Na podstawie mitu podaj informacje na temat tezeusz
Tytułowy bohater mitu Jana Parandowskiego pt. "Dzieje Tezeusza" był nieustraszony, gdyż porwał Helenę z niewiadomych przyczyn.Streszczenie Mitu o Tezeuszu i Ariadnie.. poleca 72 % 3625 głosów.. -Na podstawie mitu wyjaśnij znaczenie wyrażenia "nić Ariadny"( ostatni akapit ) i zapisz wyjaśnienie w zeszycie.. Wykonanie ćw.. Lekcja 27.. 3z podręcznika na str. 213, ćwiczenia w argumentowaniu.. 10 czerwcaPrzeanalizujcie informacje o komponowaniu opowiadania na podstawie mitu lub przypowieści s. 269.. Triumfalny powrót Tezeusza do Aten.. Użytkownicy szukali również w .Następnie przeanalizuj informacje na temat profesji związanych z pracą w radiu - podręcznik s. 312-313.. Narcyz - mitologiczny piękniś, który zakochał się we własnym odbiciu i został zamieniony w kwiat; archetyp człowieka zakochanego w sobie, egosity, skupionego tylko na własnych potrzebach.. )Napisz krótką notatkę na temat stolicy hawajów 2014-03-14 14:33:55 Napisz notkę biograficzną na temat Dzieje Tezeusza 2013-09-22 12:50:04 Załóż nowy klubZbierz informacje - odwołując się do dowolnego źródła wiedzy - na temat symbolicznego znaczenia postaci byka.. Cele i opis lekcji: znam treść mitu o Tezeuszu i Ariadnie, potrafię podać najważniejsze informacje dotyczące bohaterów.. Pigmalion - mityczny rzeźbiarz, który zakochał się w swoim dziele (Galatei) i .Zdobędę informacje na temat zapożyczeń i wyrazów rodzimych..

🎓 Na podstawie mitu dopasuj informacje - Zadanie 1: Między nami 5 .

Zeszyt ćwiczeń część 1 - strona 45Mit o narodzinach świata BOHATEROWIE.. Temat: Piszemy opowiadanie odtwórcze.. Zadanie domowe.. Ocenianie postępowania Tezeusza.. Na podstawie obejrzanego materiału do zajęć nr 1 poćwiczę słuchanie ze .Odczytaj we właściwy sposób bohaterów, na temat każdego podaj 2 informacje.. Definiowanie przenośnego znaczenia wyrażenia: po nitce do kłębka.. Zadanie domowe: Utrwal wiadomości z lekcji.Syzyf (gr.. 1.Pojęcie mitu i ich rodzaje.. 2020) Temat : Wizja stworzenia świata oraz główni bogowie greccy i ich królestwa - utrwalenie wiadomości z mitologii.. Uchodził za syna Posejdona i Ajtry (formalnie był synem Egeusza, króla Aten ).. Ocenianie postępowania Tezeusza.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Mit o Hipolicie można odtworzyć na podstawie .Temat: W czym pomogła nić Ariadny?. Wychowywany poza domem z obawy przed żądnymi tronu synami swojego stryja Pallasa.Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Przeczytaj fragment mitu o Tezeuszu i Ariadnie - podr.. - przesłane na grupę.. Σίσυφος Sísyphos, Sisyphos Aiolides, łac. Sisyphus) - w mitologii greckiej założyciel i król miasta Efyra (późniejszy Korynt), syn Eola, postać tragiczna, archetyp.Miał być ojcem Odyseusza i Glaukosa, późniejszego króla Koryntu.Bogowie lubili Syzyfa i zapraszali go na swoje uczty, skąd król zawsze podkradał trochę ambrozji, a także słuchał pogłosek i .Uchodził za syna Tezeusza i Amazonki Antiopy (lub Melanippe, lub Hippolity).Zginął pod kopytami własnych koni..

Oprócz: Komiks na podstawie mitu przygody odyseusza.

W Atenach uważany był za towarzysza Afrodyty.. Był okrutny dla swoich dzieci, każde, które się urodziło, strącał w czeluści Tartaru.Redagowanie notatek o Tezeuszu, Ariadnie i Minotaurze na podstawie mitu.. Materiały: podręcznik, zeszyt, wskazane strony internetowe PRZEBIEG LEKCJI: Na dzisiejszej lekcji zapoznamy się z kolejnym mitem.. Leży w Szefeli, w otoczeniu moszawów Bene ponowny wzrost stawki Chilkijja i Kfar ha-RAFA, kibuców Chafec Chajjim i Kfar Menachem, i usiadł trucizna Benjamin.. środa, 27.05.2020 r., lekcja 2.Teraz przeczytaj informacje na temat opowiadania odtwórczego oraz przykładowe opowiadanie - podręcznik, strona 226.. Materiały: podręcznik, zeszyt-Przeczytaj mit o Tezeuszu i Ariadnie na str. 228 w podręczniku.. .Temat: Tezeusz i Ariadna w labiryncie.. Zapoznaj się z Nową wiadomością na str. 314 i na jej podstawie sporządź w zeszycie notatkę na temat rodzajów audycji radiowych (forma notatki dowolna).Odczytaj we właściwy sposób bohaterów, na temat każdego podaj 2 informacje.. 🎓 Na podstawie mitu - Zadanie 1: Między nami 6 - strona 113 🎓 Informacje na temat Tezeusza: pochodzenie bohatera: Odpowiedź na zadanie z Między nami 6Tezeusz to bohater jednego z mitów, w którym przedstawiony jest jako najsłynniejszy bohater i wojownik ateński..

Napisz w zeszycie krótkie informacje o Minotaurze, Ariadnie, Tezeuszu i Dedalu.

Definiowanie przenośnego znaczenia wyrażenia: po nitce do kłębka.. Niezależnie od wersji mitu o pochodzeniu Tezeusza, jego matka Ajtra pozostawała księżniczką Trojzeny.Aby znaleźć interesują Cię ściągę, prace czy też wypracowanie na temat: Komiks na podstawie mitu przygody odyseusza.. Ustnie wykonaj ćwiczenia 1, 2, 3 s. 314.. Cel: piszę opowiadanie odtwórcze na podstawie utworu Adama Mickiewicza pt. „Powrót taty".. - lekcja przez Skype ( 13.05.. Stwórz w zeszycie plan wydarzeń i opowiedz jej treść - nagranie wyślij do czwartku.. Każdemu z Was przydzieliłam do opracowania 1 konkretny rozdział.Temat: Język filmu - rodzaje planów filmowych.. Wykonaj w zeszycie zadanie 1 ze strony 227.. W niektórych rejonach Grecji dziewczęta składały mu w ofierze pukiel włosów przed swoim zamążpójściem.. Θησεύς Thēseús, łac. Theseus) - w mitologii greckiej królewicz i heros ateński.. Treść .. przed wejściem do labiryntu daje mu kłębek nici i każe mu przywiązać jedną końcówkę nici na początku drogi , a drugą trzymać aż do zabicia wroga , Tezeusz poszedł do labiryntu z nicią i wkrótce spotkał złego Minotaura , rozpętała się walka .Tezeusz ( gr.. Dzisiaj nie posłużę się filmikiem, gdyż musicie poznać nowy mit, czyli go przeczytać..

Na podstawie mitu o narodzinach świata stwórz drzewo genealogiczne greckich bogów.

po przeczytaniu tekstu o mitologii greckiej obejrzę film pokazujący, jakie jest naukowe uzasadnienie mitu o Minotaurze (materiał dodatkowy 1).. W zeszytach zapiszcie odpowiedzi do zadań 3 i 6 s. 271, a w zeszycie ćwiczeń uzupełnijcie ćwiczenia 2, 6 i 7 s. 137 i 140.1.. Zjednoczenie rodów i gmin Attyckich w jedno państwo ze stolica w Atenach.. Porwanie nieletniej Heleny.. c. Omów związek ikon z treścią utworu - przesłane na grupę.. Skazanie Tezeusza na wygnanie.. Na początek mała zabawa.Syzyf - archetyp człowieka, którego ciężka i wyczerpująca praca nie daje żadnych efektów, jest bezowocna.. Śmierć bohatera na wyspie Skryros.. Temat: Dramat w przestworzach.Przypuszczenie, że Tezeusz był świętym królem Trojzeny, oparte jest na podstawie jego sposobu ubierania się w lwią skórę.. -Kim był Minotaur?. Uranos - Niebo - pierwszy bóg, który zapoczątkował powstanie świata, mąż Gai, z którą tworzył pierwszą parę małżeńską, ojciec tytanów, kiklopów (cyklopów), hekatonchejrów (sturękich), oraz swego następcy - Kronosa, dziadek Dzeusa.. Zadanie domowe.. Zapisz je w zeszycie.. Nie wiadomo jakie miał on pochodzenie, wiadomo tylko, że jego matka - Ajtra była królewną z Trojzeny, a ojciec królem Attyki.7.. Tezeusz jako chłopiec i jako mężczyzna był umięśniony o czym świadczą jego czyny, między innymi: podniesienie ciężkiego kamienia i pokonanie byka, który grasował w okolicach Maratonu.. Sprowadzenie po wielu latach prochów Tezeusza do Aten.. Otwórzcie podręcznik na s. 228 i przeczytajcie uważnie „Mit o Tezeuszu i Ariadnie".. 3z podręcznika na str. 213, ćwiczenia w argumentowaniu.. Następnie zapoznajcie się z treścią i konstrukcją wzorcowego opowiadania twórczego s. 270.. Porzucenie ukochanej na wyspie Naksos.. Podaj więcej przykładów użycia czerni w sytuacji, gdy chodzi o nieszczęście, smutek itp. .. Odnosząc się do mitu o Tezeuszu, napisz list, w którym Minotaur opowiada o swoim nieszczęściu.. Na podstawie tekstu w podręczniku objaśnij znaczenie związku frazeologicznego dojść po nitce do kłębka.. c. Omów związek ikon z treścią utworu - przesłane na grupę.. 3.Rewadim kibuc położony jest w gminach regionu Yoav, w Południowym okręgu, Izrael.. Wykonanie ćw.. Na podstawie mitu oraz dostępnych Ci źródeł sporządź w dowolnej formie notatkę o tej postaci.. Zadanie domowe: Utrwal wiadomości z lekcji..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt