Napisz gdzie należy udzielać pierwszej pomocy
Udrożnij drogi oddechowe.Upewnij się, że można bezpiecznie podejść do poszkodowanego.. Pierwszy etap - pierwsza pomoc - obejmuje trzy ogniwa łańcucha ratunkowego .Pierwsza pomoc polega więc na zmywaniu oparzonej powierzchni strumieniem wody przez kilka, a nawet kilkanaście minut.. Możemy przetransportowa, gdy miejsce stwarza niebezpieczeństwo dla osoby poszkodowanej.. Dzisiaj będzie więc kilka wskazówek co możemy zrobić .Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Trzeba odłączyć bezpieczniki, a .Złamanie ręki czy nogi może nam się przytrafić dosłownie wszędzie.. Należy unieruchomić kończynę w możliwie komfortowy i stabilny sposób oraz nie powodować niepotrzebnych ruchów ani wstrząśnień.. Jeśli osoba straciła przytomność np. w łazience i możesz podejrzewać zatrucie tlenkiem węgla, należy ją i wszystkich innych domowników szybko ewakuować z mieszkania.. Opuszki palców drugiej ręki połóż na żuchwie i podnieś ją.. 10 Zadanie.. Jako świadek lub uczestnik wypadku każdy ma obowiązek udzielić pomocy osobom poszkodowanym pod warunkiem, że miejsce wypadku jest bezpieczne.. U osób poparzonych wapnem niegaszonym należy usunąć je ze skóry poprzez ścieranie, a następnie spłukać silnym strumieniem wody.Pierwsza pomoc przy krwotoku z nosa.Czy wiesz co zrobic przy krwotoku z nosa, co powinny byc dla Ciebie niepokojace, kiedy poprosic o pomoc lekarza..

Czy wiesz jak udzielić pierwszej pomocy?

To ona może uratować komuś życie - pomóc przetrwać do przyjazdu karetki.. Jeśli ofiara wypadku znajduje się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo powstania ciężkiego uszczerbku na jej zdrowiu, każdy musi udzielić pierwszej .Pierwsza pomoc i leczenie.. Jak udzielić pierwszej pomocy kobiecie w ciąży?Pierwsza pomoc - zespół czynności wykonywanych w razie wypadku, urazu lub nagłego ataku choroby w celu ochrony życia lub zdrowia poszkodowanego oraz zminimalizowania niekorzystnych następstw, zanim możliwe będzie udzielenie specjalistycznej pomocy medycznej (po przewiezieniu do szpitalaŁańcuch ratunkowy - to kolejność działań, które powinny być podejmowane w razie wypadku.. - Odrabiamy.pludzielanie pierwszej pomocy jest nie tylko moralnym obowiĄzkiem kaŻdego z nas, jest to rÓwnieŻ obwiazek prawny.. Potrząśnij nią i powiedz coś do niej.. Podczas udzielania pierwszej pomocy osobie porażonej, trzeba zachować szczególną ostrożność, by samemu nie ulec wypadkowi.. Jeśli uważasz, że nie jest bezpiecznie - nie podchodź!. Jeśli do porażenia doszło w pomieszczeniu (np. w domu), należy wyjąć wtyczkę z kontaktu lub odłączyć centralne zasilanie prądu.Pierwsza pomoc to hasło znane niemal wszystkim, jednak nie każdy może pochwalić się wiedzą w tym zakresie..

heart outlined.Napisz, gdzie należy udzielać pierwszej pomocy... 7 Zadanie.

Rękę połóż na czole ofiary, bardzo lekko ją odchylając.. Ma to na celu zapobiegnięcie przemieszczaniu się kości oraz zmniejszenie dolegliwości bólowych.Z działaniem bądź zaniechaniem w sytuacji, gdy jesteśmy świadkami wypadku, wiążą się konsekwencje prawne.. Wielkimi krokami zbliża się zima, więc niedługo nawet zwykłe przejście chodnikiem stanowić może spore ryzyko dla naszych kończyn.. * Czy Ty też obawiasz się kontroli która za łamanie Kodeksu Pracy nałoży karę finansową.Pierwsza pomoc Udzielanie pomocy przedlekarskiej osobom porażonym wiąże się z zasadą 3S, tzn. działania Szybkiego - Sprawnego - Spokojnego.. W pierwszej kolejności zawiadamiamy pogotowie ratunkowe, a następnie dokonujemy podstawowej oceny stanu poszkodowanego.1.. W pierwszej kolejności należy sprawdzić parametry życiowe poszkodowanego - przytomność oraz puls.Utrata przytomności - pierwsza pomoc.. Oceń przytomność ofiary.. medyczne czynności ratunkowe medyczne czynności ratunkowe.Temat: Apteczka pierwszej pomocy Cel lekcji: dowiecie się co powinno znajdować się w apteczce pierwszej pomocy oraz jakie wyróżniamy rodzaje apteczek Proszę przepisać do zeszytu poniższą notatkę.. W Polsce, zgodnie z Ustawą z 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym, ratowanie życia i zdrowia ludzkiego odbywa się na trzech poziomach: pierwsza pomoc pierwsza pomoc,..

Wezwij karetkę.Zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

9 Zadanie.. Jeśli jesteśmy świadkami wypadku lub innej sytuacji, która mogła doprowadzić do wstrząśnienia mózgu u drugiej osoby, powinniśmy udzielić poszkodowanemu pierwszej pomocy.. Ze statystyk dowiadujemy się, że najprostsze zabiegi pierwszej pomocy mogłyby .Pierwsza pomoc w urazach kręgosłupa.. W tych ostatnich najwięcej ofiar jest na polskich drogach.. Sprawdź oddech.. Zamachy, katastrofy, wypadki.. Sprawdź, czy miejsce zdarzenia jest bezpieczne.. Oto co należy wówczas zrobić:Kurs pierwszej pomocy * Czy też obawiasz się o bezpieczeństwo swoich pracowników.. Udzielając pomocy choremu, należy się upewnić, że nie ma on kontaktu ze źródłem prądu.. Uważaj na krew!. * Obawiasz się sytuacji że Twój pracownik lub klient ulegnie wypadkowi a Twoi pracownicy nie będą umieli udzielić pierwszej pomocy lub zrobią to niewłaściwie.. Zadanie premium.Pracodawca musi wyznaczyć osoby mające interweniować w razie, gdy ktoś z zatrudnionych ulegnie wypadkowi przy pracy.. W tym celu przyłóż głowę do ust ofiary i obserwuj klatkę piersiową.Umieść osobę chorą w bezpiecznym miejscu, ale staraj się jej nie przenosić (chyba że jest na środku ulicy), wystarczy, że zabezpieczysz miejsce, w którym się znajduje.. Jeżeli nie znasz poszkodowanego, bezpieczniej uznać .Pierwsza pomoc w przypadku złamań, zwichnięć i skręceń, opiera się na bardzo prostych zasadach..

🎓 Napisz, w jaki sposób należy udzielać pierwszej pomocy osobie, na której pali się odzież?

Wyjaśnienie: eddibear3a i 24 innych użytkowników uznało tę odpowiedź za pomocną.. Uwaga!. Pomoc poszkodowanemu jest podzielona na dwa etapy: 1. pierwszą pomoc - udzieloną natychmiast na miejscu przez świadków zdarzenia, 2. pomoc kwalifikowaną - udzieloną przez służby ratowniczo - medyczne.. Jeśli jest, można podjąć kroki związane z pierwszą pomocą przedmedyczną.. Wezwij służby ratunkowe i poczekaj.. pokaż więcej.. Nie każdy jednak orientuje się, jak należy się w takiej sytuacji zachować żeby pomóc, a nie zaszkodzić rannej osobie.. Jednak jeśli ofiara musi być przeniesiona w inne miejsce, bo miejsce wypadku stanowi zagrożenie dla niego lub ratowników, należy to zrobić używając prowizorycznych noszy (mogą to być drzwi, deski lub koce).Porażenie prądem - pierwsza pomoc.. Udrożnij drogi oddechowe.. Ich wykaz, podobnie jak apteczki, musi się znajdować w widocznym miejscu.Etapy pierwszej pomocy 1. ocena sytuacji 2. zabezpieczenie miejsca zdarzenia 3. ocena stanu poszkodowanego 4. wezwanie pomocy - 999 - Pogotowie Ratunkowe - 112 - Centrum Powiadamiania Ratunkowego - 998 - Straż Pożarna - 997 - Policja 5. udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej według potrzeby Treść wezwania pomocy - miejsce zdarzenia .Pierwsza pomoc powinna być udzielana przez każdą osobę, która ma choć podstawową wiedzę na jej temat.. Jak w każdym przypadku udzielenia pierwszej pomocy najważniejszą rolę odgrywa czas, szybkość działania z uwagi na zmniejszające się z każdą minutą szanse uratowania osoby nieprzytomnej .. Przez kontakt z nią możesz zarazić się poważnymi chorobami.. udzielajĄc pomocy nie dzielimy ludzi na biednych czy bogatych, udzielenie pomocy naleŻy siĘ kaŻdemu bez wzglĘdu na pŁec, wiek, statut majatkowy, wyznanie religijne czy orientacje seksualnĄ.Zasady pierwszej pomocy przedmedycznej .. Oczyść jamę ustną z zanieczyszczeń.. 8 Zadanie.. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że nie wolno dotykać osoby poszkodowanej bez uprzedniego odłączenia jej od źródła prądu.. Z osobą, u której podejrzewamy uraz kręgosłupa, należy postępować bardzo delikatnie i ostrożnie, aby nie doprowadzić do dalszego uszkodzenia rdzenia kręgowego.. Udzielanie pierwszej pomocy często wymaga użycia materiałów i środków znajdujących się w apteczce.Pierwsza pomoc: PIERWSZA POMOC "Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażania siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.Pierwsza pomoc w przypadku złamania kręgosłupa W przypadku podejrzenia złamania kręgosłupa nie wolno ruszać poszkodowanego.. Ratowanie życia i zdrowia ludzkiego w Polsce ..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt