Na podstawie wiersza ze strony 70 w podręczniku dopisz do wyrazów odpowiednie określenia
07.04.2020-Opowiedz o wydarzeniach przedstawionych w historyjce obrazkowej pt. „Dobry przykład" (Podręcznik str. 127).Ułóż podpisy do obrazków i wykonaj .. Uczniowie głowią się i załamują ręce przed każdą lekcją.Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 2 21.01.2021 o 09:21 rozwiązań: 1; x_przemerq_x Język Polski Napisz słowniczek (6-8) wyrazów związanych ze światem Afryki w lekturze pustyni i w puszczy 20.01.2021 o 15:27 rozwiązań: 1Ile kosztuje?. Napisz w zeszycie co powinno znaleźć się w opisie obrazu.. Rodzaje rzeczowników.. Odczytaj życzenia z pisanek i wpisz je na kartę świąteczną.. 🎓 Na podstawie wiersza zapisz w zeszycie.Wykonaj zadanie 2 z podręcznika s. 15- przepisz do zeszytu wyrazy, wstawiając „ń" lub „ni", dopisz do wyrazów odpowiednie określenia z ramki.. Przyślij do oceny.. Dlaczego?. Jeśli potrzebujesz nieco więcej materiałów do pracy, pamiętaj, że na stronie znajduje się również specjalna baza wiedzy przydatna w rozwiązywaniu zadań domowych, nauce do sprawdzianów czy egzaminów.Mimo istnienia na świecie ponad 7 tysięcy języków, to właśnie z językiem polskim mają ogromne problemy nie tylko obcokrajowcy, ale też… sami Polacy!. Dopisz określenia do świątecznego mazurka oraz napisz, kiedy obchodzimy Śmigus-Dyngus.. 06.04 2020-Przeczytaj wiersz Juliana Tuwima pt. „List do dzieci" (Podręcznik str. 126).Rozwiąż zagadki ze strony 126 (Podręcznik) i ćwiczenie 1 str. 87..

Na podstawie w/w lekcji zastanów się od czego zacząć pisanie pamiętnika.

Edukacja polonistyczna.. Wyrazowo.. Piszemy o wydarzeniach, polityce .Opisz w zeszycie własnymi słowami wygląd malarza na podstawie .. Możesz dopisać swoje własne życzenia.. Należy w nich wpisać polskie odpowiedniki podanych wyrazów.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Są u nas wywiady, opinie i felietony.. Przeczytaj wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej pt. "Wiosna".. Nic więc dziwnego, że język polski w szkole bywa fascynującym, ale i bardzo skomplikowanym przedmiotem.. Ponad 42 000 haseł i 500 000 wyrazów bliskoznacznych języka polskiego.. (Ćwiczenia).. 6.str.71 Wypisz z wiersza Joanny Kulmowowej pt. "Pomylona wiosna" ze strony 79 w podręczniku nazwy zwierząt i roślin w odpowiednich liniaturach.. Przed wysłaniem do mnie pracy sprawdź w słowniku pisownię wyrazów.. Edukacja przyrodnicza - Wzbogacanie wiadomości o życiu pszczół.. Uzupełnij zdania na podstawie tekstu.. stamtąd w niedzielę po południu.ZADANIE DOMOWE (NA MAILA): ZADANIE 4/STR.. Odpowiedz na pytania od 1.do 14. ze str.225-227.. Wody dolano tyle, że cukier, który już znajdował się w roztworze, teraz stanowi 8% masy nowego roztworu, czyli 30g cukru to w nowymroztworze 8% masy całego roztworu.. Podczas pisania opowiadania pamiętaj o wstępie, rozwinięciu i zakończeniu!.

- plastykaNa str. 79 w podręczniku znajduje się fotografia pingwina.

Karty ćwiczeń .. Odszukaj wybrane fragmenty tekstu: w.. Potop 23.01.2021 o 13:52 rozwiązań: 0 Kolik123321 Język Polski Kapitulacja pod Ujściem, jej przebieg, konsekwencje.Jeszcze w XIII wieku dzieci - jeśli w ogóle pojawiały się na obrazach czy w rzeźbach - wyglądały jak „pomniejszone" osoby dorosłe.. Przedstaw tę postać.. Używaj znaków interpunkcyjnych!Język polski- Beata Albrewczyńska.. Poproś rodzica o przeczytanie ciekawostek z życia pszczół- podręcznik s .Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Karty polonistyczne: s.82-83.. Pomoże ci w tym podręcznik str.79.. Na ekranie wyświetla się w ramce Ćwiczenie 3. zatytułowane „Zastępowanie zapożyczeń".. Uzupełnij ćw.1 s.3 i ćw.5,6, 7 i 8 s. 5 ćw.1 i 2 s.76.. Najlepsze synonimy i wyrazy bliskoznaczne w sieci.2.. Znajdziesz tu informacje z kraju i ze świata.. Skąd się bierze?. Zmianę w podejściu do realizacji motywu dziecka można dostrzec w XIV wieku.2.. też do zamku wróżki Glossy i czarodzieja Formanta.. 88 W PODRĘCZNIKU MIN.. Zanotuj, co mają ze sobą wspólnego wpisane słowa.. Na podstawie w/w lekcji zapisz zalety pisania pamiętnika - 4 punkty.. Ramka s.5 w podręczniku.. Musisz przeczytać i wykorzystać podane słownictwo.. Temat : Rodzaje wypowiedzeń -powtórzenie wiadomości.. Obliczamy masę całego (nowego) roztworu z proporcji: 8% - 30g..

Na stronie 82 w podręczniku zachęcam do czytania tekstów trudniejszych.

Jak się zachowuje?. Dołącz do nas i ucz się w grupie.A może masz wątpliwości co do poprawności rozwiązania?. Edukacja matematycznaNapisz na ten temat opowiadanie - zrób to w taki sposób, aby udowodnić znajomość obu lektur obowiązkowych.. Następnie dokończ zdania -ćw.4, str.12; Napisz, czym zajmują się zawodowo twoi rodzice lub ktoś z twoich bliskich i co lubią robić w wolnym czasie- ćw.5, str.12; Napisz w zeszycie kilka zdań o tym, co chcesz robić w przyszłości.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Wykonaj zadania 1,2,3,4,ze strony 23. wiersza i zamieszczonego w podręczniku autoportretu artysty.. Lekcja.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Do tego roztworu dolano wodę i nie dosypywano cukru.. Edukacja matematyczna .. 4.Słownik synonimów rekomendowany przez prof. Jerzego Bralczyka.. Zapytaj.onet.pl pomoże znaleźć odpowiedzi na każde Twoje pytanie.Kolik123321 Język Polski Rehabilitacja Kmicica, sytuacja w kościele (w Upicie).. Polecenia : Zapoznaj się z informacjami na temat rodzajów wypowiedzeń , a następnie wykonaj do zeszytu zadania 3, 4, 7, 9 z poniższego linku:Pomoże ci w tym zadanie 2 w podręczniku na stronie 22..

- ćw.5 str.71 Na podstawie wiersza uzupełnij zdania odpowiednimi wyrazami.

Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Przez kolejne 5 dni / od czwartku do poniedziałku włącznie/ pisz /na końcu zeszytu przedmiotowego / pamiętnik, zgodnie z sugestiami przedstawionymi na dzisiejszej lekcji.Przypomnij sobie treść legendy ze str.191-192 w podręczniku.. Nie miały na sobie ubrań typowych dla wczesnego okresu życia, raczej nie prezentowano ich przy zabawie.. 119−122, i nazwij uczucia, jakie przeżywa Mefistofeles.E‑podręczniki to bezpłatne i dostępne dla wszystkich materiały edukacyjne.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. 🎓 Na podstawie wiersza ze s. 51 w podręczniku.Brainly to platforma social learningowa, dzięki której otrzymasz pomoc w zadaniu domowym.. Wykonaj zadanie 2 z tej samej strony.Sprawdź w słowniku wyrazów obcych, kim jest Mefistofeles.. Rozwiązania zapisz w zeszycie do matematyki.. 8x=3000g .Najbardziej grzejące rzeczy w polskim internecie, o których mówią Polacy.. Następnie opisz pingwina na podstawie pytań - podręcznik ćwiczenie nr 1 str.79 - przyślij do sprawdzenia.. Edukacja matematyczna4 Jak korzystać z podręcznika 60 Wyrazy i znaki 61 Na weekend do królestwa s ów O wyrazach pokrewnych 1.. Nie wahaj się i zapytaj, a otrzymasz pomoc prędzej niż się spodziewasz.. Przeczytaj informację NASZ JĘZYK POLSKI w zielonej tabelce na stronie 30 w podręczniku.. Poniżej znajduje się polecenie o treści: „Do zapożyczeń, dopisz propozycje ich polskich odpowiedników".. Poćwicz czytanie tekstu z podręcznika s. 16.. Wykonaj zadania w k.pracy str.73.3.. Na stronie znajdują się materiały, które powstały ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007−2013 oraz Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014−2020)W załączniku jest karta praca z zadaniem domowym, którego polega na tym, że z rozsypanki masz ułożyć odpowiednia zdania i zapisać je w zeszycie.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Na podstawie wiersza ze s. 13 w podręczniku połącz liniami odpowiednie fragmenty zdań..Komentarze

Brak komentarzy.