Napisz sprawozdanie katarynka
Rodzaj i gatunek literacki.Mecenas obserwował ją i domyślił się, że jest niewidoma, ponieważ swobodnie patrzyła w słońce, nie mrużąc oczu.. 4 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. (2/2) Katarynka - streszczenie, Następnie narrator odsłania przed czytelnikiem historię życia dziecka od czasu zapadnięcia na tajemniczą chorobę, w wyniku której sześcioletnia wówczas dziewczynka traci wzrok, do czasu, w którym dzieje się akcja.Króciutka nowelka, opowiadająca o pewnym człowieku, który nie umiał cieszyć się z małych, prostych rzeczy.. Sytuacja zmienia się, gdy wychodzi na jaw kradzież popełniona przez Zenka.. Quiz w Poczekalni.. Zasadniczo sprawozdanie ma trójdzielną budowę (wstęp, rozwinięcie, zakończenie), a jego pisaniem rządzą określone zasady.. Sprawozdanie powinno być podzielone na niemal tradycyjne już trzy części: wstęp, rozwinięcie i zakończenie.. To po prostu raport z jakiegoś wydarzenia, czyli dokładny opis jego przebiegu.. Dzieci bardzo się do niego przywiązują.. Wydarzenia rozgrywają się w XIX wiecznej Warszawie.. Nie zapomnij wskazać miejsca, czasu, uczestników itd.. Może mieć charakter ustny lub pisemny.Napisz sprawozdanie z dowolnego wydarzenia, np. wycieczki, koncertu, meczu itp. j0000008YCB5v22_000tp001.. Pan Tomasz jest prawnikiem , prowadzi bardzo poukładane życie.. Kiedy już zrozumiał, że nie znajdzie żony, poświecił się w pełni wyposażaniu swojego ogromnego mieszkania w cenne meble i dzieła sztuki..

Jednak pojak napisać sprawozdanie z filmu?

Następna strona Uchwycone w poetyckim obrazie.. Wajda do swojej produkcji zaangażował znakomitych polskich aktorów, którzy oddali charakter postaci dramatu.. Uwzględniamy czas, miejsce i uczestników wydarzenia.. hej mam problem jak napisać sprawozdanie z filmu pomóżcie proszę z góry dziękuję :* 2 oceny | na tak 100%.. Posiada on pewną przypadłość, a mianowicie nie nienawidzi muzyki wydawanej przez Katarynki.. Napisz krótkie streszczenie z lektury katarynka pomóżcie mi z tym potrzebuje .Napisz sprawozdanie z wycieczki do teatru , że uciekł z domu i podróżuje autostopem w poszukiwaniu swojego wujka.. Powinno ono zawierać najważniejsze informacje o wydarzeniu, a także opinię autora.. Pan Tomasz - mecenas, który nie jest już aktywny zawodowo.. Podaje plan sprawozdania: 1.. Akcja noweli rozgrywa się w II połowie XIX wieku w Warszawie.Wspomniana jest ulica Miodowa, po której co dzień około południa spacerował pan Tomasz: „trzydzieści lat chodził ulicą Miodową i nieraz myślał, że się na niej wiele rzeczy zmieniło".. Kiedyś pewien jegomość, wiedząc o tym dziwactwie pana Tomasza, wysłał pod jego okna dwóch kataryniarzy, tak aby zrobić mu kawał..

pomożesz mi napisać sprawozdanie?

Ten rodzaj muzyki po prostu go drażni i strasznie złości.ko0cham to xd.. (co to jest za zdarzenie, które relacjonujesz?, kiedy miało miejsce?, gdzie się odbywało?, kto brał w nim udział?). Sprawozdanie inaczej można nazwać raportem, który obiektywnie prezentuje opisywaną sytuację.. Niestety nie wszystko jest idealne i mimo swojego wieku, Tomasz nadal jest samotny.. Skomentuj.. Pan Tomasz jest głównym bohaterem, jest on mężczyzną w średnim wieku.. Kiedy piszemy sprawozdanie np. z filmu, liczy się kolejność zdarzeń, dlatego fakty przedstawione są w kolejności chronologicznej.. Język sprawozdania powinien być konkretny i .• Katarynka - opracowanie, problematyka, bohaterowie • Bolesław Prus • Pozytywizm • Powracająca fala - opracowanie, problematyka, bohaterowie • Lalka - streszczenie, plan wydarzeń • Antek - streszczenie, plan wydarzeń • Kamizelka - opracowanie, problematyka, bohaterowieKatarynka jest to nowela o panu Tomaszu i o niewidomej dziewczynce.. Wyślij zgłoszenie .Czas i miejsce akcji „Katarynki" ostatnidzwonek.pl, opracowanie i streszczenie.. Tytuł.. Pragnąc wygody, luksusu i sięgania po rzeczy doskonalsze zapominał o tym, aby poznać to, co się już ma..

Napisz sprawozdanie z noweli B. Prusa pt. ,,Katarynka".

To lektura bardzo smutna, która skłania do myślenia, ukazuje bardzo wzruszającą i pełną nauki historię, nieszczęśliwej, niewidomej dziewczynki oraz losy bogatego mecenasa, który przezwycięża swoje uprzedzenia, by ofiarować nieszczęsnej chwile radości.Jak napisać sprawozdanie?. Wskazówki: 1.. Rozwiń więcej.Bolesław Prus - Katarynka - Dalsze losy niewidomej dziewczynki - Opowiadanie Dominika Grabowska 20 sierpnia, 2013 język polski , Szkoła podstawowa 1 Comment Pewnego dnia pan Tomasz wybiegł ze swego gabinetu z listą najlepszych okulistów.Dzień dobry.. .Bolesław Prus - Katarynka - Charakterystyka dziewczynki Dominika Grabowska 19 sierpnia, 2013 język polski , Szkoła podstawowa 1 Comment Dziewczynka, która występuje w noweli Bolesława Prusa Katarynka miała 8 lat.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Wstęp - określ temat sprawozdania, czas i miejsce zdarzenia, podaj uczestników.. Napisz sprawozdanie z noweli B. Prusa pt. ,,Katarynka".. 2010-10-23 15:49:11; Mam napisać sprawozdanie z mojego ulubionego .Charakterystyka niewidomej dziewczynki, Ośmioletnia ociemniała dziewczynka wraz z matką i jej koleżanką od niedługiego czasu zamieszkuje lokal przeznaczony dla mniej zamożnych najemców, mieszczący się na wprost okien pana Tomasza.Sprawozdanie ze ślubu należy napisać tak jak inne sprawozdania reportażowe, tzn. napisać gdzie, kiedy i o której ślub miał miejsce, wskazać uczestników (państwo młodzi, świadkowie, rodzice, goście), napisać kto udzielił ślubu, podać przebieg zdarzeń (prawdopodobnie: przyjazd pod kościół, wejście, msza /o czym ksiądz .1..

Któregoś dnia wydarzyło się cZacznijmy od tego, czym w ogóle jest sprawozdanie.

Tytuł.. 2 0 Odpowiedz.. Sprawozdanie ze ślubu należy napisać tak jak inne sprawozdania reportażowe, tzn. napisać gdzie, kiedy i o której ślub miał miejsce, wskazać uczestników (państwo młodzi, świadkowie, rodzice, goście), napisać kto udzielił ślubu, podać przebieg zdarzeń (prawdopodobnie: przyjazd pod kościół, wejście, msza /o czym ksiądz mówił/, przysięga /jakie były .Dowiedz się czym jest sprawozdanie, jak je napisać, jaki zastosować układ tekstu, zapoznaj się ze wzorem i przykładem sprawozdania.. Pana Tomasza, jednego z głównych bohaterów noweli pozytywistycznej „Katarynka" pióra Bolesława Prusa, poznajemy poprzez wypowiedzi trzecioosobowego narratora utworu.Pobierz: napisz sprawozdanie katarynka.pdf.. Mieszkała z matką i starszą panią w wynajmowanym lokalu.Katarynka opowiada historię Pana Tomasza, który żyje w dobrobycie.. Miejsce i czas wydania.. Niezwykle zamożny, obserwuje sąsiadkę.. Nienawidzi katarynek, jednak postawa dziewczynki powoduje w nim przemianę i chęć do działania na rzecz dobra dziecka.. Podaje plan sprawozdania: 1.. Podobne pytania.. kariera i chęć wzbogacenia się nie sprzyjały planom założenia rodziny.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Zgłoś problem Filmy instruktażowe i instrukcje .Masz tu sprawozdanie z filmu "Zemsta" i zrób na podstawie jego : Film „Zemsta" (produkcja 2002 r.) został wyreżyserowany przez znanego artystę Andrzeja Wajdę, na podstawie komedii Aleksandra Fredry.. "Katarynka rozdrażnia mnie, a ja mam tylko jedno życie, którego mi nie wypada trwonić na słuchanie obrzydliwej muzyki.". Zaloguj się, aby móc korzystać z tej opcji .Jakie wrażenia wywarła na tobie książka lektura Katarynka.. Rozwinięcie - opowiedz po kolei, co się wydarzyło.. Miejsce i czas wydania.. Jeżeli jest to konieczne, podaj dokładne dane liczbowe, imiona lub nazwiska osób, nazwy miejsc, itp).TEST WIEDZY ,, KATARYNKA ,, NATIASHA 2 lata temu.. Pamiętaj o chronologicznym porządku relacjonowanych wydarzeń.. Sprawozdanie jest chronologicznym przedstawieniem przebiegu zdarzeń, których autor sprawozdania był świadkiem.. W końcu jego lokum stało się galerią, gdzie gościli nie tylko przyjaciele i .Katarynka wzbudza w niej po raz pierwszy radość.. także: Sprawozdanie (etap szkolny) Sprawozdanie..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt