyjęcie dla rózy .BŁAGAM POMÓZCIE HOBBIT!. Niestety często doskwiera mu samotność.. na temat małego księcia 2012-11-03 15:13:36 Napisz kartkę z pamiętnika Małego Księcia w której opowie on róży o swoim pobycie na ziemi.. Potrzebował szczerego przyjaciela i prawdziwej miłości.W imieniu róży napisz list do Małego Księcia, przekonaj go do powrotu na planetę B-612 2010-01-23 16:17:07 opisz w dziesięciu zdaniach historie miłości róży i małego Księcia 2013-06-05 17:59:00Dba o swoją planetę i sumiennie wypełnia wszystkie obowiązki.. Inne miejsca ogrodzone były sznurkiem.Lądowanie na nowo odkrytej planecie: opowiadanie twórcze z elementami opisu, pisane z pozycji Małego Księcia..

Poznał tam człowieka opanowanego przez nałóg.

Nagle cichutko, bezszelestnie z jego ciała ,,wypłynęła" dusza.. Tylko Ziemia nieco wyróżnia się spośród nich.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 wyrazów.. Gdzieniegdzie były wykopane niewielkie dziury w ziemi.. Czuł się jednak bardzo samotny.. Codziennie sumiennie wykonywał swoje obowiązki, usuwał baobaby, które mogły rozsadzić jego planetę i czyścił wulkany, żeby te nie wybuchały.. Dawno się nie widziały, gdyż Sylwia mieszka we Wrocławiu, a Karolina w Trzebnicy, dlatego miały bardzo dużo tematów.Wędrówka Małego Księcia po planetach trwa rok.. "Napisz opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia, podczas których lis przekonuje się, czy chłopiec .Nie wiemy jak ma na imię, ale możemy odnaleźć pewne wskazówki łączące go z autorem Małego księcia.. Pijak nie umiał wyjaśnić swojemu gościowi dlaczego pije, wiedział jednak, że nie potrafi przestać.. Wypracowanie powinno dowodzić, że bardzo dobrze znasz wybrany utwór.. Był ona dość dziwna.. Po długiej i męczącej podróży Mały Książę trafił na kolejną planetę.. Jest urzeczony urodą kwiatu i wierzy w każde jego słowo..

Sylwia, 17-letnia, ładna blondynka rozmawiała właśnie ze swoją kuzynką Karoliną przez telefon.

Lis jednak na niego w pewnym momencie spojrzał i zapytał: - Oswoiłeś?. Wypracowanie powinno dowodzić, że znasz lekturę Mały Książę.. Według Małego Księcia „dorośli są bardzo dziwni" - nie potrafią się cieszyć światem, wciąż coś obliczają, albo okłamują sami siebie.Drugi z zaproponowanych tematów tekstu własnego brzmiał: „Napisz opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia, podczas których lis przekonuje się, czy chłopiec wykorzystał .Przydatność 80% Opowiadanie na podstawie artykułu z gazety.. Było wczesne popołudnie.. Jednak czuł się bardzo samotny, dlatego opuścił swoją planetę i postanowił podróżować w poszukiwaniu przyjaciół.Napisz opowiadanie o przygodzie, którą przeżył ktoś, kto przeniósł się do świata przedstawionego jednej z lektur obowiązkowych.. Wyobraź sobie, że spotkałeś Małego Księcia, który znów przybył na Ziemię.. Opowiedz o tym spotkaniu.. Inne miejsca ogrodzone były sznurkiem.Poszli zatem w kierunku zachodu słońca, a Mały Książę opowiadał mu, jak to jest na jego planecie.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 wyrazów.83% Lądowanie na nowo odkrytej planecie: opowiadanie twórcze z elementami opisu, pisane z pozycji Małego Księcia; 78% Losy Małego Księcia - opowiadanie odtwórcze; 81% Mały Ksiaże - opowiadanie; b/d Mały Książę - Historie; 84% Opowiadanie o innej planecie niż z książki Mały Książę.Mały Książę, to kilkuletni chłopiec, który mieszkał na swojej maleńkiej planecie.. Inne miejsca ogrodzone były sznurkiem.. 2021-01-27 15:06:45 Dokonaj analizy słowotwórczej następujących wyrazów : - rękopis - łamigłówka - Białystok.. Mały Książe leżał nieruchomo na pustyni, a wokół była głęboka cisza.. Bez chwili namysłu wiedział, że powróci na swoją planetę.Egzamin ósmoklasisty 2019 organizowany przez CKE dobiegł końca.. • "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to co oswoiłeś" - miłość i przyjaźń w Małym Księciu.. • Opis planety Małego KsięciaMały Książę opowiedział pilotowi o wizytach na różnych planetach, o uczuciach do jego róży, o przyjaźni z lisem, oraz o spotkaniu ze złowrogim wężem.. Po długich rozmyślaniach o przygodach w dżungli, sporządził rysunek, który przedstawiał słonia, zjedzonego przez węża .. Uzależnienie od nałogów jest niestety ogromną tragedią we współczesnym świecie.Mały książę wraca na planete B-612 PRZY POMOCY żmiji róża nistety niechce go przyjąć spowrotem na planete strasznie się kłócą .. Mówił o baobabach, o Róży i o tym, że wszystko jest w porządku, że jego przyjaźń z Różą kwitnie, i że codziennie ogląda zachody słońca.. - Różę.Po długiej i męczącej podróży Mały Książę trafił na kolejną planetę..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt